Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

AF peenhäälestuse valikud

G nupp U B seadistusmenüü

Hea toon fookus praeguse objektiivi jaoks.

 • Kasutage ainult vastavalt vajadusele.
 • Soovitame peenhäälestust teha sageli kasutataval fookuskaugusel. Näiteks kui teostate teravustamise häälestamist lühikesel fookuskaugusel, võib see pikematel vahemaadel olla vähem efektiivne.
Võimalus Kirjeldus
[ AF peenhäälestus ] Peenhäälestuse sisselülitamiseks valige [ ON ].
[ Objektiivi peenhäälestus ja salvestamine ]

Praeguse objektiivi teravustamise peenhäälestus. Vajutage 1 või 3 üksuste esiletõstmiseks ja vajutage 4 või 2 , et valida väärtuste vahel +20 kuni –20.

 • Mida suurem on peenhäälestuse väärtus, seda kaugemal on fookuspunkt objektiivist; mida väiksem väärtus, seda lähemal on fookuspunkt.
 • Ekraanil kuvatakse praegused ja eelmised väärtused.
 • Kaamera suudab salvestada väärtusi kuni 40 objektiivitüübi jaoks.
 • Kui praeguse objektiivi jaoks on väärtus juba olemas, saate valida, kas lisada uus väärtus või kirjutada olemasolev väärtus üle.
[ Vaikimisi ] Valige peenhäälestusväärtused objektiividele, mille jaoks pole varem väärtusi salvestatud, kasutades [ Fine-tune and save lens ]. Vajutage 4 või 2 , et valida väärtuste vahel +20 kuni –20.
[ Salvestatud väärtuste loend ]

Loetlege väärtused, mis on salvestatud funktsiooni [ Fine-tune and save lens ] abil. Loendis objektiivi esiletõstmisel ja 2 vajutamisel kuvatakse dialoogiaken [ Valige objektiivi number ].

 • Objektiivi identifikaatori sisestamiseks kasutatakse dialoogiakna [ Vali objektiivi number ].
 • Z-kinnitusega objektiivide ja mõnede F-kinnitusega objektiivide puhul sisestatakse objektiivi seerianumber automaatselt.
[ Valige praeguse objektiivi väärtus ] Valige mitme sama tüüpi objektiivide jaoks salvestatud peenhäälestusväärtuse hulgast.

Salvestatud väärtuste kustutamine

Funktsiooniga [ Fine-tune and save lens ] salvestatud väärtuste kustutamiseks tõstke soovitud objektiiv loendis [ Salvestatud väärtuste loend ] esile ja vajutage O ( Q ).

Peenhäälestusväärtuste loomine ja salvestamine

 1. Kinnitage objektiiv kaamera külge.

 2. Valige seadistusmenüüs [ AF fine-tuning options ], seejärel tõstke esile [ Fine-tune and save lens ] ja vajutage 2 .

  Kuvatakse AF peenhäälestuse dialoog.

 3. Automaatse teravustamise peenhäälestamiseks vajutage 4 või 2 .

  • Valige väärtuste vahel +20 kuni –20.
  • Praegust väärtust näitab g , eelnevalt valitud väärtust o .
  • Kui on kinnitatud suumobjektiiv, saate maksimaalse nurga (WIDE) ja maksimaalse suumi (TELE) jaoks valida eraldi peenhäälestusväärtused. Nende kahe vahel valimiseks kasutage nuppe 1 ja 3 .
  • Mida suurem on peenhäälestuse väärtus, seda kaugemal on fookuspunkt objektiivist; mida väiksem väärtus, seda lähemal on fookuspunkt.
 4. Uue väärtuse salvestamiseks vajutage J

Peenhäälestuse vaikeväärtuse valimine

 1. Valige seadistusmenüüst [ AF peenhäälestuse valikud ], seejärel tõstke esile [ Default ] ja vajutage 2 .

 2. Automaatse teravustamise peenhäälestamiseks vajutage 4 või 2 .

  • Valige väärtuste vahel +20 kuni –20.
  • Praegust väärtust näitab g , eelnevalt valitud väärtust o .
  • Mida suurem on peenhäälestuse väärtus, seda kaugemal on fookuspunkt objektiivist; mida väiksem väärtus, seda lähemal on fookuspunkt.
 3. Uue väärtuse salvestamiseks vajutage J