Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Pilt Tolmu eemaldamine Ref Foto

G nupp U B seadistusmenüü

Hankige viiteandmeid Pilt Dust Off valik NX Studio . Image Dust Off töötleb NEF ( RAW ) pilte, et leevendada kaamera pildianduri ette kleepuva tolmu mõjusid. Lisateabe saamiseks vaadake NX Studio veebiabi.

Pildi tolmu eemaldamise võrdlusandmete hankimine

 1. Valige käivitusvalik.

  • Tõstke esile [ Start ] ja vajutage J , et kohe kuvada dialoogiaken [ Image tolmu eemaldamise viitefoto ].

  • Tõstke esile [ Clean sensor and then start ] ja vajutage pildisensori puhastamiseks enne käivitamist J Kui pildianduri puhastamine on lõpetatud, kuvatakse dialoogiaken [ Image Dust Off ref photo ].
  • Väljumiseks ilma Image Dust Off võrdlusandmeid hankimata vajutage G .

 2. Kui objektiiv on umbes kümne sentimeetri (nelja tolli) kaugusel hästi valgustatud, ilmetu valgest objektist, kadreerige objekt nii, et see täidaks ekraani, ja seejärel vajutage päästik poolenisti alla.

  • Automaatse teravustamise režiimis seatakse fookus automaatselt lõpmatusse.
  • Käsitsi teravustamise režiimis määrake fookus käsitsi lõpmatusse.
 3. Vajutage katiku vabastusnupp lõpuni alla, et hankida Image Dust Off võrdlusandmed.

  • Ekraan lülitub katiku vabastusnupu vajutamisel välja.
  • Kui võrdlusobjekt on liiga hele või liiga tume, ei pruugi kaamera saada Image Dust Off võrdlusandmeid. Sel juhul kuvatakse teade ja kaamera naaseb punktis 1 näidatud kuvale. Valige mõni muu võrdlusobjekt ja vajutage nuppu päästik uuesti.

Ettevaatust: pildianduri puhastamine

Enne pildianduri puhastamist salvestatud tolmu eemaldamise võrdlusandmeid ei saa kasutada pärast pildianduri puhastamist tehtud fotodega. Valige [ Clean sensor and then start ] ainult siis, kui pildi tolmueemalduse võrdlusandmeid olemasolevate fotode puhul ei kasutata.

Ettevaatust: Pildi tolmu eemaldamise võrdlusandmete kogumine

 • Soovitatav on FX -formaadis objektiiv, mille fookuskaugus on vähemalt 50 mm.
 • Suumobjektiivi kasutamisel suumige lõpuni.
 • Pildi tolmu eemaldamise andmeid ei saa hankida, kui DX objektiiv on kinnitatud.
 • Erinevate objektiividega või erinevate avadega tehtud fotode puhul saab kasutada samu võrdlusandmeid.
 • Võrdluspilte ei saa arvutipildindustarkvara abil vaadata.
 • Võrdluspiltide vaatamisel kaameras kuvatakse ruudustik.