Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Konfiguracja aparatu

Włącz aparat, wybierz język i ustaw zegar. Przed pierwszym użyciem aparatu wykonaj poniższe czynności, aby wybrać język i strefę czasową oraz ustawić zegar, tak aby na wszystkich wykonywanych zdjęciach rejestrowana była prawidłowa godzina i data.

 1. Naciśnij G , w menu ustawień podświetl [ Język ] i naciśnij 2 .

  Aby uzyskać informacje na temat korzystania z menu, patrz „Korzystanie z menu” ( 0 Korzystanie z menu ).

 2. Wybierz język.

  Naciskaj 1 lub 3 , aby wyróżnić żądany język, a następnie naciśnij J (dostępne języki różnią się w zależności od kraju lub regionu, w którym aparat został pierwotnie zakupiony).

 3. Wyróżnij [ Strefa czasowa i data ] i naciśnij 2 .

 4. Wybierz strefę czasową.

  • Wybierz opcję [ Strefa czasowa ] na ekranie [ Strefa czasowa i data ].
  • Na wyświetlaczu wyświetlane są wybrane miasta w wybranej strefie oraz różnica między czasem w wybranej strefie a czasem UTC.
  • Wyróżnij strefę czasową na ekranie [ Strefa czasowa ] i naciśnij J

 5. Włącz lub wyłącz czas letni.

  • Wybierz opcję [ Czas letni ] na ekranie [ Strefa czasowa i data ].
  • Wybierz [ ON ] (włączony czas letni) lub [ OFF ] (czas letni wyłączony).
  • Wybranie [ ON ] powoduje przesunięcie zegara o godzinę do przodu; aby cofnąć efekt, wybierz opcję [ WYŁ . ].

 6. Ustaw zegar.

  • Wybierz opcję [ Data i godzina ] na ekranie [ Strefa czasowa i data ].
  • Naciśnij J po użyciu wybieraka wielofunkcyjnego, aby ustawić zegar na datę i godzinę w wybranej strefie czasowej na ekranie [ Data i godzina ] (zwróć uwagę, że aparat korzysta z zegara 24-godzinnego).

 7. Wybierz format daty.

  • Wybierz [ Format daty ] na ekranie [ Strefa czasowa i data ].
  • Wyróżnij żądaną kolejność wyświetlania daty (rok, miesiąc i dzień) i naciśnij J .

 8. Wyjdź z menu.

  Lekko naciśnij spust migawki do połowy, aby przejść do trybu fotografowania.

Ikona t

Migająca ikona t na ekranie fotografowania oznacza, że zegar aparatu został zresetowany. Data i godzina zapisane na nowych zdjęciach będą nieprawidłowe; użyj opcji [ Strefa czasowa i data ] > [ Data i godzina ] w menu ustawień, aby ustawić prawidłową godzinę i datę na zegarze. Zegar aparatu jest zasilany przez niezależną baterię zegara. Bateria zegara ładuje się, gdy główna bateria jest włożona do aparatu. Ładowanie trwa około 2 dni. Po naładowaniu będzie zasilać zegar przez około miesiąc.