Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Tryb tonowy

Przycisk G U C menu fotografowania

Aparat oferuje wybór dwóch trybów tonowych: [ SDR ] i [ HLG ].

Opcja Opis
[ SDR ] Ten tryb obsługuje normalny zakres jasności (zakres dynamiczny). Zdjęcia zrobione po wybraniu tej opcji są zapisywane w formacie JPEG (rozszerzenie „*.JPG”).
[ grupa wysokiego szczebla ]

Ten tryb obsługuje HDR (wysoki zakres dynamiki). Zdjęcia zrobione po wybraniu tej opcji są zapisywane w formacie HEIF (rozszerzenie „*.HIF”). Ma szerszy zakres dynamiczny niż SDR.

 • Po wybraniu tej opcji na ekranie fotografowania pojawia się „HLG”.
 • Aby uzyskać optymalne odwzorowanie kolorów podczas oglądania obrazów HLG, należy używać monitorów, komputerów, systemów operacyjnych, aplikacji i innego sprzętu zgodnego z HLG. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź następującą witrynę internetową:

  https://onlinemanual.nikonimglib.com/notice/hlg_setting_guide/pl/

Robienie zdjęć w HLG

 • Zdjęcia wykonane z opcją [ HLG ] wybraną jako tryb tonowy wykazują więcej „szumów” (w postaci losowo rozmieszczonych jasnych pikseli, mgły i linii) niż zdjęcia wykonane z użyciem opcji [ SDR ].
 • Najniższa dostępna wartość dla pozycji [ Ustawienia czułości ISO ] > [ Maksymalna czułość ] w menu fotografowania to ISO 800.
 • Czułości ISO od Hi 0,3 do Hi 2,0 nie są dostępne.
 • Typ pliku wideo dla filmów poklatkowych jest ustalony na [ H.265 10-bit (MOV) ].
 • [ Przestrzeń kolorów ] w menu wykonywania zdjęć jest ustawiona na „BT.2100”.
 • [ Aktywna funkcja D-Lighting ], [ Wielokrotna ekspozycja ] i [ Nakładka HDR ] nie są dostępne w menu fotografowania.
 • [ C30 ], [ C60 ] i [ C120 ] nie mogą być wybrane jako tryb wyzwalania migawki, a ustawienie osobiste d3 [ Opcje robienia zdjęć przedpremierowych ] jest niedostępne.

Uwaga: zdjęcia HLG

Zdjęcia wykonane z opcją [ HLG ] wybraną jako tryb tonowy podlegają następującym ograniczeniom:

 • Nakładanie zdjęć nie jest dostępne w przypadku zdjęć HLG. Zdjęcia HLG nie będą wyświetlane w oknach dialogowych wyboru zdjęć dla różnych opcji nakładania zdjęć dostępnych w opcji [ Retusz ] w menu odtwarzania i .
 • Aplikacji SnapBridge można używać do pobierania, ale nie do przeglądania zdjęć HLG.

Ekrany fotografowania i odtwarzania aparatu

Gdy jako tryb tonowy wybrano [ HLG ], ekrany fotografowania i odtwarzania na monitorze aparatu i w wizjerze mogą zawierać „szum” w postaci losowo rozmieszczonych jasnych pikseli, mgły lub linii lub mogą nie odzwierciedlać dokładnie świateł i bardzo nasycone kolory. Ponadto podczas wyświetlania zdjęć w trybie pełnoekranowym na monitorze aparatu lub w wizjerze mogą być widoczne nagłe nieciągłości tonalne, chociaż same zdjęcia pozostają niezmienione. Do dokładnego odtwarzania tonów należy używać monitorów, komputerów, systemów operacyjnych, aplikacji i innego sprzętu zgodnego z HLG.

HLG

Technologia Hybrid Log-Gamma (HLG) została opracowana z myślą o transmisjach telewizyjnych i innych zastosowaniach wysokiej rozdzielczości.

 • W porównaniu ze standardowym zakresem dynamicznym (SDR) zwiększa ilość szczegółów, które można wyrazić w górnej połowie zakresu tonów, aby uzyskać większy potencjał renderowania.
 • Dopasowuje SDR na poziomie szczegółowości, który można wyrazić w dolnej części zakresu tonów, aby zapewnić kompatybilność z wyświetlaczami bez HDR.

Ustawienia obrazu

 • Zdjęcia zrobione z opcją [ SDR ] wybraną jako tryb tonowy można przetwarzać za pomocą elementów [ Ustaw Picture Control ] i [ Dopasuj Picture Control ] w menu fotografowania.
 • Zdjęcia wykonane z opcją [ HLG ] wybraną jako tryb tonowy można przetwarzać za pomocą elementu [ Ustaw Picture Control (HLG) ] w menu fotografowania.

Przeglądanie i edytowanie zdjęć HLG

Zdjęcia HLG (HEIF) można przeglądać i edytować za pomocą oprogramowania komputerowego NX Studio .

 • NX Studio można pobrać bezpłatnie z Centrum pobierania Nikon .
 • Niektóre opcje dostępne do edycji zdjęć HLG są bardziej ograniczone niż w przypadku zdjęć zrobionych z opcją [ SDR ] wybraną dla trybu tonowego.