Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Tryb sterowania lampą błyskową

Gdy lampa błyskowa obsługująca ujednolicone sterowanie błyskiem (SB‑5000, SB‑500, SB‑400 lub SB‑300; 0 Ujednolicone sterowanie błyskiem ) jest zamontowana na aparacie, tryb sterowania błyskiem, moc błysku i inne ustawienia można regulować za pomocą elementu [ Sterowanie lampą błyskową ] > [ Tryb sterowania lampą błyskową ] w menu fotografowania. Dostępne tryby sterowania lampą błyskową różnią się w zależności od używanej lampy błyskowej. Opcje dostępne na ekranie sterowania lampą błyskową różnią się w zależności od opcji wybranej dla [ Tryb sterowania lampą błyskową ].

 • Ustawienia lamp błyskowych innych niż SB‑5000, SB‑500, SB‑400 i SB‑300 można regulować tylko za pomocą elementów sterujących lampami błyskowymi.
 • Ustawienia lampy SB‑5000 zamontowanej na sankach mocujących można również dostosować za pomocą elementów sterujących na lampie błyskowej.

Opcja Opis
[ CTL ]
 • Siła błysku jest regulowana automatycznie w odpowiedzi na warunki fotografowania.
 • Moc można regulować za pomocą opcji [ Kompensacja błysku (TTL) ].
[ Automatyczna zewnętrzna lampa błyskowa ]
 • Światło lampy błyskowej jest odbijane od obiektu i kierowane do zewnętrznego czujnika lampy błyskowej, a moc błysku jest dostosowywana automatycznie.
 • Moc można regulować za pomocą opcji [ Automatyczna kompensacja zewnętrznej lampy błyskowej ].
 • Automatyczna zewnętrzna lampa błyskowa obsługuje tryby „automatyki przysłony” ( q A ) i „automatyki bez TTL” ( A ). Szczegółowe informacje można znaleźć w dokumentacji dołączonej do lampy błyskowej.
[ Podręcznik priorytetu odległości ]
 • Wybierz odległość do obiektu; moc błysku zostanie dostosowana automatycznie.
 • Odległość do obiektu jest wybierana za pomocą opcji [ Opcje priorytetu odległości ] > [ Odległość ], natomiast moc błysku można regulować za pomocą opcji [ Kompensacja błysku ].
[ Instrukcja ]
 • Wybierz poziom mocy błysku ręcznie.
 • Siłę błysku wybiera się za pomocą [ Ręczna moc błysku ].
[ Powtarzający się błysk ]
 • Gdy migawka jest otwarta, lampa błyska wielokrotnie, tworząc efekt wielokrotnej ekspozycji.
 • Użyj opcji [ Błysk strob. ] > [ Moc ], aby dostosować moc błysku, oraz opcji [ Czasy ], aby wybrać liczbę błysków emitowanych przez lampę. [ Częstotliwość ] kontroluje, jak często jednostka strzela na sekundę, mierzona w Hz.
 • Maksymalna liczba błysków lampy błyskowej różni się w zależności od opcji [ Wyjście ] i [ Częstotliwość ]. Szczegółowe informacje można znaleźć w dokumentacji dołączonej do lampy błyskowej.

Ujednolicona kontrola lampy błyskowej

Ujednolicone sterowanie lampą błyskową umożliwia aparatowi i lampie błyskowej wspólne ustawienia. Zmiany ustawień lampy błyskowej wprowadzone za pomocą aparatu lub lampy błyskowej są odzwierciedlane w obu urządzeniach, podobnie jak zmiany wprowadzone za pomocą opcjonalnego oprogramowania Camera Control Pro 2 . Lampa błyskowa musi obsługiwać ujednolicone sterowanie błyskiem.