Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Tryby błysku

Tryb lampy błyskowej można wybrać za pomocą pozycji [ Tryb lampy błyskowej ] w menu fotografowania.

 • Dostępne opcje różnią się w zależności od trybu fotografowania.

  Opcja Opis Dostępne w
  I [ Błysk wypełniający ] (synchronizacja na przednią kurtynkę migawki) Ten tryb jest zalecany w większości sytuacji. W trybach P i A czas otwarcia migawki zostanie automatycznie ustawiony na wartość od ¹⁄₂₀₀ s (lub ¹⁄₈₀₀₀ s w przypadku automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki FP) do ¹⁄₆₀ s. P , S , A , M
  J [ Redukcja efektu czerwonych oczu ]

  Użyj do portretów. Lampa błyskowa zostanie wyzwolona lub lampka redukcji efektu czerwonych oczu aparatu zaświeci się przed zrobieniem zdjęcia, redukując efekt czerwonych oczu.

  • Osiągnięcie pożądanych rezultatów może nie być możliwe, jeśli obiekt lub aparat poruszy się przed wyzwoleniem migawki (to ustawienie nie jest zalecane w przypadku poruszających się obiektów lub w innych sytuacjach wymagających szybkiej reakcji migawki).

  P , S , A , M

  L [ Wolna synchronizacja ]

  Podobnie jak w przypadku „błysku wypełniającego”, z tą różnicą, że czas otwarcia migawki zmniejsza się automatycznie, aby uchwycić oświetlenie tła w nocy lub przy słabym oświetleniu.

  • Należy pamiętać, że zdjęcia mogą być podatne na rozmycie z powodu drgań aparatu przy długich czasach otwarcia migawki.
  • Zalecane jest użycie statywu.

  P , A

  K [ Synchronizacja z długimi czasami ekspozycji + efekt czerwonych oczu ] (redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji)

  Służy do uwzględniania oświetlenia tła w portretach. Redukcja efektu czerwonych oczu w połączeniu z długimi czasami otwarcia migawki pozwala uchwycić oświetlenie tła w nocy lub przy słabym oświetleniu.

  Należy pamiętać, że zdjęcia mogą być podatne na rozmycie z powodu drgań aparatu przy długich czasach otwarcia migawki.

  Zalecane jest użycie statywu.

  P , A

  M [ Synchronizacja na tylną kurtynkę migawki ]

  Błysk błyska tuż przed zamknięciem migawki, tworząc efekt strumienia światła za ruchomymi źródłami światła.

  • Wybranie trybu P lub A po wybraniu tej opcji ustawia tryb lampy błyskowej na synchronizację z długimi czasami ekspozycji.
  • Należy pamiętać, że zdjęcia mogą być podatne na rozmycie z powodu drgań aparatu przy długich czasach otwarcia migawki.
  • Zalecane jest użycie statywu.

  P , S , A , M

  s [ Błysk wyłączony ] Lampa błyskowa nie działa.

  P , S , A , M

Studio oświetlenie stroboskopowe

Synchronizacja na tylną kurtynkę migawki może nie być prawidłowo synchronizowana ze studyjnymi systemami lamp błyskowych.