Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Kontrola zniekształceń

Twórz kopie ze zmniejszonymi zniekształceniami peryferyjnymi, redukując dystorsję beczkowatą na zdjęciach zrobionych obiektywami szerokokątnymi lub dystorsję poduszkowatą na zdjęciach zrobionych teleobiektywami.

  • Jeśli aparat wykryje zniekształcenie, zaoferuje wybór opcji [ Auto ] i [ Ręczny ]. Wybierz opcję [ Auto ], aby aparat automatycznie korygował zniekształcenia.
  • Jeśli aparat nie jest w stanie wykryć zniekształcenia, jedyną dostępną opcją będzie [ Ręczny ]. Wybierz opcję [ Ręcznie ], aby ręcznie zredukować zniekształcenia.
  • Należy pamiętać, że [ Ręczny ] należy używać w przypadku kopii tworzonych za pomocą opcji [ Auto ] oraz zdjęć robionych za pomocą opcji [ Autom. kontrola dystorsji ] w menu fotografowania.
  • Po wybraniu opcji [ Ręcznie ] można wyświetlić podgląd efektu na wyświetlaczu. Aby wyświetlić zdjęcie bez edycji, naciśnij i przytrzymaj przycisk DISP .
  • Naciśnij 1 aby zredukować zniekształcenie poduszkowate, 3 , aby zredukować zniekształcenie beczkowate. Naciśnij J , aby zapisać zmiany i powrócić do poprzedniego ekranu.
  • Naciśnij J , aby zapisać wyretuszowaną kopię.

Uwaga: kontrola zniekształceń

Zwróć uwagę, że większy stopień kontroli zniekształceń skutkuje wycięciem większej liczby krawędzi.