Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Retusz zdjęć

Z istniejących zdjęć można tworzyć wyretuszowane kopie. Wyretuszowane kopie są zapisywane w nowych plikach, odrębnych od oryginalnych zdjęć.

Opcja Opis
[ Przetwarzanie RAW (bieżące zdjęcie) ] Zapisz kopię bieżącego zdjęcia w formacie NEF ( RAW ) w innym formacie, na przykład JPEG ( 0 Przetwarzanie RAW ).
[ Przetwarzanie RAW (wiele zdjęć) ] Wybierz wiele istniejących zdjęć w NEF ( RAW ) do konwersji do JPEG lub innych formatów ( 0 Przetwarzanie RAW ).
[ Przytnij ] Utwórz przyciętą kopię bieżącego zdjęcia ( 0 Przytnij ).
[ Zmień rozmiar (bieżące zdjęcie) ] Utwórz małą kopię bieżącego zdjęcia ( 0 Zmień rozmiar ).
[ Zmień rozmiar (wiele zdjęć) ] Twórz małe kopie z jednego lub kilku istniejących zdjęć ( 0 Zmień rozmiar ).
[ D-Lighting ] Rozjaśnij cienie ( 0 D-Lighting ).
[ Wyprostuj ] Wyprostuj zdjęcia ( 0 Wyprostuj ).
[ Kontrola zniekształceń ] Zmniejsz dystorsję beczkowatą na zdjęciach zrobionych obiektywami szerokokątnymi lub dystorsję poduszkowatą na zdjęciach zrobionych teleobiektywami ( 0 Kontrola dystorsji ).
[ Kontrola perspektywy ] Zmniejsz efekty perspektywy ( 0 Kontrola perspektywy ).
[ Monochromatyczny ] Utwórz monochromatyczną kopię bieżącego zdjęcia ( 0 Monochromatyczny ).
[ Nakładka (dodaj) ] Nałóż dwa zdjęcia, aby utworzyć nowe zdjęcie w formacie JPEG ( 0 Nałóż (dodaj) ).
[ Rozjaśnij ] Porównaj piksele w każdym punkcie wielu zdjęć i wybierz najjaśniejszy, aby utworzyć nowe zdjęcie w formacie JPEG ( 0 „Jaśniej” i „Ciemniej” ).
[ Ciemniej ] Porównaj piksele w każdym punkcie wielu zdjęć i wybierz najciemniejszy, aby utworzyć nowy obraz w formacie JPEG ( 0 „Jaśniej” i „Ciemniej” ).
[ Mieszanie ruchu ] Aparat analizuje wybraną serię zdjęć w celu wykrycia poruszających się obiektów i nakłada na nie pojedyncze zdjęcie JPEG ( 0 Mieszanie ruchu ).
 1. Wybierz żądane zdjęcie za pomocą wybieraka wielofunkcyjnego i naciśnij przycisk i .

  Nie musisz wybierać zdjęcia, jeśli korzystasz z opcji [ Przetwarzanie RAW (wiele zdjęć) ] lub [ Zmień rozmiar (wiele zdjęć) ], ponieważ później pojawi się monit o wybranie zdjęć.

 2. Wyróżnij [ Retusz ] i naciśnij 2 .

 3. Wyróżnij żądaną opcję i naciśnij 2 .

 4. Wybierz opcje retuszu.

  • Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję dotyczącą wybranego elementu.
  • Aby wyjść bez tworzenia wyretuszowanej kopii, naciśnij K . Spowoduje to powrót do ekranu odtwarzania.
 5. Utwórz wyretuszowaną kopię.

  • Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję dotyczącą wybranego elementu.
  • Wyretuszowane kopie są oznaczone ikoną p .

Ostrzeżenia: retusz

 • Aparat może nie być w stanie wyświetlić lub wyretuszować zdjęć zrobionych lub wyretuszowanych przy użyciu innych aparatów lub wyretuszowanych na komputerze.
 • Jeśli przez krótki czas nie zostaną wykonane żadne czynności, wyświetlacz wyłączy się, a niezapisane zmiany zostaną utracone. Aby wydłużyć czas, przez jaki wyświetlacz pozostaje włączony, wybierz dłuższy czas wyświetlania menu za pomocą ustawienia osobistego c3 [ Opóźnienie wyłączenia ] > [ Menu ].

Ostrzeżenia: Retuszowanie kopii

 • Większość elementów można zastosować do kopii utworzonych przy użyciu innych opcji retuszu, chociaż wielokrotne edycje mogą spowodować obniżenie jakości obrazu lub nienaturalne kolory.
 • Uzyskany efekt może się różnić w zależności od kolejności przeprowadzania edycji.
 • Niektóre elementy mogą być niedostępne w zależności od elementów użytych do utworzenia kopii.
 • Pozycje [ Retusz ] w menu i , których nie można zastosować do bieżącego zdjęcia, są wyszarzone i niedostępne.

Jakość obrazu

 • Kopie utworzone ze zdjęć w NEF ( RAW ) zostaną zapisane w JPEG lub HEIF z opcją [ Jakość zdjęcia ] ustawioną na [ JPEG /HEIF wysoka m ].
 • Kopie utworzone z obrazów JPEG i HEIF mają taką samą jakość jak oryginał.
 • W przypadku zdjęć w dwóch formatach zapisanych na tej samej karcie pamięci przy ustawieniach jakości obrazu RAW + JPEG /HEIF, retuszowi poddana zostanie tylko kopia w NEF ( RAW ).

Rozmiar obrazu

Z wyjątkiem kopii utworzonych za pomocą [ Przetwarzanie RAW (bieżące zdjęcie) ], [ Przetwarzanie RAW (wiele zdjęć) ], [ Przycinanie ], [ Zmień rozmiar (bieżące zdjęcie) ] i [ Zmień rozmiar (wiele zdjęć) ], kopie są ten sam rozmiar co oryginał.