Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Aktywna funkcja D‑Lighting

Przycisk G U C menu fotografowania

Zachowaj szczegóły w światłach i cieniach, tworząc zdjęcia z naturalnym kontrastem. Używaj do scen o wysokim kontraście, na przykład podczas fotografowania jasno oświetlonej scenerii na zewnątrz przez drzwi lub okno lub fotografowania zacienionych obiektów w słoneczny dzień. Aktywna funkcja D-Lighting jest najskuteczniejsza, gdy jest używana z pomiarem matrycowym.

[ Wyłącz ]

[ Y Autom .]

Opcja Opis
Y [ Automatyczny ] Aparat automatycznie dostosowuje aktywną funkcję D-Lighting w odpowiedzi na warunki fotografowania.
t [ Bardzo wysokie 2 ] Wybierz intensywność aktywnej funkcji D-Lighting (w kolejności od wysokiej do niskiej) [ Bardzo wysoka 2 ], [ Bardzo wysoka 1 ], [ Wysoka ], [ Normalna ] i [ Niska ].
s [ Bardzo wysokie 1 ]
P [ Wysoki ]
Q [ Normalny ]
R [ Niski ]
c [ Wyłącz ] Aktywna funkcja D-Lighting wyłączona.

Aktualnie wybrana opcja jest wskazywana przez ikonę na wyświetlaczu podczas fotografowania.

Przestrogi: aktywna funkcja D-Lighting

  • W zależności od obiektu na zdjęciach zrobionych z aktywną funkcją D-Lighting mogą pojawiać się „szumy” w postaci losowo rozmieszczonych jasnych pikseli, mgły lub linii.
  • W trybie M opcja [ Y Auto ] odpowiada funkcji [ Q Normal ].
  • W przypadku niektórych obiektów mogą być widoczne nierówne cienie.
  • Ta funkcja nie działa przy wysokich czułościach ISO (Hi 0,3–Hi 2,0), w tym przy wysokich czułościach wybranych za pomocą automatycznego doboru ISO.