Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Nagrywanie wideo N-Log

Rejestracja dziennika wykorzystuje poziomy światła zdigitalizowane za pomocą funkcji dziennika. Aby włączyć rejestrowanie dziennika przy użyciu unikalnej funkcji rejestrowania „N-Log” Nikon , wybierz opcję [ N-RAW 12-bit (NEV) ], [ ProRes RAW HQ 12-bit (MOV) ], [ ProRes 422 HQ 10-bit ( MOV) ] lub [ H.265 10-bit (MOV) ] dla [ Typ pliku wideo ] w menu nagrywania wideo i wybierz [ N-Log ] jako tryb tonacji. Wybierz N‑Log, aby zachować szczegóły w światłach i cieniach oraz uniknąć przesyconych kolorów podczas nagrywania filmów.

 • n pojawi się na ekranie fotografowania.
 • Zakres dynamiczny dla filmów nagranych z opcją [ H.265 10-bitowy (MOV) ] wybraną dla opcji [ Typ pliku wideo ] i możliwie najniższą czułością ISO (ISO 800) wynosi 12 stopni (1300%).
 • Nagrywanie N-Log jest przeznaczone dla materiałów, które będą przetwarzane przy użyciu postprodukcji gradacji kolorów. Gradację kolorów można wykorzystać do uzyskania wielu efektów z jednej sekwencji, przetwarzając ją na różne sposoby.
 • Do gradacji kolorów wymagane jest kompatybilne oprogramowanie innych firm.
 • Zastosowanie N-Log 3D LUT podczas gradacji kolorów tworzy wideo, które pięknie wyświetla się na monitorach zgodnych z Rec. 709.

Przestrogi: wideo N-Log

 • Najniższa dostępna wartość dla pozycji [ Ustawienia czułości ISO ] > [ Maksymalna czułość ] w menu nagrywania wideo to ISO 1600.
 • Najniższa dostępna wartość dla pozycji [ Ustawienia czułości ISO ] > [ Czułość ISO (tryb M) ] w menu nagrywania wideo to ISO 800.
 • Czułość ISO od Hi 0,3 do Hi 2,0 nie jest dostępna.
 • [ Ustaw Picture Control ], [ Aktywna funkcja D-Lighting ], [ Red.szum.wys.ISO ], [ Miękka skóra ] i [ Równowaga efektu portretu ] nie są dostępne w menu nagrywania wideo.
 • Obraz na monitorze może migotać lub wydawać się ziarnisty.
 • Aparat może mieć problemy z ustawianiem ostrości za pomocą autofokusa, ale nie oznacza to usterki.

Wyświetl pomoc

Może się okazać, że podgląd na ekranie fotografowania podczas nagrywania w trybie N-Log jest pozbawiony kontrastu. Wybranie [ ON ] dla ustawienia osobistego g11 [ Asystent podglądu ] upraszcza kolory i zwiększa kontrast.

 • p pojawi się na ekranie fotografowania.
 • Kolory w rzeczywistym nagranym materiale pozostają niezmienione.
 • Kontrast jest również zwiększany, gdy materiał N-Log jest wyświetlany w aparacie.