Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Używanie lampy błyskowej w aparacie

  1. Zamontuj lampę błyskową na sankach mocujących aparatu.

    Zapoznaj się z dokumentacją dostarczoną z każdą lampą błyskową, aby uzyskać informacje na temat montażu lampy na aparacie.

  2. Włącz aparat i lampę błyskową.

    Lampa błyskowa rozpocznie ładowanie; wskaźnik gotowości lampy ( c ) pojawi się na ekranie fotografowania po zakończeniu ładowania.

  3. Wybierz tryb sterowania lampą błyskową ( 0 Tryb sterowania lampą błyskową ) i tryb lampy błyskowej ( 0 Tryby lampy błyskowej ).

  4. Dostosuj czas otwarcia migawki i przysłonę.

  5. Robić zdjęcia.

Szybkość migawki

Czas otwarcia migawki można ustawić w następujący sposób, gdy używana jest opcjonalna lampa błyskowa:

Tryb strzelania Szybkość migawki
P , A Ustawiany automatycznie przez aparat (¹⁄₂₀₀ s–¹⁄₆₀ s) *
S ¹⁄₂₀₀ s–30 s
M ¹⁄₂₀₀ s–30 s, Bulb , Czas

Czas otwarcia migawki można ustawić nawet na 30 s, jeśli jako tryb lampy błyskowej wybrano synchronizację z długimi czasami ekspozycji, synchronizację na tylną kurtynkę migawki lub synchronizację z długimi czasami ekspozycji z redukcją efektu czerwonych oczu.

Uwaga: lampy błyskowe innych firm

Aparatu nie można używać z lampami błyskowymi, które przykładają napięcie powyżej 250 V do styków X aparatu lub powodują zwarcie styków na sankach mocujących. Używanie takich lamp błyskowych może nie tylko zakłócić normalne działanie aparatu, ale także uszkodzić obwody synchronizacji błysku w aparacie i/lub lampie błyskowej.

Sterowanie błyskiem i-TTL

Gdy podłączona jest opcjonalna lampa błyskowa obsługująca kreatywny system oświetlenia Nikon i ustawiona na TTL, aparat używa przedbłysków monitorujących do zrównoważonego lub standardowego sterowania błyskiem wypełniającym i-TTL . Sterowanie błyskiem i-TTL nie jest dostępne w przypadku lamp błyskowych, które nie obsługują kreatywnego systemu oświetlenia Nikon . Aparat obsługuje następujące rodzaje sterowania błyskiem i-TTL :

Kontrola błysku Opis
Zrównoważony błysk wypełniający i-TTL Aparat wykorzystuje sterowanie lampą błyskową „zrównoważony błysk wypełniający i-TTL ”, aby uzyskać naturalną równowagę między głównym obiektem a oświetleniem otoczenia. Po naciśnięciu spustu migawki i bezpośrednio przed głównym błyskiem lampa błyskowa emituje serię przedbłysków monitorujących, których aparat używa do optymalizacji mocy błysku w celu uzyskania równowagi między głównym obiektem a oświetleniem otoczenia.
Standardowy błysk wypełniający i-TTL Moc błysku jest regulowana w celu dostosowania oświetlenia w kadrze do standardowego poziomu; jasność tła nie jest brana pod uwagę. Zalecane do zdjęć, w których główny obiekt jest uwydatniony kosztem szczegółów tła lub gdy używana jest kompensacja ekspozycji.
  • Standardowy błysk wypełniający i-TTL jest włączany automatycznie po wybraniu opcji [ Pomiar punktowy ].