Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Blokada FV

Ta funkcja służy do blokowania mocy błysku dla opcjonalnych lamp błyskowych zgodnych z CLS , co umożliwia robienie wielu zdjęć lub zmianę kompozycji ujęć bez zmiany mocy błysku. Obiekt nie musi znajdować się na środku kadru, co zapewnia większą swobodę podczas komponowania ujęć.

 • Siła błysku jest automatycznie dostosowywana do wszelkich zmian czułości ISO i przysłony.
 1. Przypisz [ Blokada mocy błysku ] do elementu sterującego za pomocą ustawienia osobistego f2 [ Własne sterowanie (fotografowanie) ].

 2. Zamontuj lampę błyskową obsługującą blokadę mocy błysku na sankach mocujących aparatu.

 3. Włącz lampę błyskową i wybierz tryb sterowania błyskiem TTL lub przedbłysk monitorujący q A lub A .

  • Jeśli używasz lampy SB‑5000, SB‑500, SB‑400 lub SB‑300 zamontowanej na sankach mocujących aparatu, wybierz [ TTL ] lub [ Auto zewnętrzna lampa błyskowa ] dla [ Sterowanie lampą błyskową ] > [ Tryb sterowania lampą błyskową ].
  • Informacje na temat innych lamp błyskowych można znaleźć w dokumentacji dołączonej do lampy.
 4. Centrum.

  Ustaw obiekt na środku kadru i naciśnij spust migawki do połowy, aby ustawić ostrość.

 5. Zablokuj poziom błysku.

  • Po potwierdzeniu, że na ekranie fotografowania pojawi się wskaźnik gotowości lampy ( c ), naciśnij element sterujący [ Blokada mocy błysku ]; lampa błyskowa wyemituje przedbłysk monitorujący w celu określenia odpowiedniej mocy błysku.
  • Siła błysku zostanie zablokowana, a na ekranie fotografowania pojawi się ikona blokady mocy błysku ( r ).

 6. Zmień kompozycję ujęcia.

 7. Naciśnij spust migawki do końca, aby zrobić zdjęcie.

  W razie potrzeby można wykonać dodatkowe zdjęcia bez zwalniania blokady mocy błysku. Powtórz kroki od 6 do 7, aby zrobić dodatkowe zdjęcia.

 8. Zwolnij blokadę FV.

  Naciśnij element sterujący [ Blokada mocy błysku ], aby zwolnić blokadę mocy błysku i potwierdzić, że ikona blokady mocy błysku ( r ) zniknęła z ekranu fotografowania.