Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Punkty, na które należy zwrócić uwagę podczas kręcenia filmów

Podczas nagrywania filmów należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Każdy film może trwać do 125 minut.
  • Każdy film nagrany na karcie o pojemności 32 GB lub mniejszej zostanie zapisany w maksymalnie 8 plikach. Każdy z tych plików będzie miał maksymalnie 4 GB rozmiaru. Liczba plików i długość każdego pliku różnią się w zależności od opcji wybranych dla [ Rozmiar klatki/liczba klatek ].
  • Jeśli wybrano opcję [ ProRes 422 HQ 10-bit (MOV) ] dla opcji [ Typ pliku wideo ] w menu nagrywania wideo, a pojemność karty pamięci wynosi 32 GB lub mniej, nagrywanie zakończy się automatycznie, gdy rozmiar pliku osiągnie 4 GB . Filmy nie są nagrywane w wielu plikach.
  • W zależności od szybkości zapisu na karcie pamięci, fotografowanie może zakończyć się przed osiągnięciem maksymalnej długości.
  • Nie można nagrywać filmów na kartach pamięci SD lub kartach pamięci XQD o pojemności RAW GB lub mniejszej , gdy dla opcji [ RAW typ pliku ] w menu nagrywania wideo.
  • Ikona 0 ( 0 Ikona 0 ) oznacza, że nie można nagrywać filmów.
  • [ Pomiar punktowy ] nie jest dostępny podczas nagrywania wideo.
  • Nie można używać lampy błyskowej ( 0 Używanie lampy błyskowej w aparacie ).

Nagrywanie wideo: tryb fotografowania

Ustawienia ekspozycji, które można regulować podczas filmowania, różnią się w zależności od trybu fotografowania:

Tryb Otwór Szybkość migawki Czułość ISO 2
P , S 1 3
A 4 3
M 4 4 44

Kontrola ekspozycji w trybie S jest taka sama jak w trybie P.

Maksymalna czułość ISO dla filmów nagranych z opcją [ ON ] wybraną dla [ Elektroniczna VR ] w menu nagrywania wideo wynosi ISO 25600.

Górną granicę czułości ISO można wybrać za pomocą pozycji [ Ustawienia czułości ISO ] > [ Maksymalna czułość ] w menu nagrywania wideo.

Jeśli wybrano [ ] dla [ Ustawienia czułości ISO ] > [ Automatyczny dobór ISO (tryb M) ] w menu nagrywania wideo, górny limit czułości ISO można wybrać za pomocą opcji [ Maksymalna czułość ].

Regulacja balansu bieli podczas nagrywania wideo

Balans bieli można regulować podczas nagrywania wideo, przytrzymując przycisk U i obracając pokrętłem sterowania.

Używanie stałej szybkości migawki

W trybie M czas otwarcia migawki można ustawić w zakresie od ¹⁄₂₅ s do ¹⁄₃₂₀₀₀ s (najdłuższy dostępny czas otwarcia migawki różni się w zależności od liczby klatek na sekundę).

Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania i przewody zdalnego sterowania

Jeśli wybrano opcję [ Nagrywaj filmy ] dla ustawienia osobistego g2 [ Sterowanie niestandardowe ] > [ Spust migawki ], spusty migawki na opcjonalnych bezprzewodowych pilotach zdalnego sterowania i przewodach zdalnych można nacisnąć do połowy, aby ustawić ostrość, lub do końca, aby rozpocząć i zakończ nagrywanie wideo.

Korzystanie z zewnętrznego mikrofonu

Mikrofony innych firm z wtyczkami mini-jack 3,5 mm mogą być używane do nagrywania dźwięku do filmów.

  • Użyj opcji [ Zasilanie wtyczki mikrofonu ] w menu nagrywania wideo, aby wybrać, czy kamera ma zasilać mikrofon zewnętrzny ( 0 Zasilanie wtyczki mikrofonu ).