Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Ustawienia czułości ISO

Przycisk G U C menu fotografowania

Dostosuj ustawienia czułości ISO dla zdjęć.

Opcja Opis
[ Czułość ISO ] Wybierz spośród ustawień ISO 64 do 25600; aparat obsługuje również ustawienia poniżej ISO 64 o około 0,3, 0,7 i 1 EV (odpowiednik ISO 32) oraz powyżej ISO 25600 o około 0,3, 0,7, 1 i 2 EV (odpowiednik ISO 102400).
[ Automatyczna kontrola czułości ISO ] Wybierz [ ON ], aby włączyć automatyczną kontrolę czułości ISO. Jeśli wybrano [ WYŁ. ], [ Czułość ISO ] pozostanie ustawiona na stałą wartość wybraną przez użytkownika. Opcje [ Maksymalna czułość ], [ Maksymalna czułość z c ] i [ Najkrótszy czas migawki ] są dostępne po wybraniu opcji [ . ].
[ Maksymalna czułość ] Wybierz górną granicę czułości ISO, aby zapobiec jej zbyt wysokiemu podniesieniu.
[ Maksymalna czułość z c ] Wybierz górną granicę czułości ISO dla zdjęć zrobionych z opcjonalną lampą błyskową.
[ Minimalny czas otwarcia migawki ]

Wybierz czas otwarcia migawki, poniżej którego włączy się automatyczny dobór ISO, aby zapobiec niedoświetleniu w trybach P i A ; dostępne opcje mieszczą się w zakresie od ¹⁄₁₆,₀₀₀ do 30 s. W przypadku wybrania opcji [ Auto ] aparat wybierze najkrótszy czas otwarcia migawki w oparciu o ogniskową obiektywu. Na przykład aparat automatycznie wybierze krótsze minimalne czasy otwarcia migawki, aby zapobiec poruszeniu zdjęcia spowodowanemu drganiami aparatu po zamocowaniu długiego obiektywu.

  • Aby wyświetlić opcje automatycznego wyboru czasu otwarcia migawki, wyróżnij opcję [ Auto ] i naciśnij przycisk 2 . Automatyczny wybór czasu otwarcia migawki można precyzyjnie dostroić, wybierając szybsze lub dłuższe wartości minimalne. Szybszych ustawień można użyć do zmniejszenia rozmycia podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów.
  • Czas otwarcia migawki może spaść poniżej wybranego minimum, jeśli nie można uzyskać optymalnej ekspozycji przy czułości ISO wybranej dla [ Maksymalna czułość ].