Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Nakładka (dodaj)

Połącz dwa istniejące zdjęcia, aby utworzyć jedno zdjęcie, które jest zapisywane oddzielnie od oryginałów.

 1. Wybierz opcję [ Retusz ] w menu i , a następnie wyróżnij opcję [ Nakładka (dodaj) ] i naciśnij przycisk 2 .

 2. Wybierz zdjęcia.

  • Wyróżnij zdjęcia za pomocą wybieraka wielofunkcyjnego.
  • Aby wyświetlić podświetlone zdjęcie na pełnym ekranie, naciśnij i przytrzymaj przycisk X
  • Aby wybrać wyróżnione zdjęcie, naciśnij przycisk W ( Q ). Wybrane zdjęcia są oznaczane haczykiem ( ). Aby usunąć zaznaczenie ( ) i usuń zaznaczenie bieżącego zdjęcia, naciśnij ponownie przycisk W ( Q ).
  • Nie można wybrać zdjęć z różnymi obszarami zdjęcia.
  • Naciśnij J , aby kontynuować po wybraniu drugiego zdjęcia.

 3. Dostosuj równowagę.

  Podgląd nakładki można wyświetlić na wyświetlaczu. Naciśnij 1 lub 3 , aby wyregulować równowagę między dwoma obrazami. Naciśnij 1 , aby pierwszy obraz był bardziej widoczny, a drugi mniej, 3 dla odwrotnego efektu.

 4. Zapisz nakładkę.

  Naciśnij J , aby zapisać nakładkę.

Przestrogi: „ Nakładka (dodaj)

 • Kolory i jasność na podglądzie mogą różnić się od finalnego zdjęcia.
 • Można wybrać tylko zdjęcia utworzone tym aparatem. Nie można wybrać zdjęć utworzonych za pomocą innych modeli.
 • Nakładka będzie miała taki sam rozmiar jak najmniejszy z dwóch obrazów składowych.
 • Nakładka zawiera te same informacje o zdjęciu (w tym datę wykonania, pomiar, czas otwarcia migawki, przysłonę, tryb fotografowania, kompensację ekspozycji, ogniskową i orientację zdjęcia) oraz wartości balansu bieli i ustawienia Picture Control , jak pierwsze z dwóch wybranych zdjęć. Informacje o prawach autorskich nie są jednak kopiowane do nowego obrazu. Komentarz podobnie nie jest kopiowany; zamiast tego dołączany jest komentarz aktualnie aktywny w aparacie, jeśli taki istnieje.