Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Zoom o wysokiej rozdzielczości

Wybranie [ ON ] dla [ Hi-Res Zoom ] w menu nagrywania wideo umożliwia przybliżenie obiektu bez utraty rozdzielczości, nawet bez obiektywu zmiennoogniskowego.

 • Hi-Res Zoom jest dostępny, gdy spełnione są wszystkie poniższe warunki:

  • [ FX ] jest wybrane dla [ Obszar zdjęcia ] > [ Wybierz obszar zdjęcia ] w menu nagrywania wideo,
  • Wybrano opcję [ ProRes 422 HQ 10-bit (MOV) ], [ H.265 10-bit (MOV) ], [ H.265 8-bit (MOV) ] lub [ H.264 8-bit (MP4) ] dla [ Typ pliku wideo ] w menu nagrywania wideo i
  • rozmiar klatki i częstotliwość od [ 3840×2160; 30p ] do [ 3840×2160; 24p ] lub z [ 1920×1080; 120p ] do [ 1920×1080; 24p ] jest wybrane dla [ Rozmiar klatki/liczba klatek ] w menu nagrywania wideo.

Korzystanie z zoomu o wysokiej rozdzielczości

Wybierz [ ON ] dla [ Hi-Res Zoom ] w menu nagrywania wideo i naciskaj 4 lub 2 , aby powiększyć lub pomniejszyć.

 • Ikona H pojawia się na wyświetlaczu, gdy włączony jest zoom Hi-Res.
 • Pozycja powiększenia jest wskazywana przez pasek podczas powiększania lub pomniejszania. Możesz powiększyć maksymalnie 2,0×.

Przestrogi: Hi-Res Zoom

 • Tryb pola AF jest ustawiony na [ Szerokie pole AF (L) ]. Punkt ostrości nie jest wyświetlany.
 • [ Elektroniczna VR ] w menu nagrywania wideo jest ustalona na [ WYŁ. ].

Niestandardowe elementy sterujące dla zoomu o wysokiej rozdzielczości

Pozycję zoomu dla zoomu Hi-Res można również regulować za pomocą elementów sterujących, do których przypisano opcje [ Zoom Hi-Res + ] i [ Zoom Hi-Res − ] w ustawieniu osobistym g2 [ Sterowanie własne ].

 • Sterowanie zoomem dla Hi-Res Zoom można przypisać do aparatu [ Przycisk Fn1 ] i [ Przycisk Fn2 ], do pierścienia Fn obiektywu za pomocą [ Pierścień Fn obiektywu (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) ] i [ Pierścień Fn obiektywu (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) ] oraz za pomocą [ Pierścień kontroli obiektywu ] do pierścienia kontroli obiektywu.

  • Gdy zoom wysokiej rozdzielczości jest przypisany do [ Przycisk Fn1 ], [ Przycisk Fn2 ], [ Pierścień Fn obiektywu (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) ] lub [ Pierścień Fn obiektywu (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) ], szybkością zoomu można sterować za pomocą ustawienia osobistego g8 [ Wysoka Res Szybkość zoomu ], która oferuje wybór opcji [ Wolniej ], [ Standardowo ] i [ Szybciej ].
  • Gdy zoom wysokiej rozdzielczości jest przypisany do [ Pierścień sterowania obiektywem ], reakcję pierścienia sterowania można regulować za pomocą ustawienia osobistego f10 [ Reakcja pierścienia sterowania ].
  • Zamiast korzystać z pierścienia sterowania, użytkownicy zgodnych obiektywów mogą używać pierścienia ostrości do zoomu Hi-Res, wybierając [ ON ] dla ustawienia osobistego f11 [ Przełącz role pierścienia ostrości/sterowania ].