Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Komputery: Łączenie przez Ethernet

Do połączeń Ethernet wymagany jest adapter USB (typu C) na Ethernet (dostępny oddzielnie od innych dostawców). Pamiętaj, aby podłączyć adapter do złącza danych USB aparatu.

 • Następujące adaptery USB -do-Ethernet zostały przetestowane i zatwierdzone do użytku:

  • Adaptery Anker A83130A1 PowerExpand USB -C na Gigabit Ethernet
  • Adaptery Anker A83130A2 PowerExpand USB -C na Gigabit Ethernet
 • Należy pamiętać, że adaptery USB -Ethernet nie będą działać po podłączeniu do złącza USB Power Delivery aparatu.

Łączenie z wieloma urządzeniami

Aparat może łączyć się tylko z jednym typem urządzenia (komputerem, serwerem FTP lub urządzeniem inteligentnym) naraz. Zakończ bieżące połączenie przed próbą połączenia z urządzeniem innego typu.

Błędy Ethernetu

Aby uzyskać informacje na temat błędów związanych z siecią bezprzewodową lub siecią Ethernet, patrz „Rozwiązywanie problemów z bezprzewodowymi połączeniami LAN i Ethernet” ( 0 Rozwiązywanie problemów z bezprzewodowymi połączeniami LAN i Ethernet ).

Wireless Transmitter Utility

Zanim będzie można połączyć się przez Ethernet, należy sparować aparat z komputerem za pomocą oprogramowania Wireless Transmitter Utility firmy Nikon .

 • Po sparowaniu urządzeń będzie można połączyć się z komputerem z poziomu aparatu.
 • Wireless Transmitter Utility można pobrać z Centrum pobierania Nikon . Sprawdź wersję i wymagania systemowe i koniecznie pobierz najnowszą wersję.

  https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Łączenie z komputerami przez Ethernet

Połącz się z komputerami za pomocą adaptera USB (typu C) innej firmy na Ethernet podłączonego do złącza danych USB aparatu.

 1. Podłącz adapter USB -to-Ethernet innego producenta do złącza danych USB aparatu, a następnie podłącz go do komputera za pomocą kabla Ethernet.

  • Podłącz kabel Ethernet do adaptera USB -to-Ethernet. Nie używaj siły ani nie próbuj wkładać złączy pod kątem.
  • Podłącz drugi koniec kabla do komputera lub routera.

 2. Wybierz [ USB -LAN ] dla [ Połączenie danych USB ] w menu sieci.

 3. Wybierz [ Połącz z komputerem ] w menu sieci, a następnie podświetl [ Ustawienia sieciowe ] i naciśnij 2 .

 4. Wyróżnij [ Utwórz profil ] i naciśnij J

 5. Nazwij nowy profil.

  • Aby przejść do następnego kroku bez zmiany nazwy domyślnej, naciśnij X .
  • Bez względu na to, jaką nazwę wybierzesz, pojawi się ona na liście menu sieci [ Połącz z komputerem ] > [ Ustawienia sieciowe ].
  • Aby zmienić nazwę profilu, naciśnij J . Aby uzyskać informacje na temat wprowadzania tekstu, patrz „Wprowadzanie tekstu” ( 0 Wprowadzanie tekstu ). Naciśnij X , aby kontynuować po wprowadzeniu nazwy.
  • Może wystąpić opóźnienie, zanim aparat wykryje adapter USB -do-Ethernet. Jeśli kamera nie może wykryć połączenia Ethernet, kreator zostanie skonfigurowany do rozpoczęcia tworzenia profilu bezprzewodowej sieci LAN o domyślnej nazwie „WLAN1”. Stuknij Z lub naciśnij 4 , aby powrócić do kroku 4, odczekaj około 10 sekund, a następnie spróbuj ponownie.

 6. Uzyskaj lub wybierz adres IP.

  Wyróżnij jedną z poniższych opcji i naciśnij J

  Opcja Opis
  [ Uzyskaj automatycznie ] Wybierz tę opcję, jeśli sieć jest skonfigurowana do automatycznego dostarczania adresu IP. Po przypisaniu adresu IP zostanie wyświetlony komunikat „konfiguracja zakończona”.
  [ Wprowadź ręcznie ]

  Wprowadź ręcznie adres IP i maskę podsieci.

  • naciśnij J ; zostaniesz poproszony o podanie adresu IP.
  • Obracaj głównym pokrętłem sterującym, aby wyróżniać segmenty.
  • Naciskaj 4 lub 2 , aby zmienić wyróżniony segment, a następnie naciśnij J , aby zapisać zmiany.
  • Następnie naciśnij X ; zostanie wyświetlony komunikat „konfiguracja zakończona”. Naciśnij X ponownie, aby wyświetlić maskę podsieci.
  • Naciśnij 1 lub 3 , aby edytować maskę podsieci, a następnie naciśnij J ; zostanie wyświetlony komunikat „konfiguracja zakończona”.
 7. Naciśnij J aby kontynuować, gdy zostanie wyświetlony komunikat „konfiguracja zakończona”.

 8. Rozpocznij parowanie.

  Po wyświetleniu monitu uruchom program Wireless Transmitter Utility na komputerze.

 9. Wybierz aparat w programie Wireless Transmitter Utility .

  Wybierz nazwę wyświetlaną przez aparat w kroku 8 i kliknij [ Dalej ].

 10. W programie Wireless Transmitter Utility wprowadź kod uwierzytelniający wyświetlony przez aparat.

  • Aparat wyświetli kod uwierzytelniający.

  • Wprowadź kod uwierzytelniający w oknie dialogowym wyświetlonym przez program Wireless Transmitter Utility i kliknij przycisk [ Dalej ].

 11. Zakończ proces parowania.

  • Gdy aparat wyświetli komunikat informujący o zakończeniu parowania, naciśnij J .

  • W programie Wireless Transmitter Utility kliknij [ Dalej ]; zostaniesz poproszony o wybranie folderu docelowego. Więcej informacji można znaleźć w pomocy online programu Wireless Transmitter Utility .

  • Po zakończeniu parowania zostanie nawiązane połączenie między aparatem a komputerem.
 12. Sprawdź połączenie.

  Po nawiązaniu połączenia nazwa profilu zostanie wyświetlona na zielono w menu aparatu [ Połącz z komputerem ].

Połączenie między aparatem a komputerem zostało nawiązane.

Zdjęcia zrobione aparatem można przesłać do komputera zgodnie z opisem w części „Przesyłanie zdjęć” ( 0 Przesyłanie zdjęć ) w rozdziale zatytułowanym „Co można zrobić, gdy aparat jest podłączony do komputera lub serwera FTP”.

Informacje na temat sterowania aparatem z komputera za pomocą aplikacji Camera Control Pro 2 lub NX Tether można znaleźć w części „Sterowanie aparatem” ( 0 Sterowanie aparatem ) w rozdziale zatytułowanym „Co można zrobić, gdy aparat jest podłączony do komputera lub serwera FTP Serwer".

Ustawienia zapory

Port TCP 15740 i port UDP 5353 służą do połączeń z komputerami. Przesyłanie plików może zostać zablokowane, jeśli zapora serwera nie jest skonfigurowana tak, aby zezwalać na dostęp do tych portów.

Kończenie połączenia z komputerem

Możesz zakończyć połączenie przez:

 • wyłączenie aparatu lub
 • wybierając [ Zakończ bieżące połączenie ] dla [ Połącz z komputerem ] > [ Ustawienia sieciowe ] w menu sieci.