Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Nagrywanie wideo HLG

Wideo nagrane w formacie Hybrid Log Gamma (HLG) można wykorzystać do transmisji HDR i tym podobnych. Aby nagrać wideo HLG, wybierz [ H.265 10-bit (MOV) ] dla [ Typ pliku wideo ] w menu nagrywania wideo i wybierz tryb tonacji [ HLG ].

  • o pojawi się na ekranie fotografowania.
  • Aby uzyskać optymalne odwzorowanie kolorów podczas oglądania nagrań HLG, należy używać monitorów, komputerów, systemów operacyjnych, aplikacji i innego sprzętu zgodnego z HLG.

Przestrogi: wideo HLG

  • Zdjęcia zrobione z opcją [ HLG ] wybraną jako tryb tonowy mogą zawierać więcej „szumów” w postaci losowo rozmieszczonych jasnych pikseli, mgły lub linii niż zdjęcia zrobione z użyciem opcji [ SDR ] lub [ N-Log ].
  • Najniższa dostępna wartość dla pozycji [ Ustawienia czułości ISO ] > [ Maksymalna czułość ] w menu nagrywania wideo to ISO 800.
  • Najniższa dostępna wartość dla pozycji [ Ustawienia czułości ISO ] > [ Czułość ISO (tryb M) ] w menu nagrywania wideo to ISO 400.
  • Czułość ISO od Hi 0,3 do Hi 2,0 nie jest dostępna.
  • Ustawień Picture Control nie można regulować za pomocą pozycji [ Ustaw Picture Control ] w menu nagrywania wideo. Możesz kontrolować wygląd filmów HLG za pomocą opcji [ Jakość HLG ] w menu nagrywania wideo.
  • Pozycja [ Aktywna funkcja D-Lighting ] w menu nagrywania wideo jest ustawiona na [ Wył .] i nie można jej zmienić.
  • Obraz na monitorze może migotać lub wydawać się ziarnisty.
  • Aparat może mieć problemy z ustawianiem ostrości za pomocą autofokusa, ale nie oznacza to usterki.

Wyjście HDR (HLG).

Optymalne odwzorowanie kolorów w materiałach HDR (HLG) wysyłanych przez HDMI można osiągnąć tylko wtedy, gdy urządzenie pamięci masowej, monitor i inne urządzenia obsługują HDR (HLG). Jeśli z podłączonego urządzenia zostanie odebrany sygnał wskazujący, że obsługuje ono HDR (HLG), aparat odpowie identyfikatorem „gamma: HLG”.

Ekrany fotografowania i odtwarzania aparatu

Gdy jako tryb tonowy wybrano [ HLG ], ekrany fotografowania i odtwarzania na monitorze aparatu i w wizjerze mogą zawierać „szum” w postaci losowo rozmieszczonych jasnych pikseli, mgły lub linii lub mogą nie odzwierciedlać dokładnie świateł i bardzo nasycone kolory. Do dokładnego odtwarzania tonów należy używać monitorów, komputerów, systemów operacyjnych, aplikacji i innego sprzętu zgodnego z HLG.

Przeglądanie i edytowanie filmów HLG

Filmy HLG można przeglądać i edytować tylko za pomocą oprogramowania komputerowego obsługującego format wideo HLG. Oprogramowanie NX Studio firmy Nikon wyświetla filmy HLG na liście miniatur, ale nie można ich używać do przeglądania ani edytowania.