Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Komputery: Łączenie przez USB

Podłącz aparat za pomocą dostarczonego kabla USB . Następnie można użyć oprogramowania NX Studio do skopiowania zdjęć do komputera w celu przeglądania i edycji.

Instalowanie NX Studio

Podczas instalacji NX Studio będziesz potrzebować połączenia z Internetem. Odwiedź witrynę Nikon , aby uzyskać najnowsze informacje, w tym wymagania systemowe.

 • Pobierz najnowszy instalator NX Studio z poniższej witryny i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć instalację.

  https://downloadcenter.nikonimglib.com/

 • Pamiętaj, że możesz nie być w stanie pobrać zdjęć z aparatu przy użyciu wcześniejszych wersji NX Studio .

Kopiowanie zdjęć do komputera za pomocą NX Studio

Szczegółowe instrukcje można znaleźć w pomocy online.

 1. Podłącz aparat do komputera.

  Po wyłączeniu aparatu i upewnieniu się, że karta pamięci jest włożona, podłącz dostarczony kabel USB , jak pokazano. Pamiętaj, aby podłączyć kabel do złącza transmisji danych USB aparatu. Komputer nie wykryje kamer podłączonych przez złącze USB Power Delivery.

  Korzystanie z czytnika kart

  Zdjęcia można również kopiować z kart pamięci włożonych do podłączonych do komputera czytników kart innych firm. Należy jednak sprawdzić, czy karta jest kompatybilna z czytnikiem kart.

 2. Włącz aparat.

  • Zostanie uruchomiony składnik Nikon Transfer 2 NX Studio . Oprogramowanie do przesyłania zdjęć Nikon Transfer 2 jest instalowane jako część NX Studio .
  • Jeśli zostanie wyświetlony komunikat z prośbą o wybranie programu, wybierz opcję Nikon Transfer 2 .
  • Jeśli Nikon Transfer 2 nie uruchomi się automatycznie, uruchom NX Studio i kliknij ikonę „Importuj”.
 3. Kliknij [ Rozpocznij przesyłanie ].

  Zdjęcia z karty pamięci zostaną skopiowane do komputera.

 4. Wyłącz aparat.

  Odłącz kabel USB po zakończeniu przesyłania.

Windows

Niektóre komputery mogą być skonfigurowane tak, aby wyświetlały monit autoodtwarzania po podłączeniu aparatu.

Kliknij okno dialogowe, a następnie kliknij [ Nikon Transfer 2 ], aby wybrać Nikon Transfer 2.

macOS

Jeśli Nikon Transfer 2 nie uruchomi się automatycznie, sprawdź, czy aparat jest podłączony, a następnie uruchom Image Capture (aplikację dołączoną do macOS ) i wybierz Nikon Transfer 2 jako aplikację otwieraną po wykryciu aparatu.

Uwaga: przesyłanie filmów

Nie próbuj przesyłać filmów z karty pamięci, gdy jest ona włożona do aparatu innego producenta lub innego modelu. Może to spowodować usunięcie filmów bez ich przeniesienia.

Przestrogi: Podłączanie do komputerów

 • Nie wyłączaj aparatu ani nie odłączaj kabla USB podczas przesyłania.
 • Nie używaj siły ani nie próbuj wkładać złączy pod kątem. Pamiętaj również, aby podczas odłączania kabla trzymać złącza prosto.
 • Zawsze wyłączaj aparat przed podłączeniem lub odłączeniem kabla.
 • Aby mieć pewność, że przesyłanie danych nie zostanie przerwane, upewnij się, że akumulator aparatu jest w pełni naładowany.

koncentratory USB

Podłącz aparat bezpośrednio do komputera; nie podłączaj kabla przez koncentrator USB lub klawiaturę. Podłącz aparat do fabrycznie zainstalowanego portu USB .