Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Funkcja dodatkowego gniazda

Przycisk G U C menu fotografowania

Wybierz rolę odgrywaną przez kartę w dodatkowym gnieździe, gdy do aparatu włożone są dwie karty pamięci.

Opcja Opis
P [ Przepełnienie ] Karta w gnieździe dodatkowym jest używana tylko wtedy, gdy karta w gnieździe podstawowym jest pełna.
Q [ Kopia zapasowa ] Każde zdjęcie jest zapisywane dwukrotnie, raz na karcie w gnieździe podstawowym i ponownie na karcie w gnieździe dodatkowym.
R [ RAW podstawowy - JPEG dodatkowy ]
 • Ta opcja jest dostępna, gdy wybrano [ SDR ] dla trybu tonowego.
 • Kopie w NEF ( RAW ) zdjęć wykonanych przy ustawieniach RAW + JPEG /HEIF są zapisywane tylko na karcie w gnieździe podstawowym, kopie w JPEG tylko na karcie w gnieździe dodatkowym.
 • Zdjęcia zrobione przy innych ustawieniach jakości obrazu są zapisywane dwukrotnie z tym samym ustawieniem, raz na karcie w gnieździe podstawowym i ponownie na karcie w gnieździe dodatkowym.
O [ JPEG podstawowy - JPEG dodatkowy ]
 • Ta opcja jest dostępna, gdy wybrano [ SDR ] dla trybu tonowego.
 • Zapisywane są dwie kopie JPEG , po jednej na każdą kartę pamięci.
 • Kopia zapisana na karcie w gnieździe podstawowym jest zapisywana z jakością i rozmiarem obrazu wybranym w menu fotografowania. Kopia zapisana na karcie w dodatkowym gnieździe jest zapisywana z jakością obrazu [ JPEG /HEIF basic ] i rozmiarem [ Średni ] lub [ Mały ]. Rozmiar można wybrać, naciskając przycisk 2 , gdy podświetlona jest opcja [ JPEG podstawowy - JPEG dodatkowy ].
 • Przy jakości obrazu RAW lub RAW + JPEG /HEIF ta opcja jest równoważna opcji [ Kopia zapasowa ].
a [ RAW podstawowy - HEIF drugorzędny ]
 • Ta opcja jest dostępna, gdy wybrano [ HLG ] dla trybu tonowego.
 • Kopie NEF ( RAW ) zdjęć wykonanych przy ustawieniach RAW + JPEG /HEIF są zapisywane tylko na karcie w gnieździe podstawowym, kopie w formacie HEIF tylko na karcie w gnieździe dodatkowym.
 • Zdjęcia zrobione przy innych ustawieniach jakości obrazu są zapisywane dwukrotnie z tym samym ustawieniem, raz na karcie w gnieździe podstawowym i ponownie na karcie w gnieździe dodatkowym.
b [ HEIF podstawowy - HEIF drugorzędny ]
 • Ta opcja jest dostępna, gdy wybrano [ HLG ] dla trybu tonowego.
 • Nagrywane są dwie kopie HEIF, po jednej na każdą kartę pamięci.
 • Kopia zapisana na karcie w gnieździe podstawowym jest zapisywana z jakością i rozmiarem obrazu wybranym w menu fotografowania. Kopia zapisana na karcie w dodatkowym gnieździe jest zapisywana z jakością obrazu [ JPEG /HEIF basic ] i rozmiarem [ Średni ] lub [ Mały ]. Rozmiar można wybrać, naciskając przycisk 2 , gdy podświetlona jest pozycja [ HEIF podstawowy - HEIF dodatkowy ].
 • Przy jakości obrazu RAW lub RAW + JPEG /HEIF ta opcja jest równoważna opcji [ Kopia zapasowa ].

Przestroga: „ RAW podstawowy — JPEG dodatkowy”

Jeśli wybrano [ WŁ. ] dla [ Ekspozycja wielokrotna ] > [ Zapisz pojedyncze zdjęcia ( RAW ) ] w menu fotografowania lub jeśli wybrano [ WŁ. ] dla [ Nakładka HDR ]> [ Zapisz pojedyncze zdjęcia ( RAW ) ] na zdjęciu menu fotografowania, nieprzetworzone kopie poszczególnych zdjęć NEF ( RAW ) składających się na każdą wielokrotną ekspozycję lub zdjęcie HDR zostaną zapisane na obu kartach pamięci razem z kompozytem JPEG , niezależnie od wybranej opcji jakości zdjęcia.

Gdy wybrano opcję inną niż „Przepełnienie”.

 • Wyświetlacz fotografowania i panel kontrolny pokazują liczbę zdjęć pozostałych na karcie z najmniejszą dostępną ilością miejsca.
 • Spust migawki jest zablokowany, gdy jedna z kart jest zapełniona.

Przeglądanie zdjęć w dwóch formatach

 • Użyj pozycji [ Gniazdo PB nagrywania w dwóch formatach ] w menu odtwarzania, aby wybrać gniazdo, z którego mają być odtwarzane zdjęcia w dwóch formatach.
 • Podczas przeglądania zdjęć w dwóch formatach można przeglądać drugą kopię za pomocą opcji [ Przejdź do kopii na innej karcie ] w menu i .

Nagrywanie filmów

Gniazdo, w którym nagrywane są filmy, jest wybierane za pomocą opcji [ Miejsce docelowe ] w menu nagrywania wideo.

Usuwanie kopii

Podczas usuwania zdjęć zapisanych przy użyciu opcji [ Kopia zapasowa ], [ RAW podstawowy – JPEG dodatkowy ], [ JPEG podstawowy – JPEG dodatkowy ], [ RAW podstawowy – HEIF dodatkowy ] lub [ HEIF podstawowy – HEIF dodatkowy ], możesz wybrać jedno i drugie kopii lub tylko kopię na karcie w bieżącym gnieździe.

 • Naciśnięcie O ( Q ), gdy zdjęcie utworzone przy użyciu jednej z tych opcji jest podświetlone podczas odtwarzania, powoduje wyświetlenie komunikatu potwierdzającego.
 • Aby usunąć tylko kopię z karty w bieżącym gnieździe, podświetl opcję [ Wybrane zdjęcie ] i ponownie naciśnij O ( Q ).
 • Aby usunąć obie kopie, wyróżnij opcję [ Te same zdjęcia w i x ] i naciśnij O ( Q ).
 • Jeśli do zdjęcia dołączona jest notatka głosowa, zostanie wyświetlone okno dialogowe potwierdzenia. Aby usunąć tylko notatkę głosową, podświetl opcję [ Tylko notatka głosowa ] i naciśnij O ( Q ).

Usuń opcje

Użyj elementu [ Usuń zdjęcia z obu gniazd ] w menu odtwarzania, aby wybrać opcje wyświetlane po usunięciu zdjęcia.