Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Robienie zdjęć

Poniżej opisano podstawowe czynności związane z robieniem zdjęć.

Soczewki z wysuwanymi tulejami

Obiektywy z wysuwanymi tubusami muszą być wysunięte przed użyciem. Obracaj pierścieniem zoomu, jak pokazano, aż obiektyw wskoczy na swoje miejsce w pozycji wysuniętej.

 1. Wybierz tryb robienia zdjęć, obracając selektor zdjęć/wideo w położenie C .

 2. Przygotuj aparat.

  Trzymając uchwyt w prawej ręce i obejmując korpus aparatu lub obiektyw lewą ręką, oprzyj łokcie o boki klatki piersiowej.

  Orientacja pozioma (szeroka).

  Orientacja pionowa (wysoki).

 3. Wykadruj zdjęcie.

  Ustaw główny obiekt blisko środka kadru.

 4. Aby ustawić ostrość, naciśnij spust migawki do połowy (tj. lekko naciśnij spust migawki, zatrzymując się, gdy zostanie wciśnięty do połowy).

  • Punkt ostrości będzie wyświetlany na zielono, gdy obiekt będzie ostry. Jeśli aparat nie może ustawić ostrości, punkt ostrości będzie migać na czerwono.
  • Dioda wspomagająca AF może zapalić się, aby pomóc w ustawieniu ostrości, jeśli obiekt jest słabo oświetlony.
  • Możesz także ustawić ostrość, naciskając przycisk AF-ON .

  Dioda wspomagająca AF

  Nie zasłaniaj diody wspomagającej AF, gdy jest włączona.

 5. Nie odrywając palca od spustu migawki, naciśnij go do końca, aby zrobić zdjęcie.

Lampka dostępu do karty pamięci

Dioda dostępu do karty pamięci będzie się świecić podczas zapisywania zdjęcia. Nie wyjmuj karty pamięci ani baterii.

Migawka dotykowa

Możesz także zrobić zdjęcie, dotykając monitora. Dotknij fotografowanego obiektu, aby ustawić ostrość, i podnieś palec, aby zwolnić migawkę ( 0 Migawka dotykowa ).

Używanie zoomu w trybie zdjęć

Aby powiększyć ekran w trybie zdjęć (maksymalnie około 16×), naciśnij przycisk X

 • Użyj przycisków X i W ( Q ), aby powiększyć i pomniejszyć.
 • Okno nawigacji pokazujące aktualnie widoczny obszar pojawi się w prawym dolnym rogu wyświetlacza.
 • Za pomocą wybieraka wielofunkcyjnego przewiń do obszarów kadru niewidocznych na monitorze.