Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Nagrywanie notatek głosowych

Do zdjęć można dodawać notatki głosowe o długości do 60 sekund.

 1. Wybierz fotografię.

  Dla każdego zdjęcia można nagrać tylko jedną notatkę głosową; nie można nagrać dodatkowych notatek głosowych dla zdjęć oznaczonych już ikoną h . Istniejąca notatka głosowa musi zostać usunięta, zanim będzie można nagrać kolejną ( 0 Usuwanie notatek głosowych ).

 2. Wybierz opcję [ Nagraj notatkę głosową ] w menu i .

  • Aby rozpocząć nagrywanie, naciśnij przycisk i , wyróżnij opcję [ Nagraj notatkę głosową ] i naciśnij J
  • Podczas nagrywania aparat wyświetla ikonę b i odliczanie pozostałego czasu nagrywania w sekundach.

 3. Naciśnij J

  • Nagrywanie zostanie zakończone.
  • Zdjęcia z notatkami głosowymi są oznaczone ikonami h .

Nagrywanie niedostępne

Notatek głosowych nie można dodawać do filmów ani danych referencyjnych do usuwania skaz.

Ograniczenia nagrywania

Notatek głosowych nie można nagrać, jeśli:

 • selektor zdjęć/wideo jest obrócony w położenie 1 lub
 • trwa wielokrotna ekspozycja.

Uwaga: nagrywanie notatek głosowych

Sterowanie dotykowe jest wyłączone i nie można wyświetlać innych zdjęć podczas nagrywania.

Przerywanie nagrywania

Naciśnięcie spustu migawki lub użycie innych elementów sterujących aparatu może zakończyć nagrywanie. Podczas fotografowania z interwalometrem nagrywanie kończy się na około dwie sekundy przed zrobieniem następnego zdjęcia; nagrywanie kończy się również po wyłączeniu aparatu.

Miejsce przechowywania

Notatki głosowe dla zdjęć wykonanych przy dwóch kartach pamięci włożonych i [ Kopia zapasowa ], [ RAW podstawowy - JPEG dodatkowy ], [ JPEG podstawowy - JPEG dodatkowy ], [ RAW podstawowy - HEIF dodatkowy ] lub [ HEIF podstawowy - HEIF dodatkowy ] wybrany dla [ Funkcja dodatkowego gniazda ] w menu fotografowania są zapisywane wraz z kopiami na obu kartach.

Nazwy plików notatek głosowych

Nazwy plików notatek głosowych mają postać „DSC_nnnn.WAV”. Notatka głosowa ma ten sam numer pliku („nnnn”) jak zdjęcie, z którym jest powiązana. Na przykład notatka głosowa dla zdjęcia „DSC_0002.JPG” miałaby nazwę pliku „DSC_0002.WAV”. Nazwy plików notatek głosowych można przeglądać na komputerze.

 • Notatki głosowe dla zdjęć nagranych z opcją [ Adobe RGB ] wybraną dla opcji [ Przestrzeń kolorów ] w menu fotografowania mają nazwy w formacie „_DSCnnnn.WAV”.
 • Notatki głosowe dla zdjęć zarejestrowanych z prefiksem innym niż „ DSC ” wybranym dla [ Nazwy plików ] w menu fotografowania będą nagrywane z wybranym prefiksem zamiast „ DSC ”.

Nagrywanie za pomocą przycisków

Notatki głosowe można nagrywać za pomocą elementu sterującego, do którego przypisano opcję [ Notatka głosowa ] przy użyciu ustawienia osobistego f3 [ Własne sterowanie (odtwarzanie) ].