Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Redukcja wibracji

Przycisk G U C menu fotografowania

Wybierz, czy chcesz włączyć redukcję drgań. Dostępne opcje różnią się w zależności od obiektywu.

Opcja Opis
C [ Normalny ] Wybierz, aby uzyskać lepszą redukcję drgań podczas fotografowania obiektów statycznych.
D [ Sport ] Wybierz tę opcję, jeśli fotografujesz sportowców i inne obiekty poruszające się szybko i nieprzewidywalnie.
[ Wyłączony ] Redukcja wibracji jest wyłączona.

Przestrogi: Korzystanie z redukcji drgań

  • Opcja [ Redukcja drgań ] może być niedostępna w przypadku niektórych obiektywów.
  • Zalecamy zaczekać przed wykonaniem zdjęcia, aż obraz na wyświetlaczu się ustabilizuje.
  • Jeśli w przypadku obiektywów obsługujących redukcję drgań wybrano opcję [ Normalna ], obraz w wizjerze może drgać przed zwolnieniem migawki, jest to jednak naturalna konsekwencja sposobu przeprowadzania redukcji drgań i nie oznacza nieprawidłowego działania. Jeśli ruch rozprasza Cię, możesz wybrać opcję [ Sport ] lub [ Wył. ].
  • Do zdjęć z panoramowaniem zalecane jest ustawienie [ Normalny ] lub [ Sport ]. W trybach [ Normalny ] i [ Sport ] redukcja drgań dotyczy tylko ruchu, który nie jest częścią patelni. Jeśli na przykład aparat zostanie obrócony w poziomie, redukcja drgań zostanie zastosowana tylko w przypadku drgań w pionie.
  • Opcje [ Normalny ] i [ Sport ] są także zalecane, jeśli aparat jest zamontowany na statywie lub monopodzie. Należy jednak pamiętać, że opcja [ Wył. ] może być lepszym wyborem w przypadku niektórych statywów, w zależności od warunków fotografowania. Ustawienia mogą się różnić w zależności od obiektywu; Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji obiektywu.
  • Jeśli obiektyw z mocowaniem F i przełącznikiem redukcji drgań zostanie podłączony za pomocą opcjonalnego adaptera mocowania FTZ II / FTZ , opcja [ Redukcja drgań ] będzie wyszarzona i niedostępna. Użyj przełącznika obiektywu, aby zmniejszyć wibracje.