Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Kontrola winietowania

Przycisk G U C menu fotografowania

Kontrola winietowania zmniejsza „winietowanie” — spadek jasności na krawędziach zdjęcia — o wartość, która różni się w zależności od obiektywu. Jego efekty są najbardziej zauważalne przy maksymalnym otworze względnym.

Opcja Opis
e [ Wysoki ] Wybierz zakres przeprowadzanej kontroli winietowania spośród (w kolejności od wysokiej do niskiej) [ Wysoka ], [ Normalna ] i [ Niska ].
g [ Normalny ]
f [ Niski ]
[ Wyłącz ] Kontrola winietowania wyłączona.

Uwaga: kontrola winietowania

W zależności od sceny, warunków fotografowania i typu obiektywu, zdjęcia JPEG mogą zawierać „szumy” (mgłę) lub prześwietlenie lub niedoświetlenie na krawędzi kadru, co wprowadza różnice w jasności brzegów. Ponadto osobiste ustawienia Picture Control i gotowe ustawienia Picture Control, które zostały zmodyfikowane w stosunku do ustawień domyślnych, mogą nie dawać oczekiwanego efektu. Wykonaj zdjęcia próbne i obejrzyj wyniki na monitorze.

Kontrola winietowania

Zmiany opcji [ Regulacja winietowania ] w menu fotografowania mają zastosowanie w menu nagrywania wideo i odwrotnie .