Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Kaamera ja aku eest hoolitsemine: ettevaatusabinõud

Ettevaatust: kaamera kasutamine

Ärge kukutage maha
Ärge pillake kaamerat ega objektiivi maha ega laske neile lööke. Toode võib tugevate põrutuste või vibratsiooni korral rikki minna.
Hoidke kuivana
Hoidke kaamera kuivana. Kaamera sees oleva vee poolt põhjustatud sisemise mehhanismi roostetamine ei pruugi olla mitte ainult kulukas parandamine, vaid võib põhjustada ka korvamatuid kahjustusi.
Vältige järske temperatuurimuutusi
Kaamera viimine soojast keskkonnast külma või vastupidi võib põhjustada kahjustavat kondenseerumist kaamera sees ja väljaspool. Enne temperatuuripiiri ületamist asetage kaamera suletud kotti või plastümbrisesse. Kaamera saab kotist või ümbrisest välja võtta, kui see on jõudnud uue temperatuuriga kohaneda.
Hoidke eemal tugevatest magnetväljadest
Staatilised laengud või magnetväljad, mida tekitavad seadmed, nagu raadiosaatjad, võivad häirida monitori tööd, rikkuda mälukaardile salvestatud andmeid või mõjutada toote sisemisi vooluringe.
Ärge jätke objektiivi päikese poole suunatud
Ärge jätke objektiivi suunatud päikese või muude tugevate valgusallikate poole. Intensiivne valgus võib kahjustada pildisensorit või põhjustada tuhmumist või sissepõlemist. Kaameraga tehtud fotodel võib olla valge hägu efekt.
Hoidke krediitkaardid ja muud sellised magnetsalvestusseadmed kaamerast ja objektiivist eemal
Seadmesse salvestatud andmed võivad olla rikutud.
Laserid ja muud eredad valgusallikad
Ärge suunake lasereid ega muid väga eredaid valgusallikaid objektiivi poole, kuna see võib kahjustada kaamera pildisensorit.
Puhastamine
Kaamera korpuse puhastamisel eemaldage õrnalt tolm ja kiud puhuriga, seejärel pühkige õrnalt pehme kuiva lapiga. Pärast kaamera kasutamist rannas või mere ääres pühkige liiv või sool puhta vees kergelt niisutatud lapiga maha ja seejärel kuivatage kaamera põhjalikult. Harvadel juhtudel võib staatiline elekter põhjustada LCD-kuvarite süttimist või pimedaks minemist; see ei viita rikkele. Ekraan naaseb peagi normaalseks.
Objektiivi ja pildiotsija puhastamine
Need klaasielemendid saavad kergesti kahjustada: eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Aerosoolpuhuri kasutamisel hoidke purki vertikaalselt, et vältida klaasielemente kahjustada võiva vedeliku väljavoolamist. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamiseks objektiivilt kandke väike kogus objektiivi puhastusvahendit pehmele lapile ja pühkige objektiivi hoolikalt.
Ärge puudutage pildiandurit

Ärge mingil juhul avaldage pildisensorile survet, torgake seda puhastusvahenditega ega allutage sellele puhuri võimsale õhuvoolule. Need toimingud võivad andurit kriimustada või muul viisil kahjustada.

Pildianduri puhastamine
Lisateavet pildisensori puhastamise kohta leiate peatükkidest „Pildianduri puhastamine” ( 0 Pildianduri puhastamine ) ja „Käsitsi puhastamine” ( 0 Käsitsi puhastamine ).
Ärge puudutage anduri katet

Kui seadistusmenüüs [ Sensor shield behavior at power off ] on valitud [Sensor shield closes], sulgub kaamera väljalülitamisel pildisensori ees olev sensori kaitse. Ärge kunagi torgake anduri katet ega avaldage sellele survet. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib kilpi kriimustada või muul viisil kahjustada.

Objektiivi kontaktid
Hoidke objektiivi kontaktid puhtad. Vältige nende puudutamist sõrmedega.
Hoida hästi ventileeritavas kohas
Hallituse või hallituse vältimiseks hoidke kaamerat kuivas, hästi ventileeritavas kohas. Ärge hoidke kaamerat tööstusbensiini või kamforiga koipallidega, tugevaid elektromagnetvälju tekitavate seadmete läheduses või kohas, kus see puutub kokku väga kõrge temperatuuriga, näiteks küttekeha läheduses või kuumal päeval kinnises sõidukis. Nende ettevaatusabinõude eiramine võib põhjustada toote talitlushäireid.
Pikaajaline ladustamine
Et vältida kahjustusi, mis on põhjustatud näiteks lekkivast akuvedelikust, eemaldage aku, kui toodet ei kasutata pikema aja jooksul. Hoidke kaamerat kilekotis, mis sisaldab kuivatusainet. Ärge siiski hoidke nahast kaameraümbrist kilekotis, kuna see võib põhjustada materjali riknemist. Hoidke akut jahedas ja kuivas kohas. Pange tähele, et kuivatusaine kaotab järk-järgult oma niiskuse imamisvõime ja seda tuleks korrapäraste ajavahemike järel välja vahetada. Hallituse vältimiseks võtke kaamera vähemalt kord kuus hoiukohast välja, sisestage aku ja vabastage katik paar korda.
Enne toiteallika eemaldamist või lahtiühendamist lülitage toode välja
Toiteallika eemaldamine või lahtiühendamine, kui kaamera on sisse lülitatud, võib toodet kahjustada. Piltide salvestamise või kustutamise ajal tuleb olla eriti ettevaatlik, et mitte eemaldada ega lahti ühendada toiteallikat.
Monitor/pildiotsija
 • Monitorid (sh pildiotsija) on ehitatud ülimalt suure täpsusega; vähemalt 99,99% pikslitest on efektiivsed, mitte rohkem kui 0,01% pikslitest on puudu või defektsed. Seega, kuigi need ekraanid võivad sisaldada piksleid, mis on alati valgustatud (valged, punased, sinised või rohelised) või alati välja lülitatud (mustad), ei ole see rike. Seadmega salvestatud pilte see ei mõjuta. Palume teie mõistvat suhtumist.
 • Ekraani pilte võib eredas valguses olla raske näha.
 • Ärge avaldage monitorile survet. Monitor võib talitlushäireid või kahjustusi saada. Monitori tolmu või kiudu saab eemaldada puhuriga. Plekid saab eemaldada, pühkides monitori kergelt pehme lapi või seemisnahaga. Kui monitor peaks purunema, tuleb olla ettevaatlik, et vältida klaasikildudest tulenevaid vigastusi. Olge ettevaatlik, et monitori vedelkristall ei puudutaks nahka ega satuks silma või suhu.
 • Kui teil tekib pildiotsijas võtete kadreerimisel mõni järgmistest sümptomitest, lõpetage kasutamine, kuni teie seisund paraneb:

  • iiveldus, silmavalu, silmade väsimus,
  • pearinglus, peavalu, jäikus kaelas või õlgades,
  • iiveldus või käe-silma koordinatsiooni kaotus või
  • mere haigus.
 • Ekraan võib sarivõtte ajal kiiresti sisse ja välja vilkuda. Vilkuva ekraani vaatamine võib põhjustada halba enesetunnet. Lõpetage kasutamine, kuni teie seisund paraneb.
Eredad tuled ja tagantvalgustatud objektid
Müra joonte kujul võib harvadel juhtudel esineda piltidel, mis sisaldavad eredat valgust või tagantvalgustatud objekte.

Ettevaatust: akude kasutamine

Ettevaatusabinõud kasutamisel
 • Ebaõige käsitsemise korral võivad patareid puruneda või lekkida, põhjustades toote korrodeerumist. Akude käsitsemisel järgige järgmisi ettevaatusabinõusid:

  • Enne aku vahetamist lülitage toode välja.
  • Patareid võivad pärast pikaajalist kasutamist kuumad olla.
  • Hoidke aku klemmid puhtad.
  • Kasutage ainult selles seadmes kasutamiseks lubatud akusid.
  • Ärge lühistage ega võtke akusid lahti ega jätke neid leegi või liigse kuumuse kätte.
  • Kui aku pole kaamerasse või laadijasse sisestatud, asetage klemmikate tagasi.
 • Kui aku on kuum, näiteks vahetult pärast kasutamist, oodake enne laadimist, kuni see jahtub. Aku laadimise katse ajal, mil selle sisetemperatuur on kõrge, halvendab aku jõudlust ja aku ei pruugi laadida või laetud ainult osaliselt.
 • Kui akut ei kasutata mõnda aega, eemaldage see kaamerast ja hoidke jahedas ja kuivas kohas, mille temperatuur on 15 °C kuni 25 °C (59 °F kuni 77 °F). Vältige kuuma või väga külma kohta.
 • Pikaajalisel ladustamisel olevaid akusid tuleks laadida umbes 50% -ni vähemalt kord aastas. Ärge laadige akut 100% täis enne, kui olete selle hoiukohta tagasi saatnud. Täielikult tühjenenud aku laeb umbes 50% -ni umbes poole ajaga, mis kulub selle 100% laadimiseks.
 • Eemaldage aku kaamerast või laadijast, kui seda ei kasutata. Kaamera ja laadija laadivad minuti jooksul isegi siis, kui need on välja lülitatud, ja võivad aku tühjeneda nii palju, et see enam ei tööta.
 • Ärge kasutage akut ümbritseval temperatuuril alla –10 °C (14 °F) või üle 40 °C (104 °F). Selle ettevaatusabinõu eiramine võib akut kahjustada või selle jõudlust halvendada. Laadige akut siseruumides ümbritseva õhu temperatuuril 5 °C–35 °C (41 °F–95 °F). Aku ei lae, kui selle temperatuur on alla 0 °C (32 °F) või üle 60 °C (140 °F).
 • Mahutavus võib väheneda ja laadimisaeg pikeneda aku temperatuuridel 0 °C (32 °F) kuni 15 °C (59 °F) ja 45 °C (113 °F) kuni 60 °C (140 °F).
 • Akude mahutavus väheneb üldiselt madalal ümbritseval temperatuuril. Isegi värsked akud, mis on laetud temperatuuril alla umbes 5 °C (41 °F), võivad seadistusmenüüs [ Akuteave ] näidata ajutist tõusu 0-lt 1-le, kuid ekraan naaseb normaalseks, kui aku laeb. on laaditud temperatuuril umbes 20 °C (68 °F) või kõrgemal.
 • Aku mahutavus langeb madalatel temperatuuridel. Võimsuse muutus koos temperatuuriga kajastub kaamera aku taseme näidikul. Seetõttu võib aku näidik temperatuuri langedes näidata võimsuse langust, isegi kui aku on täielikult laetud.
 • Patareid võivad pärast kasutamist kuumad olla. Olge kaamerast patareide eemaldamisel ettevaatlik.
Laadige akud enne kasutamist
Laadige aku enne kasutamist. Kaasasolev aku ei ole tarnimisel täielikult laetud.
Valmis varuakud
Enne pildistamist valmistage ette varuaku ja hoidke seda täielikult laetuna. Sõltuvalt teie asukohast võib lühikese etteteatamisega asenduspatareide ostmine olla keeruline.
Hoidke täielikult laetud varuakud külmadeks päevadeks valmis
Osaliselt laetud akud ei pruugi külmadel päevadel töötada. Külma ilmaga laadige enne kasutamist üks aku ja hoidke teist soojas kohas, vajadusel valmis vahetada. Pärast soojendamist võivad külmad akud osa oma laengust taastada.
Aku tase
 • Kaamera korduv sisse- või väljalülitamine, kui aku on täielikult tühjenenud, lühendab aku eluiga. Täielikult tühjenenud akud tuleb enne kasutamist laadida.
 • Täislaetud aku laetuse säilimise aja märkimisväärne vähenemine toatemperatuuril kasutamisel näitab, et see vajab väljavahetamist. Ostke uus laetav aku.
Ärge proovige täislaetud akusid laadida
Aku laadimise jätkamine pärast täielikku laadimist võib aku jõudlust halvendada.
Kasutatud akude ringlussevõtt
Taaslaetavad akud taaskasutage vastavalt kohalikele eeskirjadele, isoleerige esmalt klemmid teibiga.

Ettevaatust: laadija kasutamine

 • Ärge liigutage laadijat ega puudutage akut laadimise ajal; selle ettevaatusabinõu eiramine võib väga harvadel juhtudel põhjustada laadija näitamise, et laadimine on lõppenud, kui aku on ainult osaliselt laetud. Laadimise uuesti alustamiseks eemaldage ja sisestage aku uuesti.
 • Ärge lühistage laadija klemme. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada ülekuumenemist ja laadijat kahjustada.
 • Kui laadijat ei kasutata, eemaldage laadija vooluvõrgust või ühendage lahti laadimisadapter.
 • Kasutage MH-33 ainult ühilduvate akudega.
 • Ärge kasutage laadijaid, mille sisemus jääb paljastatuks või mis tekitavad kasutamisel ebatavalisi helisid.
 • Sellel tootel olevad sümbolid tähistavad järgmist:

  p DC

Ettevaatust: vahelduvvoolu laadimisadapteri kasutamine

 • Enne aku laadimist vahelduvvooluadapteri kaudu lukustage akupesa kate.
 • Ärge liigutage kaamerat ega puudutage akut laadimise ajal; selle ettevaatusabinõu eiramine võib väga harvadel juhtudel põhjustada kaamera näitamise, et laadimine on lõppenud, kui aku on ainult osaliselt laetud. Laadimise uuesti alustamiseks ühendage adapter lahti ja ühendage see uuesti.
 • Ärge lühistage adapteri klemme. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada ülekuumenemist ja adapteri kahjustamist.
 • Ühendage adapter vooluvõrgust lahti, kui seda ei kasutata.
 • Ärge kasutage adaptereid, mille kahjustused jätavad sisemuse paljastamata või tekitavad kasutamisel ebatavalisi helisid.
 • Sellel tootel olevad sümbolid tähistavad järgmist:

  m AC, p DC, q II klassi seadmed (toote konstruktsioon on topeltisolatsiooniga)