Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Kaamera eest hoolitsemine

Pikaajaline ladustamine

Kui kaamerat pikemat aega ei kasutata, eemaldage aku. Enne aku eemaldamist veenduge, et kaamera on välja lülitatud.

Ärge hoidke kaamerat kohtades, kus:

 • on halvasti ventileeritud või õhuniiskusega üle 60%.
 • on seadmete kõrval, mis tekitavad tugevaid elektromagnetvälju, nagu televiisorid või raadiod või
 • puutuvad kokku temperatuuridega üle 50 °C (122 °F) või alla –20 °C (–4 °F).

Puhastamine

Protseduur erineb olenevalt puhastamist vajavast osast. Protseduurid on üksikasjalikult kirjeldatud allpool.

 • Ärge kasutage alkoholi, lahustit ega muid lenduvaid kemikaale.

Kaamera korpus

Kasutage tolmu ja ebemete eemaldamiseks puhurit, seejärel pühkige õrnalt pehme kuiva lapiga. Pärast kaamera kasutamist rannas või mere ääres pühkige liiv või sool destilleeritud vees kergelt niisutatud lapiga maha ja kuivatage kaamera põhjalikult.

Tähtis : tolm või muud võõrkehad kaamera sees võivad põhjustada toote talitlushäireid. Kaamera sees leiduva võõrkeha tõttu tekkinud kahjustused ei kuulu garantii alla.

Objektiiv ja pildiotsija

Need klaasielemendid saavad kergesti kahjustada: eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Aerosoolpuhuri kasutamisel hoidke purki vertikaalselt, et vältida klaasielemente kahjustada võiva vedeliku väljavoolamist. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamiseks kandke väike kogus objektiivi puhastusvahendit pehmele lapile ja puhastage ettevaatlikult.

Monitor

Eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Plekkide, sõrmejälgede ja muude õliste plekkide eemaldamisel pühkige pinda kergelt pehme lapi või seemisnahaga. Ärge avaldage survet, kuna see võib põhjustada kahjustusi või talitlushäireid.

Pildianduri puhastamine

Objektiivide vahetamisel või korpuse katte eemaldamisel kaamerasse sattuv mustus või tolm võib kleepuda pildisensori pinnale ja mõjutada teie fotosid. Valik „Puhasta pildisensor” vibreerib sensorit tolmu eemaldamiseks.

Pildisensorit saab igal ajal puhastada menüüdest või puhastada automaatselt, kui kaamera on välja lülitatud. Kui pildianduri puhastamine probleemi ei lahenda, võtke ühendust Nikon volitatud hooldusesindajaga.

Menüüde kasutamine

 • Maksimaalse efekti saavutamiseks hoidke kaamerat tavaasendis (alus alla).

 • Valige seadistusmenüüs [ Clean image sensor ], seejärel tõstke esile [ Start ] ja vajutage puhastamise alustamiseks J
 • Puhastamise ajal ei saa kaamera juhtnuppe kasutada. Ärge eemaldage ega ühendage lahti toiteallikat.
 • Kui puhastamine on lõppenud, kuvatakse seadistusmenüü.

Kujutise anduri puhastamine väljalülitamisel

Võimalus Kirjeldus
6 [ Puhasta väljalülitamisel ] Pildisensor puhastatakse automaatselt väljalülitamise ajal iga kord, kui kaamera välja lülitatakse.
[ Puhastamine väljas ] Pildianduri automaatne puhastamine välja lülitatud.
 1. Valige [ Automaatne puhastus ] valikuks [ Puhasta pildisensor ].

  Vajutades 2 , kui [ Automaatne puhastus ] on esile tõstetud, kuvatakse valikud [ Automaatne puhastus ].

 2. Tõstke valik esile.

  Esiletõstetud valiku valimiseks vajutage J

Ettevaatust: pildianduri puhastamine

 • Kaamera juhtnuppude kasutamine katkestab toitelüliti kasutamisel alustatud pildianduri puhastamise.
 • Kui pildiandurit puhastatakse mitu korda järjest, võidakse pildisensori puhastamine ajutiselt keelata, et kaitsta kaamera sisemist vooluringi. Pärast lühikest ootamist saab puhastada uuesti.

Käsitsi puhastamine

Kui võõrkehi ei saa pildisensori puhastamise abil eemaldada, saab andurit käsitsi puhastada, nagu allpool kirjeldatud. Pange tähele, et andur on äärmiselt õrn ja kergesti kahjustatav; Soovitame käsitsi puhastamist teha ainult Nikon volitatud teenindusesindajal.

 • Valige seadistusmenüüs [Anduri varjestuse käitumine väljalülitamisel ] jaoks [Sensor shield stays open] .
 1. Lülitage kaamera välja ja eemaldage objektiiv.

 2. Hoidke kaamerat nii, et valgus pääseks sisse, ja uurige, kas pildianduris pole tolmu või ebemeid.

  Kui võõrkehi pole, jätkake 4. sammuga.

 3. Eemaldage andurilt puhuriga tolm ja kiud.

  • Ärge kasutage puhuriharja. Harjased võivad andurit kahjustada.
  • Mustust, mida ei saa puhuriga eemaldada, saavad eemaldada ainult Nikon volitatud teeninduspersonal. Mitte mingil juhul ei tohi andurit puudutada ega pühkida.

 4. Asetage objektiiv või kaasasoleva korpuse kate tagasi.

Võõrkehad pildisensoril

Objektiivide või korpuse katete eemaldamisel või vahetamisel kaamerasse sattunud võõrkehad (või harvadel juhtudel määrdeaine või kaamera enda peenosakesed) võivad kleepuda pildisensorile, kus see võib teatud tingimustes tehtud fotodel esineda. Vältimaks võõrkehade sattumist korpuse kaane kinnitamisel või objektiivide vahetamisel, vältige tolmust keskkonda ja eemaldage kindlasti kogu tolm ja muud võõrkehad, mis võivad kaamera kinnitusele, objektiivi kinnitusele või korpuse kattele kleepuda. Kaamera kaitsmiseks, kui objektiivi ei ole paigas, asetage kindlasti kaasas olev korpuse kate. Kui leiate võõrkehasid, mida ei saa pildisensori puhastusvalikuga ( 0 Menüüde kasutamine ) eemaldada, puhastage pildisensor vastavalt jaotisele „Käsitsi puhastamine” ( 0 Käsitsi puhastamine ) või laske andur puhastada Nikon volitatud teeninduspersonalil. Andurile sattunud võõrkehadest mõjutatud fotosid saab retušeerida, kasutades mõnes pilditöötlusrakenduses saadaolevaid puhta pildi valikuid.

Kaamera ja tarvikute hooldus

Kaamera on täppisseade ja vajab regulaarset hooldust; Nikon soovitab kaamerat üle vaadata kord iga ühe kuni kahe aasta tagant ja hooldada iga kolme kuni viie aasta tagant (pidage meeles, et nende teenuste eest kehtivad tasud).

 • Sagedane ülevaatus ja hooldus on eriti soovitatav, kui kaamerat kasutatakse professionaalselt.
 • Kaameraga regulaarselt kasutatavad tarvikud, nagu objektiivid või valikulised välklambid, peaksid kaamera kontrollimisel või hooldamisel kaasas olema.