Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

g2: kohandatud juhtnupud

G nupp U A Kohandatud sätete menüü

Valige videorežiimis tehtavad toimingud kasutades kaamera või objektiivi juhtnuppe, sealhulgas kaamera nuppe ja alamvalijat ning objektiivi juhtrõngast.

 • Valige allolevate juhtnuppude rollid. Tõstke esile soovitud juhtelement ja vajutage J .

  Võimalus
  w [ nupp Fn1 ]
  y [ nupp Fn2 ]
  1 [ nupp Fn3 ]
  n [ Fn nupp vertikaalseks pildistamiseks ]
  S [ Vertikaalne ISO tundlikkuse nupp ]
  u [ Fookusrežiimi nupp ]
  b [ Kaitse/Fn4 nupp ]
  V [ AF-ON nupp ]
  8 [ Alamvalija keskus ]
  D [ DISP nupp ]
  X [ Heli nupp ]
  p [ OK nupp ]
  F [ Vertikaalne mitmikvalija keskus ]
  A [ nupp QUAL ]
  z [ Video salvestamise nupp ]
  j [ AF-ON nupp vertikaalseks pildistamiseks ]
  R [ ISO tundlikkuse nupp ]
  Q [ Särikompensatsiooni nupp ]
  G [ Katiku vabastusnupp ]
  y [ Käsuvalimisnumbrid ]
  S [ Objektiivi Fn nupp ]
  3 [ Objektiivi Fn2 nupp ]
  S [ Objektiivi Fn rõngas (vastupäeva) ]
  R [ Objektiivi Fn rõngas (päripäeva) ]
  T [ Objektiivi mälu seadistamise nupp ]
  l [ Objektiivi juhtrõngas ]
 • Allpool on loetletud rollid, mida saab määrata. Saadaolevad rollid sõltuvad juhtseadmest.

  Roll Kirjeldus
  A [ Eelseadistatud fookuspunkt ]

  Nupu vajutamine valib eelseadistatud fookuspunkti.

  • Punkti valimiseks tõstke see esile, hoidke nuppu all ja vajutage teravustamisrežiimi nuppu, kuni fookuspunkt vilgub.
  • Valitud juhtnupu käitumist saab valida, vajutades 2 , kui [ Eelseadistatud teravustamispunkt ] on esile tõstetud.

   • [ Fookuspunkti tagasikutsumiseks vajutage ]: juhtnupu vajutamine kutsub esile eelseadistatud fookuspunkti.
   • [ Fookuspunkti meeldetuletamiseks hoidke all ]: eelseadistatud fookuspunkt valitakse juhtnupu vajutamisel. Juhtnupu vabastamine taastab enne juhtnupu vajutamist valitud fookuspunkti.
  K [ Valige keskmine fookuspunkt ] Nupu vajutamine valib keskmise fookuspunkti.
  F [ Salvesta fookusasend ]

  Nuppu all hoides salvestatakse praegune fookusasend.

  • Salvestatud positsiooni saab taastada juhtnupu abil, millele on määratud [ Recall focus position ] (“mälu tagasikutsumine”).
  • Fookuse positsiooni salvestamisel saate valida, kas seda saab tagasi kutsuda, kasutades mõnda juhtnuppu, millele on määratud [ Fookuse asendi tagasivõtmine ] ([ Save to all ]) või kasutades ainult kindlat nuppu ([ Save individually ]).
  • Lisateabe saamiseks vaadake jaotist "Fookuspositsioonide salvestamine ja tagasikutsumine" ( 0 Fookuspositsioonide salvestamine ja tagasikutsumine ).
  H [ Tuleta meelde fookusasend ]

  Nupu vajutamine kutsub esile fookusasendi, mis on salvestatud juhtnupu abil, millele on määratud [ Save focus position ].

  A [ AF-ON ]

  Nupu vajutamine käivitab automaatse teravustamise, dubleerides AF-ON nupu funktsiooni.

  • Kui teravustamisrežiimiks on valitud AF-C , teravustab kaamera kohandatud sätte g6 [ AF speed ] jaoks valitud kiirusega.
  G [ Kiire AF-ON ]

  Nupu vajutamine käivitab automaatse teravustamise, dubleerides AF-ON nupu funktsiooni.

  • Kui teravustamisrežiimiks on valitud AF-C , teravustab kaamera maksimaalse kiirusega, olenemata kohandatud sätte g6 [ AF speed ] jaoks valitud suvandist.
  F [ Ainult AF-lukk ] Fookus lukustub, kui nuppu vajutatakse.
  E [ AE lukk (Hoia) ] Säritus lukustub, kui nuppu vajutada. Särituse lukustus ei lõpe salvestamise alguses. Säritus jääb lukustatuks, kuni nuppu teist korda vajutatakse või ooterežiimi taimer aegub.
  N [ AWB lukk (hoidmine) ] Kui valge tasakaalu jaoks on valitud [ Auto ] või [ Natural light auto ], lukustub valge tasakaal, kui nuppu vajutatakse (valgebalansi lukk). Valge tasakaalu lukk ei lõpe salvestamise alguses. Lukk aga vabastatakse, kui nuppu teist korda vajutada või ooterežiimi taimer aegub.
  O [ AE/AWB lukk (hoidmine) ] Säritus lukustub, kui nuppu vajutada. Valge tasakaal lukustub ka juhul, kui valge tasakaalu jaoks on valitud [ Auto ] või [ Natural light auto ]. Säritus ja valge tasakaalu lukustus ei lõpe salvestamise alguses. Lukk aga vabastatakse, kui nuppu teist korda vajutada või ooterežiimi taimer aegub.
  C [ Ainult AE-lukk ] Säritus lukustub, kui nuppu vajutatakse.
  B [ AE/AF lukk ] Teravustamine ja säritus lukustuvad, kui nuppu vajutatakse.
  K [ FX / DX lüliti ] Vajutage nuppu, et lülituda [ FX ] ja [ DX ] pildialade vahel.
  p [ Vaata abi ] Vajutage nuppu, et valida kohandatud sätte g11 [ View assist ] jaoks [ ON ]. Vajutage uuesti, et valida [ OFF ].
  E [ Kõrgsagedusliku virvenduse vähendamine ]

  Nupu vajutamine võimaldab säriaega väiksemate sammudega peenhäälestada. Normaalse säriaja valiku taastamiseks vajutage nuppu teist korda.

  L [ Vaikne režiim ] Vaikse režiimi lubamiseks vajutage juhtnuppu. Keelamiseks vajutage uuesti.
  M [ Tsükli reaalajas vaate teabe kuva ] Vajutage nuppu, et kuvada võttekuva. Saadaolevate kuvade tüübi ja sisu saab valida kohandatud sätetega g16 [ Custom monitor shooting display ] ja g17 [ Custom viewfinder shooting display ].
  b [ Otsevaate teabe kuvamine väljas ] Vajutage juhtnuppu, et peita ikoonid ja muu teave võtteekraanil. Vaatamiseks vajutage uuesti.
  b [ Raamimisruudustik ] Kadreerimisruudustiku kuvamiseks vajutage juhtnuppu. Ruudustiku peitmiseks vajutage uuesti juhtnuppu. Kuva tüübi saab valida kohandatud sätte g14 [ Grid type ] abil.
  p [ Suumi sisse/välja ] Vajutage nuppu, et suumida ekraani praeguse fookuspunkti ümbrusesse. Suumi tühistamiseks vajutage uuesti.
  D [ Virtuaalne horisont ] Virtuaalse horisondi kuva lubamiseks vajutage juhtnuppu. Ekraani peitmiseks vajutage uuesti. Kuva tüübi saab valida kohandatud sätte d17 [ Virtual Horizon type ] abil.
  W [ Fookuse tipptaseme ekraan ] Kui teravustamisrežiimiks on valitud MF , vajutage teravustamise tipptaseme lubamiseks nuppu üks kord. Fookuse tipptaseme lõpetamiseks vajutage uuesti.
  O [ MINU MENÜÜ ] Vajutage nuppu, et kuvada “MINU MENÜÜ”.
  3 [ Juurdepääs MINU MENÜÜ ülemisele üksusele ] Vajutage juhtnuppu, et liikuda „MINU MENÜÜ“ ülemise üksuse juurde. Valige see suvand sageli kasutatavale menüüelemendile kiireks juurdepääsuks.
  K [ Taasesitus ] Taasesituse alustamiseks vajutage nuppu.
  l [ Filtreeritud taasesitus ] Vajutage juhtnuppu, et vaadata ainult neid pilte, mis vastavad taasesitusmenüüs [ Filtered playback kriteeriumid ] valitud kriteeriumidele.
  N [ Filtreeritud taasesitus (valige kriteeriumid) ] Vajutage nuppu, et liikuda taasesitusmenüüs valikule [ Filtered playback kriteeriumid ].
  t [ Toiteava (avatud) ]
  • Ava suureneb, kui nuppu vajutatakse. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Nupp Fn2 ] on valitud [ Power aperture (close) ].
  • Objektiivi ava suurendamiseks keerake objektiivi Fn rõngast vastupäeva. See valik aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring ( päripäeva) ] on valitud [ Power aperture (close) ].
  q [ Toiteava (kinni) ]
  • Ava kitseneb, kui nuppu vajutatakse. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Nupp Fn1 ] on valitud [ Power aperture (avatud) ].
  • Objektiivi ava kitsendamiseks keerake objektiivi Fn rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva )] on valitud [ Power aperture (avatud) ].
  i [ Särikompensatsioon + ]
  • Särituse kompensatsioon suureneb, kui nuppu vajutatakse. See valik aktiveeritakse automaatselt, kui [ Särituse kompensatsioon − ] on valitud [ Fn2 button ] jaoks.
  • Särituse suurendamiseks keerake objektiivi Fn rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva) ] jaoks on valitud [ Särikompensatsioon − ].
  h [ Särikompensatsioon − ]
  • Nupu vajutamisel särikompensatsioon väheneb. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Fn1 button ] jaoks on valitud [ Särikompensatsioon + ].
  • Särikompensatsiooni vähendamiseks keerake objektiivi Fn-rõngast vastupäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (päripäeva) ] on valitud [ Särikompensatsioon + ].
  I [ Hi-Res Zoom + ]
  • Suurendage suure eraldusvõimega suumi abil; suumisuhe suureneb, kui nuppu vajutada. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Hi-Res Zoom − ] on valitud [ Fn2 button ] jaoks.
  • Suure eraldusvõimega suumi abil sisse suumimiseks pöörake objektiivi Fn-rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva) ] jaoks on valitud [ Hi-Res Zoom − ].
  J [ Hi-Res Zoom − ]
  • Suumi välja kasutades Hi-Res Zoom; suumisuhe väheneb, kui nuppu vajutatakse. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Hi-Res Zoom + ] on valitud [ Fn1 button ] jaoks.
  • Suure eraldusvõimega suumi abil välja suumimiseks pöörake objektiivi Fn-rõngast vastupäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (päripäeva) ] on valitud [ Hi-Res Zoom + ].
  B [ ISO tundlikkus (suurendamine) ] ISO-tundlikkuse suurendamiseks keerake objektiivi Fn-rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva) ] on valitud [ ISO tundlikkus (vähendamine) ].
  C [ ISO tundlikkus (vähendamine) ] ISO-tundlikkuse vähendamiseks keerake objektiivi Fn-rõngast vastupäeva. See valik aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (päripäeva )] on valitud [ ISO tundlikkus (suurendamine) ].
  9 [ Mustri toonide vahemik ] Sebramustri toonivahemiku valikute vahel liikumiseks vajutage juhtnuppu.
  1 [ Salvestage videoid ] Salvestamise alustamiseks vajutage nuppu. Salvestamise lõpetamiseks vajutage uuesti.
  e [ Sama nagu AF-ON nupp ] Juhtnupp mängib hetkel AF-ON nupu jaoks valitud rolli.
  n [ Võttemenüü pank ] Pildistamise menüüpanga valimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu.
  v [ Võtterežiim ] Pildistusrežiimi valimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu.
  J [ Vali pildiala ] Videote pildiala valimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu. Pange tähele, et pildiala ei saa salvestamise ajal muuta.
  E [ Särikompensatsioon ] Reguleerige särikompensatsiooni, hoides nuppu all ja keerates käsuvaliku skaalat või keerates objektiivi juhtrõngast.
  9 [ ISO tundlikkus ] Reguleerige ISO-tundlikkust, hoides all juhtnuppu ja keerates käsuvaliku nuppu või keerates objektiivi juhtrõngast.
  m [ Valge tasakaal ] Hoidke nuppu all ja pöörake peamist käsuvaliku nuppu, et reguleerida videote valge tasakaalu. Mõned suvandid pakuvad alamvalikuid, mida saab valida alamkäsuvaliku nuppu pöörates.
  h [ Set Picture Control ] Picture Control valimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu.
  y [ Aktiivne D-Lighting ] Videote aktiivse D-valgustuse reguleerimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu.
  w [ Mõõtmine ] Videosalvestuse ajal kasutatava mõõtmisvaliku valimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu.
  z [ Teravustamisrežiim/AF-ala režiim ] Hoidke nuppu all ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu teravustamisrežiimi valimiseks, alamkäsuvaliku nuppu AF-ala režiimi valimiseks.
  a [ Juhtimislukk ]
  • Vajutage juhtnuppu ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu katiku kiiruse lukustamiseks (režiim M ). Ava lukustamiseks (režiimid A ja M ), vajutage juhtnuppu ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu.
  • Fookuspunkti valiku lukustamiseks hoidke nuppu all ja vajutage 1 , 3 , 4 või 2 .
  H [ Mikrofoni tundlikkus ] Mikrofoni tundlikkuse reguleerimiseks vajutage juhtnuppu ja pöörake käsuvaliku nuppu.
  X [ Fookus (M/A) ] Objektiivi juhtrõngast saab kasutada käsitsi teravustamiseks olenemata teravustamisrežiimi valikust. Automaatse teravustamise abil taasteravustamiseks vajutage päästik poolenisti alla või vajutage nuppu, millele on määratud AF-ON.
  q [ Võimsus ava ] Ava reguleerimiseks keerake objektiivi juhtrõngast.
  H [ Hi-Res Zoom ] Suure eraldusvõimega suumi abil sisse või välja suumimiseks pöörake objektiivi juhtrõngast.
  [ Pole ] Kontroll ei mõjuta.

Võimsusava

 • Võimsusava on saadaval ainult režiimides A ja M .
 • Ava reguleerimise ajal võib ekraan virvendada.

Käsuklahvid

Käsuvalikutele saab määrata järgmised rollid. Valikute vaatamiseks tõstke üksused esile ja vajutage 2 .

Roll Kirjeldus
[ Särituse seadistus ] Pöörake valitud režiimides põhi- ja alamkäsuvaliku valikud ümber. Režiimi esiletõstmiseks vajutage 4 või 2 ja rollide vahetamiseks klahvi 1 või 3 .
[ Fookuse/AF-ala režiimi valik ] Vahetage rolle, pöörates põhi- ja alamkäsuvaliku nuppu samal ajal kui teravustamisrežiimi nuppu on vajutatud.
[ Alamkäsuvaliku suumi roll ]

Valige suumikuval alamkäsuvaliku valiku roll.

 • Valige [ Särituse seade ], et muuta igas režiimis alamkäsuvaliku valiku rolli.
 • Valige [ Suum ], et kasutada alamkäsuvaliku nuppu sisse- või väljasuumimiseks.