Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Kõrgsagedusliku virvenduse vähendamine

G nupp U C pildistamise menüü

Valides [ Sees ( säriaja peenhäälestus ) ] võimaldab säriaega vahemikus ¹⁄8₀₀0 kuni ¹⁄₃₀ s režiimides S ja M väiksema sammuga reguleerida, võimaldades võtteekraanil eelvaadet vaadates leida kiirused, mis hoiavad virvenduse minimaalsena.

  • Virvendus võib põhjustada triipude tekkimist kõrgsagedusliku LED-valgustuse all tehtud piltidel või võtetel, mis sisaldavad kõrgsageduslike LED-ekraanidega monitore. Säriaja valikul kasutatavate sammude suuruse vähendamine aitab tuvastada kiirusi, mis hoiavad virvenduse miinimumini.

  • Pärast objektile sobiva säriaja valimist lubage kõrgsagedusliku väreluse vähendamine ja peenhäälestage säriaega samal ajal, kui vaatate objekti võtteekraanil, kuni leiate väärtuse, mis minimeerib virvenduse ja triibutuse. Mõju saab hõlpsamini kindlaks teha, kui suumida objektile ekraani suumi abil.
  • Kui kõrgsagedusliku virvenduse vähendamine on lubatud, kuvatakse säriaja ekraanil ainult nimetaja, millele lisatakse pärast koma.
  • Kuvatakse täpne säriaega. Näiteks, kui ¹⁄₅₀₀ s on valitud, on säriaeg täpselt ¹⁄52 s, mis kuvab ekraan „512.0”, nimetaja.

  • Kõrgsagedusliku virvenduse vähendamise väljalülitamine tagastab katiku kiiruse lähima normaalselt kuvatavatele väärtustele.

Ettevaatust: kõrgsagedusliku virvenduse vähendamine

  • Pildistamiskuva väreluse mõjud võivad erineda fotodel nähtavatest. Soovitame teha proovivõtteid, et tuvastada säriaega, mis minimeerib värelust ja triipe.
  • Särituse hooldus on keelatud kõrgsagedusliku väreluse vähendamise ajal isegi siis, kui [ Shutter speed ] on valitud kohandatud sätte b7 [ Keep exp. kui f/muutub ].

Pildistamisfunktsioonide tagasikutsumine koos kõrgsagedusliku virvenduse vähendamisega

Kui valite [ Salvesta praegused sätted ] suvandiks kohandatud sätted f2 [ Kohandatud juhtnupud (pildistamine) ] > [ Pildistamisfunktsioonide tagasikutsumine ] või [ Pildistamisfunktsioonide tuletamine (hoidmine) ], kui kõrgsagedusliku väreluse vähendamine on toiminud, salvestatakse hetkel valitud säriaja peen- häälestamine. See võimaldab teil näiteks tuvastada ja salvestada säriaega, mis minimeerib kõrgsagedusliku LED-ekraani triibutamist, ning seejärel valitud nupu abil salvestatud väärtuse koheselt meelde tuletada ainult siis, kui LED-ekraan on kaadris.