Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Mõõtmine

G nupp U C pildistamise menüü

Mõõtmine määrab, kuidas kaamera säritust seadistab.

Võimalus Kirjeldus
L [ Maatriksmõõtmine ] Kaamera mõõdab kaadri laia ala ja seab särituse vastavalt toonide jaotusele, värvile, kompositsioonile ja kaugusele, et saada palja silmaga nähtavatele tulemustele lähedased tulemused.
M [ Keskelt kaalutud mõõtmine ]
  • Kaamera määrab kaadri keskkohale suurima raskuse. Seda režiimi saab kasutada näiteks kompositsioonis domineerivate objektide puhul.
  • Keskelt kaalutud mõõtmist soovitatakse ka siis, kui kasutate filtreid, mille säritustegur (filtritegur) on üle 1×.
  • Suurima raskusega ala suuruse saab valida kohandatud sätte b5 [ Center-weighted area ] abil.
  • Mõõdetud ala saab kuvada või peita, kasutades kohandatud sätteid d18 [ Custom monitor shooting display ] ja d19 [ Custom pildinäidiku pildistamise kuva ].
N [ Punktmõõtmine ]
  • Kaamera mõõdab ringi läbimõõduga 4 mm/0,16 tolli (mis vastab ligikaudu 1,5%-le kaadrist). See tagab, et objekt on õigesti säritatud isegi siis, kui taust on palju heledam või tumedam.
  • Mõõdetud ala keskendub praegusele fookuspunktile. Kui AF-ala režiimiks on valitud [ Auto-area AF ] ( 0 AF-area Mode ), mõõdab kaamera selle asemel keskmist teravustamispunkti.
t [ Esile tõstetud kaalutud mõõtmine ] Kaamera omistab esiletõstmistele suurima kaalu. Kasutage seda suvandit, et vähendada detailide kadu tipphetkedel, näiteks pildistades laval prožektorite valgustusega esinejaid.