Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

IPTC

G nupp U B seadistusmenüü

IPTC eelseadistused saab luua või redigeerida kaameras ja manustada uutele fotodele, nagu allpool kirjeldatud.

 • Samuti saate laadida arvutis loodud IPTC eelseadistusi.
 • IPTC eelseadistuste loomiseks ja nende hilisemaks importimiseks mälukaartidele salvestamiseks kasutage IPTC Preset Manager ( 0 IPTC Preset Manager ).

Eelseadete loomine, ümbernimetamine, redigeerimine ja kopeerimine

Tõstke esile [ Edit/save ] ja vajutage nuppu 2 , et kuvada olemasolevate eelseadistuste loend [ Select preset to edit or save ].

 • Eelseade muutmiseks või ümbernimetamiseks tõstke see esile ja vajutage 2 . Uue eelseadistuse loomiseks tõstke esile "Unused" ja vajutage 2 .

  • [ Nimeta ümber ]: eelseadistuse ümbernimetamine.
  • [ Redigeeri IPTC teavet ]: kuvab valitud eelseadistuse ( 0 Ettevaatust: IPTC teave ). Valitud välju saab vastavalt soovile muuta.
 • Eelseade kopeerimiseks tõstke see esile ja vajutage X . Tõstke esile sihtkoht, vajutage J ja andke koopiale nimi.

Eelseadete kustutamine

Eelseadete kustutamiseks tõstke esile [ Kustuta ] ja vajutage 2 .

Eelseadete manustamine

[ Automaatne manustamine pildistamise ajal ] esiletõstmisel ja 2 vajutamisel kuvatakse eelseadistuste loend. Tõstke esile eelseade ja vajutage J ; valitud eelseadistus manustatakse kõikidele järgnevatele fotodele. Manustamise keelamiseks valige [ Väljas ].

IPTC andmete vaatamine

 • Manustatud eelseadeid saab vaadata fototeabe kuva [ IPTC andmed ] lehel.
 • Lehe [ IPTC andmed ] kuvamiseks valige ( M ) nii [ Shooting data ] kui ka [ IPTC data ] [ Playback display options ] jaoks taasesitusmenüüs.

Eelseadete kopeerimine mälukaardile

IPTC eelseadistuste kopeerimiseks kaamerast mälukaardile valige [ Laadi/salvesta ] > [ Slot 1 ] või [ Slot 2 ], seejärel tõstke esile [ Copy to card ] ja vajutage 2 . Valige soovitud eelseadistus ja sihtkoht (1–99) ning vajutage eelseadistuse kaardile kopeerimiseks J

Eelseadete kopeerimine kaamerasse

Kaamerasse saab salvestada kuni kümme eelseadistust; IPTC eelseadistuste kopeerimiseks mälukaardilt kaameras valitud sihtkohta valige [ Laadi/salvesta ] > [ Slot 1 ] või [ Slot 2 ], seejärel tõstke esile [ Copy to camera ] ja vajutage 2 .

 • Tõstke esile eelseade ja vajutage J , et liikuda loendisse [ Select sihtkoht ]. Esiletõstetud eelseadistuse eelvaateks vajutage J vajutamise asemel W ( Q ). Pärast eelseadistuse eelvaate vaatamist vajutage J , et liikuda loendisse [ Select sihtkoht ].
 • Tõstke esile sihtkoht ja vajutage J , et kuvada dialoogiaken, kus saate eelseadele nime anda. Nimetage eelseadistus vastavalt soovile ja vajutage eelseadistuse kaamerasse kopeerimiseks X
 • Lisaks eelpool mainitud kümnele eelseadele saab kaamera salvestada kuni kolm XMP/IPTC eelseadistust, mis on loodud arvutis ja salvestatud XMP-vormingus. Taasesituse ajal XMP/IPTC eelseadistusi ei kuvata. Samuti ei saa neid kaamerast mälukaardile kopeerida.

Ettevaatust: IPTC teave

 • Kaamera toetab ainult standardseid ladina tähti ja numbreid. Muid märke ei kuvata õigesti, välja arvatud arvutis.
 • Eelseadistatud nimed ( 0 Eelseadete loomine, ümbernimetamine, redigeerimine ja kopeerimine ) võivad olla kuni 18 tähemärgi pikkused. Kui arvuti abil luuakse pikema nimega eelseadistus, kustutatakse kõik märgid pärast kaheksateistkümnendat.
 • Igal väljal kuvatavate märkide arv on toodud allpool. Kõik piirangut ületavad märgid kustutatakse.

  Väli Max pikkus
  Pealkiri 2000
  Sündmuse ID 64
  Pealkiri 256
  Objekti nimi 256
  Linn 256
  osariik 256
  Riik 256
  Kategooria 3
  Supp. Kass. (täiendavad kategooriad) 256
  Autoriin 256
  Autorirea pealkiri 256
  Kirjanik/toimetaja 256
  Krediit 256
  Allikas 256

IPTC

IPTC on standard, mille kehtestas International Press Telecommunications Council ( IPTC ), mille eesmärk on selgitada ja lihtsustada teavet, mida nõutakse fotode jagamisel erinevate väljaannetega.

IPTC Preset Manager

IPTC eelseadistused saab luua arvutis ja salvestada mälukaardile, kasutades tarkvara IPTC Preset Manager . IPTC Preset Manager saab tasuta alla laadida allolevalt URL-ilt.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/