Google fordító
EZ A SZOLGÁLTATÁS GOOGLE ÁLTAL KÉSZÍTETT FORDÍTÁSOKAT TARTALMAZHAT. A GOOGLE A FORDÍTÁSOKRA VONATKOZÓLAG NEM VÁLLAL SEMMIFÉLE GARANCIÁT, ÍGY SEM KIFEJEZETTEN, SEM HALLGATÓLAGOSAN NEM GARANTÁLJA A FORDÍTÁS PONTOSSÁGÁT ÉS MEGBÍZHATÓSÁGÁT, TOVÁBBÁ NEM VÁLLAL HALLGATÓLAGOS GARANCIÁT ANNAK FORGALOMKÉPESSÉGÉRE, EGY ADOTT CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁGÁRA ÉS JOGTISZTASÁGÁRA.
A Nikon Corporation (a továbbiakban a „Nikon”) referencia-útmutatóit a kényelmes használat érdekében lefordíttattuk a Google fordító által működtetett fordítószoftverrel. Észszerű erőfeszítéseket tettünk a fordítás pontosságának biztosítása érdekében, azonban az automatizált fordítás nem képes tökéletesen helyettesíteni az embert. A fordításokat szolgáltatásként biztosítjuk a Nikon referencia-útmutatók felhasználóinak, olyan állapotban, „ahogy vannak”. Sem kifejezett, sem hallgatólagos garanciát nem vállalunk az angolból bármely más nyelvre lefordított útmutatók pontosságáért, megbízhatóságáért és helyességéért. A fordítószoftver korlátaiból adódóan előfordulhat, hogy bizonyos tartalmak (például képek, videók, Flash videók stb.) fordítása nem pontos.
A referencia-útmutatók hivatalos szövege az angol változat. A fordításban előforduló következetlenségek és eltérések nem kötelező erejűek, megfelelőségi vagy jogérvényesítési célból joghatással nem bírnak. Amennyiben a referencia-útmutatók fordításában tartalmazott információ pontosságával kapcsolatban kérdései merülnek fel, tájékozódjon az útmutatók hivatalos, angol változatában.
ISO érzékenység
Az ISO érzékenységről
A fényképezőgép fényérzékenysége (ISO-érzékenység) a rendelkezésre álló fény mennyiségének megfelelően állítható. Általánosságban elmondható, hogy a magasabb értékek választása gyorsabb záridőt tesz lehetővé azonos rekeszérték mellett. Válasszon az ISO 64-től 25600-ig terjedő beállítások közül. Körülbelül 0,3-1 Fé (ISO 32-vel egyenértékű) ISO 64 alatti és 0,3-2 Fé (ISO 102400-nak megfelelő) ISO 25600 feletti kiterjesztett beállítások is rendelkezésre állnak.
ISO érzékenység beállítása
Tartsa lenyomva az S ( Q ) gombot, és forgassa el a fő vezérlőtárcsát.
- Választása megjelenik a fényképezés kijelzőjén és a vezérlőpulton.
- Az alapbeállítások szerint az ISO-érzékenység módosítása ¹⁄₃ Fé lépésekben történik. A lépésközök mérete a b1 egyéni beállítás [ ISO érzékenység lépésértéke ] segítségével módosítható.
Minél nagyobb az ISO érzékenység, annál kevesebb fényre van szükség az exponáláshoz, ami lehetővé teszi a képek készítését gyenge megvilágítás mellett, és segít megelőzni az elmosódást, amikor a téma mozgásban van. Ne feledje azonban, hogy minél nagyobb az érzékenység, annál valószínűbb, hogy a képet „zaj” befolyásolja véletlenszerűen elhelyezkedő fényes pixelek, köd vagy vonalak formájában.
- A „zaj” csökkenthető a magas ISO zajcsökkentés engedélyezésével. A nagy ISO zajcsökkentés a fényképezési és videófelvételi menü [ Nagy ISO NR ] elemeivel engedélyezhető.
A Fényképezés menü [ ISO érzékenység beállításai ] opció
Az ISO érzékenység a fényképezés menü [ ISO sensitivity settings ] elemével is beállítható.
A [ Hi 0.3 ] beállítás körülbelül 0,3 Fé-vel nagyobb ISO érzékenységnek felel meg, mint az ISO 25600 (ISO 32000-nek megfelelő), a [ Hi 2.0 ] pedig körülbelül 2 Fé-vel nagyobb ISO-érzékenységnek (ISO 102400-nak megfelelő). Vegye figyelembe, hogy az ezekkel a beállításokkal készített képek különösen hajlamosak a „zajra”, amely véletlenszerűen elhelyezkedő világos képpontok, köd vagy vonalak formájában jelentkezik.
A [ Lo 0,3 ] körülbelül 0,3 Fé-vel ISO 64 (ISO 50-nek megfelelő) alatti ISO-érzékenységnek felel meg. A [ Lo 1.0 ] nagyjából 1 Fé-vel az ISO 64 (ISO 32-nek megfelelő) alatt van. Használja nagyobb rekesznyílásokhoz vagy lassabb zársebességekhez, ha erős a megvilágítás. A kiemelések túlexponáltak lehetnek. A legtöbb esetben az ISO [ 64 ] vagy magasabb ISO érzékenység ajánlott.
Automatikus ISO érzékenység szabályozás
Az automatikus ISO-érzékenység-szabályozás automatikusan beállítja az ISO-érzékenységet, ha a felhasználó által kiválasztott értéken nem érhető el az optimális expozíció. Kiválaszthatja az automatikus ISO-érzékenység-szabályozás felső határát (100–Hi 2.0), hogy megakadályozza az ISO-érzékenység túl magasra emelését.
Az automatikus ISO érzékenységszabályozás engedélyezése
-
Tartsa lenyomva az S gombot, és forgassa el a segédtárcsát, hogy válasszon az ISO AUTO (automatikus ISO-érzékenység-szabályozás engedélyezve) és az ISO (automatikus ISO-érzékenység-szabályozás letiltva) közül.
-
Ha az automatikus ISO-érzékenység-szabályozás engedélyezve van, a fényképezési kijelzőn az ISO AUTO és a vezérlőpult ISO-A felirata látható. Ha az érzékenység megváltozik a felhasználó által kiválasztott értékhez képest, a beállított érték megjelenik a kijelzőkön.
- A maximális érzékenység a fényképezés menü [ ISO sensitivity settings ] elemével állítható be.
Figyelmeztetések: Automatikus ISO érzékenységszabályozás
- Ha az [ ISO érzékenység ] jelenleg kiválasztott érték magasabb, mint a [ Maximális érzékenység ], akkor az [ ISO érzékenység ] beállításnál kiválasztott érték az automatikus ISO érzékenység szabályozás felső határa.
- Vakus fényképezés során a zársebesség az e1 [ Vaku szinkronizálási sebesség ] és az e2 [ Vaku zársebesség ] egyéni beállítások által meghatározott tartományra korlátozódik. Ha a [ Minimális zársebesség ] beállításhoz kiválasztott érték nincs ebben a tartományban, az e2 egyéni beállításnál [ Vaku zársebesség ] kiválasztott érték lesz a tényleges minimális zársebesség.
- Az M mód kivételével a videók automatikus ISO-érzékenység-szabályozással készülnek. Az automatikus ISO-érzékenység-szabályozás engedélyezhető az M módban végzett videórögzítéshez, ha a videórögzítés menüben az [ ISO érzékenység beállításai ] > [ Automatikus ISO-szabályozás (M mód) ] menüpontban kiválasztja az [ ON ] lehetőséget.