Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Redukcja migotania o wysokiej częstotliwości

Przycisk G U C menu fotografowania

Wybranie opcji [ Wł. (precyzyjna regulacja czasu otwarcia migawki) ] umożliwia regulację czasu otwarcia migawki w zakresie od ¹⁄₈₀₀₀ do ¹⁄₃₀ s w trybach S i M w mniejszych krokach, co pozwala znaleźć czasy, które ograniczają migotanie do minimum, przeglądając podgląd w wyświetlacz strzelania.

  • Migotanie może powodować powstawanie pasów na zdjęciach zrobionych przy oświetleniu LED o wysokiej częstotliwości lub na zdjęciach zawierających monitory z wyświetlaczami LED o wysokiej częstotliwości. Zmniejszenie wielkości przyrostów używanych do wyboru czasu otwarcia migawki pomaga w identyfikacji szybkości, które ograniczają migotanie do minimum.

  • Po wybraniu czasu otwarcia migawki odpowiedniego dla fotografowanego obiektu włącz redukcję migotania o wysokiej częstotliwości i dostosuj czas otwarcia migawki, obserwując obiekt na ekranie fotografowania, aż znajdziesz wartość minimalizującą migotanie i powstawanie pasm. Efekt można łatwiej sprawdzić, przybliżając obiekt za pomocą zoomu wyświetlacza.
  • Gdy redukcja migotania wysokiej częstotliwości jest włączona, wskaźnik czasu otwarcia migawki pokazuje tylko mianownik z cyfrą dodaną po przecinku.

  • Wyświetlany jest dokładny czas otwarcia migawki. Na przykład czas otwarcia migawki po wybraniu ¹⁄₅₀₀ s wynosi dokładnie ¹⁄₅₁₂ s, co na wyświetlaczu jest wyświetlane jako „512.0”, w mianowniku.
  • Wyłączenie redukcji migotania o wysokiej częstotliwości powoduje przywrócenie szybkości migawki do najbliższej z normalnie wyświetlanych wartości.

Przestrogi: Redukcja migotania o wysokiej częstotliwości

  • Efekty migotania na ekranie fotografowania mogą różnić się od tych widocznych na zdjęciach. Zalecamy wykonanie zdjęć próbnych w celu określenia czasu otwarcia migawki, który minimalizuje migotanie i powstawanie pasów.
  • Konserwacja ekspozycji jest wyłączona, gdy działa redukcja migotania wysokiej częstotliwości, nawet jeśli [ Czas migawki ] jest wybrane dla ustawienia osobistego b7 [ Zachowaj eksp. gdy f/zmienia się ].

Korzystanie z „ Przywołaj funkcje fotografowania ” z redukcją migotania o wysokiej częstotliwości

Wybranie opcji [ Zapisz bieżące ustawienia ] dla ustawienia osobistego f2 [ Własne sterowanie (fotografowanie) ] > [ Przywołaj funkcje fotografowania ] lub [ Przywołaj funkcje fotografowania (przytrzymaj) ] przy włączonej redukcji migotania wysokiej częstotliwości zapisuje czas otwarcia migawki aktualnie wybrany za strojenie. Pozwala to na przykład zidentyfikować i zapisać czas otwarcia migawki, który minimalizuje powstawanie pasków na wyświetlaczu LED o wysokiej częstotliwości, a następnie natychmiast przywołać zapisaną wartość za pomocą wybranego przycisku tylko wtedy, gdy wyświetlacz LED znajduje się w ramce.