Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Dozowanie

Przycisk G U C menu fotografowania

Pomiar określa, w jaki sposób aparat ustawia ekspozycję.

Opcja Opis
L [ Pomiar matrycowy ] Aparat mierzy szeroki obszar kadru i ustawia ekspozycję zgodnie z rozkładem tonalnym, kolorem, kompozycją i odległością, aby uzyskać wyniki zbliżone do tych widzianych gołym okiem.
M [ Pomiar centralnie ważony ]
  • Aparat przypisuje największą wagę do środka kadru. Tego trybu można na przykład używać w przypadku obiektów dominujących w kompozycji.
  • Pomiar centralnie ważony jest również zalecany w przypadku korzystania z filtrów o współczynniku ekspozycji (współczynniku filtra) większym niż 1×.
  • Rozmiar obszaru, któremu przypisano największą wagę, można wybrać za pomocą ustawienia osobistego b5 [ Obszar centralnie ważony ].
  • Obszar pomiaru można wyświetlić lub ukryć za pomocą ustawień osobistych d17 [ Własny ekran fotografowania na monitorze ] i d18 [ Własny ekran fotografowania w wizjerze ].
N [ Pomiar punktowy ]
  • Aparat mierzy okrąg o średnicy 4 mm (co odpowiada około 1,5% kadru). Dzięki temu obiekt będzie prawidłowo naświetlony, nawet jeśli tło jest znacznie jaśniejsze lub ciemniejsze.
  • Obszar pomiaru jest wyśrodkowany na bieżącym punkcie ostrości. Jeśli wybrano opcję [ Autom. wybór pola AF ] dla trybu wyboru pola AF ( 0 Tryb wyboru pola AF ), aparat zamiast tego dokona pomiaru w centralnym punkcie ostrości.
t [ Pomiar ważony jasnymi fragmentami ] Aparat przywiązuje największą wagę do jasnych obszarów. Użyj tej opcji, aby zredukować utratę szczegółów w najjaśniejszych miejscach, na przykład podczas fotografowania oświetlonych punktowo wykonawców na scenie.