Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Równowaga obrazu portretowego

Przycisk G U C menu fotografowania

Precyzyjnie dostosuj ustawienia odcienia i jasności portretowanych ludzi i zapisz wyniki do zastosowania podczas fotografowania jako [ Tryb 1 ], [ Tryb 2 ] lub [ Tryb 3 ].

Tworzenie trybów balansu wrażenia portretowego

 1. Wybierz opcję [ Balans obrazu portretu ] w menu fotografowania.

 2. Wyróżnij tryb od [ Tryb 1 ] do [ Tryb 3 ] i naciśnij 2 .

  • Zostaną wyświetlone opcje dla wybranego trybu.

 3. Dostosuj odcień i jasność.

  • Naciskaj 4 lub 2 , aby dostosować odcień na osi M (magenta)–Y (żółty). Purpurowy zwiększa się, gdy przesuwasz się w kierunku M, bursztynowy (żółty), gdy przesuwasz się w kierunku Y.
  • Naciśnij 1 lub 3 , aby dostosować jasność. Jasność wzrasta wraz ze wzrostem wartości i maleje wraz ze spadkiem.
  • Wybrane wartości są wyświetlane po prawej stronie siatki.
  • Aby przywrócić ustawienia domyślne, naciśnij przycisk O ( Q ).

 4. Zapisz zmiany.

  • Naciśnij J , aby zapisać zmiany i wyjść do menu.
  • Tryby, które zostały zmienione w stosunku do wartości domyślnych, są oznaczone gwiazdkami („ U ”).
  • Powtórz kroki od 1 do 4, aby utworzyć dodatkowe tryby.

Stosowanie zapisanych trybów

Aby włączyć balans portretu podczas fotografowania, wybierz żądany tryb (od [ Tryb 1 ] do [ Tryb 3 ]) dla [ Balans wrażenia portretu ] w menu fotografowania.

„Równowaga obrazu portretowego”

[ Zrównoważenie obrazu w pionie ] nie będzie dostępne, jeśli:

 • [ Monochromatyczny ] lub [ Creative Picture Control ] jest wybrane dla [ Ustaw Picture Control ] lub
 • Opcja [ Monochromatyczny ] jest wybrana dla opcji [ Ustaw Picture Control (HLG) ].

Podgląd wyników

Jeśli [ Balans wrażenia portretu ] zostało przypisane do miejsca w menu i za pomocą ustawienia osobistego f1 [ Dostosuj menu i ], można wybrać tę opcję, obracać głównym pokrętłem sterującym, aby wybrać tryb, a następnie wyregulować odcień i jasność za pomocą pokrętła wielofunkcyjnego. wybieraka podczas podglądu ich wpływu na obiekt w ramce na wyświetlaczu.