Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Ühilduvad tarvikud

Teie Nikon kaamerale on saadaval mitmesuguseid tarvikuid.

Ühilduvad tarvikud

 • Saadavus võib olenevalt riigist või piirkonnast erineda.
 • Värskeima teabe saamiseks vaadake meie veebisaiti või brošüüre.
Toiteallikad
 • EN-EL18d laetav liitiumioonaku : EN-EL18d akusid saab kasutada Nikon Z 9 digikaameratega.

  • Kasutada saab ka akusid EN-EL18c , EN-EL18b EN-EL18a ja EN-EL18 . Pange tähele, et ühe laadimisega saab teha vähem pilte kui EN-EL18d ga ( 0 Aku vastupidavus ).
 • MH-33 akulaadija : MH-33 saab kasutada EN-EL18d akude laadimiseks. Akusid saab laadida, kui laadija on laadimisadapteri EH-7P kaudu toiteallikaga ühendatud.
 • Vahelduvvoolu laadimisadapter EH-7P : EH-7P saab kasutada kaamerasse sisestatud akude laadimiseks.

  • Aku ei lae, kui kaamera on sisse lülitatud.
  • Vahelduvvoolu adaptereid ei saa kasutada akude EN-EL18a või EN-EL18 laadimiseks.
  • Laadimise vahelduvvooluadapterit saab kasutada kaamera toiteks; selleks valige seadistusmenüüs [ USB power supply ] jaoks [ ON ]. Lisateabe saamiseks vaadake jaotist „ USB toitevarustus” ( 0 USB toiteallikas ).
 • Toitepistik EP-6a , vahelduvvooluadapter EH-6d : kasutage kaamera pikemaks ajaks toiteks vahelduvvooluadaptereid.

  • EP-6a on vajalik EH-6d ühendamiseks kaameraga. Üksikasju vaadake jaotisest „Toitepistiku ja vahelduvvooluadapteri ühendamine” ( 0 Toitepistiku ja vahelduvvooluadapteri ühendamine ).
  • EH-6c asemel saab kasutada vahelduvvooluadaptereid EH-6b , EH-6a , EH-6 ja EH-6.
Filtrid
 • Objektiivi kaitsmiseks saab kasutada neutraalse värvi (NC) filtreid.
 • Filtrid võivad tekitada kummitusi, kui objekt on kadreeritud vastu eredat valgust või kui kaadris on ere valgusallikas. Filtrid saab eemaldada, kui tekib kummitus.
 • Maatriksmõõtmine ei pruugi anda soovitud tulemusi filtrite puhul, mille säritegurid (filtritegurid) on üle 1× ( Y44 , Y48 , Y52 , O56 , R60 , X0 , X1 , C-PL, ND2S , ND4 , ND4S , ND8 , ND8S , ND400 , A2 , A12 , B2 , B8 , B12 ); soovitame selle asemel valida [ Center-weighted metering ]. Üksikasju vaadake filtriga kaasasolevast dokumentatsioonist.
 • Eriefektidega pildistamiseks mõeldud filtrid võivad häirida automaatse teravustamise või teravustamise indikaatori ( I ) toimimist.
Kaugterminali tarvikud

Kaamera on varustatud kümne kontaktiga puldiga kaugjuhtimiseks ja automaatseks pildistamiseks.

Kui terminali ei kasutata, pange kindlasti tagasi klemmikate. Klemmide kontaktidesse kogunev tolm või muu võõrkeha võib põhjustada kaamera talitlushäireid.

 • MC-22 / MC-22A kaugjuhtimisjuhtmed (pikkus umbes 1 m/3,3 jalga) : katiku kaugjuhtimispuldid koos siniste, kollaste ja mustade klemmidega ühendamiseks katiku kaugkäivitusseadmetega, võimaldades juhtimist heli või elektrooniliste signaalide kaudu.
 • MC-30 / MC-30A kaugjuhtimisjuhtmed (pikkus umbes 80 cm/2,7 jalga) : kaugpäästikud; saab kasutada kaamera värisemise vähendamiseks.
 • MC-36 / MC-36A kaugjuhtimisjuhtmed (pikkus umbes 85 cm/2,8 jalga ): katiku kaugvabastus koos taimeritega intervalltaimeriga pildistamiseks.
 • MC-21 / MC-21A pikendusjuhtmed (pikkus umbes 3 m/9,9 jalga) : saab ühendada ML-3 või MC-seeria 20, 22, 22A, 23, 23A, 25, 25A, 30, 30A, 36, või 36A, kuid pidage meeles, et kahte või enamat pikendusjuhet ei saa omavahel ühendada.
 • MC-23 / MC-23A Ühendusjuhtmed (pikkus umbes 40 cm/1,4 jalga) : kasutage kahe kaamera ühendamiseks nende kümnekontaktiliste klemmide kaudu samaaegseks kasutamiseks MC-23 või 23A.
 • MC-25 / MC-25A adapterjuhtmed (pikkus umbes 20 cm/7,9 tolli) : kümne kontaktiga kahe kontaktiga adapterjuhtmed ühendamiseks kahe kontaktiga klemmidega seadmetega, sealhulgas raadiojuhtimiskomplekt MW-2 , MT-2 intervallomeetrit ja ML-2 mooduliga kaugjuhtimispuldi komplekt.
 • WR-A10 WR-adapter : Adapter, mida kasutatakse WR-R10 juhtmevaba kaugjuhtimispuldi ühendamiseks kümne kontaktiga kaugterminalidega kaameratega.
 • ML-3 mooduli kaugjuhtimispuldi komplekt : võimaldab infrapunakaugjuhtimist kuni 8 m (26,2 jalga) kaugusel.
USB kaablid
 • UC-E24 USB -kaabel : USB kaabel C-tüüpi pistikuga kaameraga ühendamiseks ja A-tüüpi pistikuga USB seadmega ühendamiseks.
 • UC-E25 USB -kaabel : kahe C-tüüpi pistikuga USB kaabel.
Aksessuaaride kingakatted
BS-1 tarvikupesa kate : kate, mis kaitseb tarvikupesa, kui välguseadet pole kinnitatud.
Kehakütsid
BF-N1 korpuse kate : korpuse kate takistab tolmu sattumist kaamerasse, kui objektiiv pole paigas.
Pildiotsija okulaari tarvikud

Kummist silmapadi DK-33 : Kummist silmapadi, mis on kaamera külge kinnitatud. Seda saab eemaldada, hoides all okulaari vabasti ( q ) ja pöörates okulaari otsiku näidatud suunas ( w ).

Silmaotsiku uuesti kinnitamiseks joondage okulaari tagaküljel olev märk ( r ) kaamera korpusel oleva märgiga ( e ) ja pöörake okulaari, nagu näidatud, kuni see klõpsab oma kohale ( t ).

Välklamp
 • SB-5000 , SB-910 , SB-900 , SB-800 SB-700 , SB-600 , SB-500 , SB-400 , SB-300 ja SB-R200 välklambid : neid seadmeid saab kaamerale paigaldada välguga pildistamiseks. Mõned toetavad ka juhtmevaba kaugjuhtimispulti mitme välklambiga kaameraväliseks pildistamiseks.

 • Juhtmeta välklambi juht SU-800 : juhtmevaba juhtseade, mis on mõeldud kasutamiseks koos välguga SB-5000 , SB-910 SB-900 , SB-800 , SB-700 , SB-600 , SB-500 ja SB-R200 . Välklambi kaugjuhtimiseks saab jagada kuni kolme rühma. SU-800 ise ei ole välklambiga varustatud.
Kinnitusadapterid

FTZ II / FTZ kinnitusadapter : adapter, mis võimaldab NIKKOR F kinnitusega objektiive kasutada digikaameratega, mis toetavad vahetatavaid Z kinnitusega objektiive.

 • Kinnitusadapterite kinnitamise, eemaldamise, hooldamise ja kasutamise kohta teabe saamiseks vaadake toote dokumentatsiooni.

  Värskendage kinnitusadapteri püsivara uusimale versioonile, kui pärast adapteri ühendamist seda küsitakse. Teave püsivara värskendamise kohta on saadaval teie riigi või piirkonna Nikon veebisaidil.

 • FTZ i kasutajad peaksid arvestama, et ruumipuudus adapteri ja käepideme vahel võib muuta käepideme kasutamise keeruliseks.
Mikrofonid
 • ME-1 stereomikrofon : stereoheli salvestamiseks ühendage ME-1 kaamera mikrofoni pesaga. Välise mikrofoni kasutamine vähendab ka seadmete müra, näiteks videosalvestuse ajal tekkivate helide vastuvõtmist, kui teravustamine saavutatakse automaatse teravustamise abil.
 • ME-W1 juhtmeta mikrofon : juhtmevaba Bluetooth mikrofon. Kasutage ME-W1 kaameravälisel salvestamisel.
Juhtmeta kaugjuhtimispuldid
 • WR-R11a , WR-R10 ja WR-T10 juhtmeta kaugjuhtimispuldid

  • Kui WR-R11a on ühendatud kümne kontaktiga kaugterminaliga või kui WR-R10 on ühendatud kümne kontaktiga kaugterminaliga, kasutades adapterit WR-A10 , saab kaamerat kaugjuhtida WR-T10 juhtmevaba kaugjuhtimispuldi abil. kontroller.
  • Juhtmeta kaugjuhtimispulte WR-R11a ja WR-R10 saab kasutada ka raadio teel juhitavate välklampide juhtimiseks.
 • WR-1 juhtmeta kaugjuhtimispult : WR-1 seadmeid kasutatakse koos WR-R11a / WR-R10 või WR-T10 juhtmevaba kaugjuhtimispuldi või teiste WR-1 kaugjuhtimispulditega, kusjuures WR-1 üksused toimivad kas saatjate või vastuvõtjatena. Kui vastuvõtjaks konfigureeritud WR-R11a / WR-R10 või WR-1 on ühendatud kaamera kümne kontaktiga kaugpesaga, saab teist saatjana konfigureeritud WR-1 kasutada pildistamiseks ja kaamera sätete kaugjuhtimiseks. Värskendage WR-1 püsivara uusimale versioonile (versioon 1.0.4 või uuem).

  Kui kasutate koos WR-R10 juhtmevaba kaugjuhtimispulti, veenduge, WR-R10 püsivara oleks värskendatud uusimale versioonile (versioon 3.0 või uuem). Püsivara värskenduste kohta teabe saamiseks vaadake oma piirkonna Nikon veebisaiti. Pöörduge Nikon volitatud hooldusesindaja poole, kui värskendate WR-R10 püsivara varasematelt versioonidelt 2.0 versioonile 3.0 või uuemale.

Kaugkäepidemed
MC-N10 kaugkäepide : kaameraga ühendatuna saab MC-N10 kasutada näiteks video salvestamiseks, pildistamiseks ja kaamera sätete reguleerimiseks. See on varustatud rosettiga, et kinnitada kolmanda osapoole kaameraseadmetega. Kui MC-N10 on ARRI-ühilduva rosetiadapteri abil muude tootjate kaameraseadmetele kinnitatud, saate kaamerat panoraamides hoida fookuses liikuvaid objekte, et jälgida nende liikumist või kasutada selle mugavalt paigutatud juhtnuppe, et reguleerida selliseid sätteid nagu säritus ja säritus. valge tasakaalu kaamerat puudutamata.

Akude laadimine

Ühilduvaid akusid saab laadida allolevate seadmetega.

Aku Akulaadija Vahelduvvooluadapteri laadimine
MH-33 MH-26a
EN-EL18d 4 4
EN-EL18c 4 4 4
EN-EL18b 4 4 4
EN-EL18a 4
EN-EL18 4

Tarvikujalatsi katte kinnitamine ja eemaldamine

BS-1 tarvikujalatsi kate libiseb jalatsi sisse, nagu näidatud. Katte eemaldamiseks hoidke kaamerast tugevalt kinni, vajutage kaant pöidlaga alla ja libistage seda näidatud suunas.

HDMI / USB kaabliklamber

Juhusliku lahtiühendamise vältimiseks kinnitage kaasasolev klamber HDMI või USB kaabli külge, nagu näidatud (pidage meeles, et klamber ei pruugi sobida kõigi kaablitega).

 • Joonistel on näidatud USB kaabel. Viige HDMI kaablid läbi teise kanali.
 • Kaabliklambrit kasutades hoidke monitori hoiuasendis.

  USB kaabel

  HDMI kaablit ja USB kaablit kasutatakse samaaegselt

Mälukaardi pesa kate

Kaameral on eemaldatav mälukaardi pesa kate.

 • Pärast mälukaardi pesa kaane avamist libistage mälukaardi pesa kaane vabastusriivi näidatud suunas, kuni see lukustub ( q ) ja seejärel eemaldage kaas kaameralt ( w ).

 • Olge ettevaatlik, et pärast mälukaardi pesa katte eemaldamist ei libistaks mälukaardi pesa kaane vabastusriivi tagasi alla. Kaant ei saa uuesti kinnitada, kui riiv on langetatud.

 • Sisemine kaas võib liikuda, kui mälukaardi pesa kaane vabastusriiv on langetatud. Mälukaardi pesa katet ei saa uuesti kinnitada, kui sisemine kate on paigast ära. Lükake mälukaardi pesa kaane riiv alla ( q ) ja taastage sisemine ja välimine kaas algsesse asendisse ( w ).

  1. Sisemine kate
  2. Välimine kate

 • Mälukaardi pesa katte uuesti kinnitamiseks järgige alltoodud samme.

  • Sisestage ülemine hing kaamera korpuse ülemisse pessa ( q ).

  • Sisestage vedruga hinge ( e ) ots hinge pessa ( w ).

  • Hoides alumist hinge alumise pesaga ( r ) joondatud, libistage mälukaardi pesa kaane vabastusriivi allapoole, kuni see klõpsab oma algasendisse ( t ).

Kalibreerimine Patareid

Akulaadija MH-33 suudab tuvastada, kas akud vajavad kalibreerimist, ja kalibreerida neid vastavalt vajadusele, et tagada aku taseme näidiku täpsus.

Kalibreerimise olekut ja edenemist näitavad akulaadija tuled:

 1. Laadimislambid
 2. Kalibreerimislamp
 3. Kalibreerimisnupp

Kui aku sisestamisel kalibreerimistuli vilgub, tuleb aku kalibreerida.

Kalibreerimise alustamiseks vajutage kalibreerimisnuppu umbes sekundiks. Laadimis- ja kalibreerimislamp põlevad kalibreerimise ajal punaselt. Ekraanilt saab lugeda järgmiselt:

Ligikaudne aeg, mis kulub aku ümberkalibreerimiseks
Alla 2 tunni 2-4 tundi 4-6 tundi Üle 6 tunni
Laadimislambid 2h I (väljas) K (sees) K (sees) K (sees)
4h I (väljas) I (väljas) K (sees) K (sees)
6h I (väljas) I (väljas) I (väljas) K (sees)
Kalibreerimislamp K (sees) K (sees) K (sees) K (sees)

Kuigi aku laetuse oleku täpseks mõõtmiseks on soovitatav kalibreerida, ei pea kalibreerimist läbi viima, kui kalibreerimistuli vilgub. Pärast alustamist saab kalibreerimise soovi korral katkestada.

 • Kui kalibreerimistule vilkumise ajal kalibreerimisnuppu ei vajutata, algab tavaline laadimine umbes kümne sekundi pärast.
 • Kalibreerimise katkestamiseks vajutage uuesti kalibreerimisnuppu. Kalibreerimine lõpeb ja laadimine algab.

Kui kalibreerimine on lõppenud, kustuvad laadimis- ja kalibreerimistuli ning laadimine algab kohe.

Kinnitades a Toitepistik ja Vahelduvvoolu adapter

Enne valikulise toitepistiku ja vahelduvvooluadapteri ühendamist lülitage kaamera välja.

 1. Eemaldage BL-7 akupesa kate.

  Tõstke akupesa kaane riiv üles, keerake see avatud ( A ) asendisse ( q ) ja eemaldage BL-7 akupesa kate ( w ).

 2. Ühendage EH-6d vahelduvvooluadapter EP-6a toitepistikuga.

  • Viige alalisvoolukaabel üle toitepistiku kaablijuhiku ( q ) ja libistage seda alla, kuni see on pesa allosas.

  • Sisestage alalisvoolu pistik DC IN pistikusse ( w ).

 3. Sisestage toitepistik.

  Sisestage toitepistik täielikult akupesasse, nagu näidatud.

 4. Kinnitage toitepistik.

  • Pöörake riiv suletud asendisse ( q ) ja keerake see alla, nagu näidatud ( w ).

  • Toitepistiku paigast nihkumise vältimiseks töötamise ajal veenduge, et see oleks kindlalt lukustatud.
  • Aku taset ei kuvata juhtpaneelil, kui kaamera saab toite vahelduvvooluadapterist ja toitepistikust.