Baltā balanss nodrošina to, ka gaismas avota krāsa neietekmē krāsas, kas parādās uzņēmumā. Automātisko baltā balansu ieteicams izmantot ar lielāko daļu gaismas avotu. Ja vēlamo rezultātu nevar panākt, izmantojot automātisko baltā balansu, izvēlieties opciju no tālāk esošā saraksta vai izmantojiet iepriekš iestatītu baltā balansu.

Opcija (Krāsu temp. *) Apraksts
vAuto (Automātiski) Baltā balanss tiek regulēts automātiski, lai nodrošinātu optimālus rezultātus ar lielāko daļu gaismas avotu. Lai iegūtu labāko rezultātu, izmantojiet G, E vai D tipa objektīvu. Ja nozibsnī papildu zibspuldze, rezultāts tiek atbilstoši pielāgots. Krāsu temperatūru var apskatīt pēc uzņemšanas atskaņošanas informācijas displejā (0 Fotogrāfijas informācija).
  Keep white (reduce warm colors) (Saglabāt balto (samazināt siltās krāsas)) (3500 – 8000 K)
Normal (Normāls) (3500 – 8000 K)
Keep warm lighting colors (Saglabāt siltās apgaismojuma krāsas) (3500 – 8000 K)
DNatural light auto (Automātiskā dabiskā gaisma) (4500–8000 K) Automātiskā dabiskā gaisma (baltā balanss) Baltā balanss tiek pielāgots dabīgajam apgaismojumam, radot krāsas, kas ir tuvākas tām, kas redzamas ar neapbruņotu aci.
JIncandescent (Kvēlspuldze) (3000 K) Izmanto uzņemšanai kvēlspuldžu apgaismojumā.
IFluorescent (Fluorescējošs) Izmanto ar:
  Sodium-vapor lamps (Nātrija tvaiku lampas) (2700 K) Nātrija tvaiku spuldžu apgaismojums (sporta pasākumu norises vietās).
Warm-white fluorescent (Silti balts fluorescējošs) (3000 K) Silti balts fluorescējošs apgaismojums.
White fluorescent (Balts fluorescējošs) (3700 K) Balts fluorescējošs apgaismojums.
Cool-white fluorescent (Vēsi balts fluorescējošs) (4200 K) Vēsi balts fluorescējošs apgaismojums.
Day white fluorescent (Dienas balts fluorescējošs) (5000 K) Fluorescējošs balts dienasgaismas apgaismojums.
Daylight fluorescent (Dienasgaismas fluorescējošs) (6500 K) Fluorescējošs dienasgaismas apgaismojums.
High temp. mercury-vapor (Augstas temperatūras dzīvsudraba tvaiku spuldze) (7200 K) Augstas krāsu temperatūras gaismas avotiem (piemēram, dzīvsudraba tvaiku spuldzēm).
HDirect sunlight (Tieša saules gaisma) (5200 K) Tieša saules gaisma (baltā balanss) Izmanto, lai uzņemtu objektus, ko apspīd tieša saules gaisma.
NFlash (Zibspuldze) (5400 K) Zibspuldze (baltā balanss) Izmanto ar papildu zibspuldzēm.
GCloudy (Mākoņains) (6000 K) Mākoņains (baltā balanss) Izmanto uzņemšanai dienas gaismā, ja debesis ir apmākušās.
MShade (Ēna) (8000 K) Izmanto uzņemšanai dienas gaismā, fotografējot objektus, kas atrodas ēnā.
KChoose color temp. (Izvēlēties krāsu temperatūru) (2500 – 10000 K) Izvēlieties krāsu temperatūru no vērtību saraksta (0 Krāsu temperatūras izvēlēšanās).
LPreset manual (Manuāls iepriekšējs iestatījums) Par baltā balansa atsauci izmantojiet objektu, gaismas avotu vai esošu fotogrāfiju (0 Manuāls iepriekšējs iestatījums).

Visas vērtības ir aptuvenas un neatspoguļo precīzo ieregulēšanu (ja piemērojama).

Baltā balansu var iestatīt, nospiežot U pogu un grozot galveno grozāmo komandu pārslēgu, līdz vadības panelī tiek parādīts vēlamais iestatījums.

U poga

Galvenais grozāmais komandu pārslēgs

Ja ir atlasīta opcija v (Auto (Automātiski)) vai I (Fluorescent (Fluorescējošs)), nospiežot U pogu un grozot grozāmo apakškomandu pārslēgu,var izvēlēties pakārtotu opciju.

U poga

Grozāmais apakškomandu pārslēgs

Uzņemšanas izvēlnes

Baltā balansu var noregulēt, arī izmantojot fotogrāfiju vai video uzņemšanas izvēlnes opciju White balance (Baltā balanss) (0 White balance (Baltā balanss), White balance (Baltā balanss)), ko var izmantot arī, lai precīzi ieregulētu baltā balansu (0 Baltā balansa precīza ieregulēšana) vai pārvaldītu iepriekš iestatītas baltā balansa vērtības (0 Manuāls iepriekšējs iestatījums).

v (Automātiski)

Izvēlne v (Auto (Automātiski)) ļauj izvēlēties iestatījumus v0 (Keep white (reduce warm colors) (Saglabāt balto (samazināt siltās krāsas)), v1 (Normal (Normāls)) un v2 (Keep warm lighting colors (Saglabāt siltās apgaismojuma krāsas)). Iestatījums v0 (Keep white (reduce warm colors) (Saglabāt balto (samazināt siltās krāsas)) liek baltajiem toņiem, kas ierakstīti kvēlspuldžu apgaismojumā, izskatīties baltiem, savukārt iestatījums v2 (Keep warm lighting colors (Saglabāt siltās apgaismojuma krāsas)) saglabā siltos toņus, kurus mēs parasti uztveram kvēlspuldžu apgaismojumā.

D (Automātiskā dabiskā gaisma)

Opcija D (Natural light auto (Automātiskā dabiskā gaisma)) var nedot vēlamo rezultātu mākslīgā apgaismojumā. Izvēlieties opciju v (Auto (Automātiski)) vai opciju, kas atbilst gaismas avotam.

Studijas zibspuldžu apgaismojums

Opcija v (Auto (Automātiski)) var nedot vēlamos rezultātus, strādājot ar lielām studiju zibspuldzēm. Izmantojiet iepriekš iestatītu baltā balansu vai iestatiet baltā balansu uz N (Flash (Zibspuldze)) un izmantojiet precīzu ieregulēšanu, lai pielāgotu baltā balansu.

Skatīt arī

Informāciju par baltā balansa mainīšanu, lai dublētu pašreizējo vērtību, skatiet sadaļā „Vairākkadru uzņemšana” (0 Vairākkadru uzņemšana).

Krāsu temperatūra

Uztvertā gaismas avota krāsa atšķiras atkarībā no skatītāja uztveres un citiem apstākļiem. Krāsu temperatūra ir objektīvs gaismas avota krāsas mērījums, ko definē ar atsauci uz temperatūru, līdz kurai objekts būtu jāsakarsē, lai tas izstarotu tāda paša viļņu garuma gaismu. Gaismas avoti, kuru krāsu temperatūra ir aptuveni 5000 – 5500 K, šķiet balti, bet gaismas avoti ar zemāku krāsu temperatūru, piemēram, kvēlspuldzes, izskatās nedaudz dzeltenīgi vai iesarkani. Gaismas avoti ar augstāku krāsu temperatūru šķiet ietonēti zilā krāsā.

Siltākas (sarkanīgākas) krāsas Vēsākas (zilganākas) krāsas  

I (nātrija tvaiku lampas): 2700 K
J (kvēlspuldzes)/I (silti balts fluorescējošs): 3000 K
I (balts fluorescējošs): 3700 K
I (vēsi balts fluorescējošs): 4200 K
I (dienas balts fluorescējošs): 5000 K
H (tieša saules gaisma): 5200 K
N (zibspuldze): 5400 K
G (mākoņains): 6000 K
I (dienasgaismas fluorescējošs): 6500 K
I (augstas temperatūras dzīvsudraba tvaiku spuldze): 7200 K
M (ēna): 8000 K

Piezīme: visi skaitļi ir aptuveni. Visi skaitļi ir aptuveni.