Fotoaparát D7500 podporuje následující možnosti kvality obrazu:

Kvalitu obrazu lze nastavit stisknutím tlačítka X (T) a otáčením hlavního příkazového voliče, dokud se požadované nastavení nezobrazí na obrazovce informací.

Tlačítko X (T)

Hlavní příkazový volič

Komprese JPEG

Možnosti kvality obrazu označené hvězdičkou („“) využívají kompresi určenou pro zajištění maximální kvality; velikost souborů se mění v závislosti na zaznamenávané scéně. Možnosti bez hvězdičky využívají typ komprese určený k získání menších souborů; všechny soubory mají zhruba stejnou velikost bez ohledu na zaznamenávanou scénu.

Snímky NEF (RAW)

Výběr možnosti NEF (RAW) fixuje velikost obrazu na možnosti Velký (L). Pomocí softwaru Capture NX-D nebo jiného softwaru či pomocí položky Zprac. snímků NEF (RAW) v menu retušování (0 Zprac. snímků NEF (RAW)) lze vytvářet kopie snímků NEF (RAW) ve formátu JPEG.

NEF + JPEG

Při prohlížení snímků pořízených při nastavení NEF (RAW) + JPEG na fotoaparátu se zobrazují pouze snímky JPEG. Při mazání snímků pořízených v tomto nastavení jsou vymazány snímky NEF i JPEG.

Menu fotografování

Kvalitu obrazu lze nastavit rovněž pomocí položky Kvalita obrazu v menu fotografování (0 Kvalita obrazu).

Viz také

Informace o počtu snímků, které lze uložit při různých nastaveních kvality a velikosti obrazu, viz „Kapacita paměťové karty“ (0 Kapacita paměťových karet).