Sumažinkite juostuotumą arba (nuotraukose, sukurtose fotografuojant nepertraukiamo atleidimo režimu) netolygią ekspoziciją ar spalvingumą, kurį sukelia tam tikrų šviesos šaltinių, pavyzdžiui, fluorescencinių arba gyvsidabrio garų lempų, mirgėjimas, kai fotografuojama žiūrint pro vaizdo ieškiklį.

Mirgėjimo mažinimo funkcija, pateikiama fotografavimo meniu

Padarykite bandomąjį kadrą, peržiūrėkite rezultatus ir tik tada tęskite fotografavimą. Mirgėjimo mažinimo funkcija gali aptikti 100 ir 120 Hz mirgėjimą (šie skaičiai susiję su kintamosios įtampos elektros tinklo dažniu, kuris atitinkamai yra 50 ir 60 Hz). Mirgėjimo gali nepavykti aptikti arba pageidaujamų rezultatų gali nepavykti pasiekti tamsaus fono, ryškios šviesos šaltinių, dekoratyvinio apšvietimo ir kito nestandartinio apšvietimo atvejais. Užrakto atleidimas gali šiek tiek vėluoti, – tai priklauso nuo šviesos šaltinio. Jei fotografuojama serijomis, kadrų sparta gali sumažėti arba pasidaryti chaotiška. Be to, pageidaujamų rezultatų gali nepavykti pasiekti, jei fotografuojant pasikeistų maitinimo šaltinio dažnis.

Mirgėjimo mažinimo funkcija neveikia, jei užrakto greitis yra mažesnis kaip 1/100 sek. (įskaitant parinktis ilgalaikė ekspozicija bulb ir laikas), jei įjungtas atleidimo režimas Mup arba jei įjungtas ekspozicijos delsos režimas. Mirgėjimo mažinimo funkcija veikia fotografuojant su blykste, tačiau jos neįmanoma naudoti su nuotoliniais belaidžiais blykstės įrenginiais.