Tato položka určuje chování automatického zaostřování v případě změn vzdálenosti objektu při použití režimu AF-C a fotografování s využitím hledáčku.

Odezva AF při zakrytí objektu

Tato položka určuje, jak rychle zareaguje systém zaostřování v případě výskytu cizího objektu mezi fotografovaným objektem a fotoaparátem. K dispozici jsou nastavení v rozmezí 5 (Zpožděná) až 1 (Rychlá). Čím vyšší je zvolená hodnota, tím pomalejší je reakce systému a tím pravděpodobnější je rozostření původního objektu. Čím nižší je zvolená hodnota, tím rychlejší je reakce systému a tím snazší je přeostření na objekt vyskytnuvší se v obrazovém poli. Mějte na paměti, že možnosti 2 a 1 (Rychlá) jsou při výběru režimu činnosti zaostřovacích polí 3D sledování objektu nebo Automatická volba zaostřovacích polí ekvivalentní možnosti 3.

Pohyb objektu

Pro plynulé zaostřování při fotografování objektů blížících se stabilní rychlostí k fotoaparátu vyberte možnost Stabilní, pro lepší odezvu při fotografování objektů s tendencí k náhlému zahájení a zastavení pohybu vyberte možnost Nepravidelný.

A Uživatelské funkce: Jemné doladění nastavení fotoaparátu

a: Automatické zaostřování

Měření/expozice

c: Časovače/expoziční paměť

d: Snímání/indikace

e: Bracketing/blesk

f: Ovládací prvky

g: Videosekvence