Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Nowa opcja wykrywania obiektów AF: „Ptaki”

Do opcji wykrywania obiektów dostępnych w [ Ptaki ] dodano opcję [ Opcje wykrywania obiektów AF ] w menu fotografowania i nagrywania wideo.

 • W przypadku menu nagrywania wideo wyboru obiektu dokonuje się poprzez [ Opcje wykrywania obiektu AF ] > [ Wykrywanie obiektu ]. Dla trybów zdjęć i wideo można wybrać osobne typy obiektów.

 • Jeśli po wybraniu opcji [ Ptaki ] zostanie wykryty ptak, punkt ostrości pojawi się na twarzy danego ptaka. Jeśli aparat wykryje oczy obiektu, punkt ostrości pojawi się nad jednym lub drugim okiem. Jeśli aparat nie może wykryć twarzy ani oczu, wyświetli punkt ostrości nad wykrytym ptakiem.

Przestrogi: Wykrywanie obiektów za pomocą „Ptaków”

 • Wykrywanie obiektu może nie działać zgodnie z oczekiwaniami, jeśli:

  • twarz fotografowanej osoby jest zbyt duża lub mała w stosunku do kadru,
  • twarz fotografowanej osoby jest zbyt jasno lub słabo oświetlona,
  • twarz lub oczy obiektu są zasłonięte piórami lub podobnymi przedmiotami,
  • twarz i oczy obiektu mają podobny kolor, lub
  • obiekt porusza się nadmiernie podczas fotografowania.
 • Aparat może wyświetlać obramowanie wokół obiektów, które nie są ptakami, ale je przypominają. Jeśli aparat często błędnie wykrywa obiekty inne niż ptaki, przejście na tryb pola AF z mniejszymi punktami ostrości może poprawić skuteczność ustawiania ostrości.
 • Prawdopodobieństwo wystąpienia migotania jest większe, jeśli zdjęcia są robione przy oświetleniu jarzeniowym, rtęciowym lub podobnym, w porównaniu z innymi środowiskami.

  • Wybranie opcji [ WŁ. ] dla opcji [ Redukcja migotania zdjęcia ] w menu fotografowania zmniejsza efekt migotania.
  • Jeśli migotanie nie występuje, zalecamy wybranie opcji [ WYŁ. ] dla opcji [ Redukcja migotania zdjęcia ] w menu fotografowania.
 • Światło diody wspomagającej AF może niekorzystnie wpływać na oczy niektórych ptaków; wybierz opcję [ WYŁĄCZ ] dla ustawienia osobistego a12 [ Wbudowana dioda wspomagająca AF ] podczas korzystania z autofokusa.