Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Wytrzymałość baterii

Materiał filmowy lub liczba zdjęć, które można zarejestrować przy użyciu w pełni naładowanego akumulatora litowo-jonowego EN‑EL15c 1 , podano poniżej. 2 Rzeczywista wytrzymałość różni się w zależności od takich czynników, jak stan akumulatora, przerwa między zdjęciami oraz opcje wybrane w menu aparatu.

Tryb fotograficzny (pojedyncza klatka): liczba zdjęć 3

 • [ Tylko wizjer ] wybrane dla trybu monitora z:

  • [ ON ] wybrane dla [ Oszczędzanie energii (tryb zdjęć) ] w menu ustawień: Ok. 340 strzałów
  • [ WYŁ ] wybrane dla [ Oszczędność energii (tryb foto) ] w menu ustawień: Ok. 330 strzałów
 • [ Tylko monitor ] wybrane dla trybu monitora z:

  • [ ON ] wybrane dla [ Oszczędzanie energii (tryb zdjęć) ] w menu ustawień: Ok. 370 strzałów
  • [ WYŁ ] wybrane dla [ Oszczędność energii (tryb foto) ] w menu ustawień: Ok. 340 strzałów

Tryb zdjęć (zdjęcia seryjne): liczba zdjęć 4

Około. 2280 strzałów

Tryb wideo: długość materiału filmowego 5

 • [ Tylko wizjer ] wybrany dla trybu monitora: Ok. 85 minut
 • [ Tylko monitor ] wybrane dla trybu monitora: Ok. 85 minut

Działania takie jak poniższe mogą zmniejszyć żywotność baterii:

 • przytrzymując spust migawki wciśnięty do połowy,
 • powtarzające się operacje autofokusa,
 • wykonywanie zdjęć w NEF ( RAW ),
 • długie czasy otwarcia migawki,
 • korzystanie z funkcji Wi-Fi (bezprzewodowej sieci LAN) aparatu oraz Bluetooth ,
 • korzystanie z aparatu z podłączonymi opcjonalnymi akcesoriami,
 • wielokrotne powiększanie i pomniejszanie oraz
 • robienie zdjęć w niskich temperaturach otoczenia.

Aby w pełni wykorzystać możliwości akumulatorów Nikon EN‑EL15c:

 • Utrzymuj styki baterii w czystości. Zabrudzone styki mogą zmniejszyć wydajność baterii.
 • Baterii należy używać natychmiast po naładowaniu. Baterie stracą ładunek, jeśli nie będą używane.

Zamiast akumulatorów EN‑EL15c można używać akumulatorów EN‑EL15b i EN‑EL15a. Należy jednak pamiętać, że na jednym ładowaniu można zrobić mniej zdjęć niż w przypadku EN‑EL15c.

Zmierzono w temperaturze 23°C/73,4°F (±2°C/3,6°F) z kartą pamięci SONY CEB-G128.

Norma stowarzyszenia Camera and Imaging Products Association (CIPA). Jedno zdjęcie wykonywane przy ustawieniach domyślnych raz na 30 s. Zmierzono z obiektywem NIKKOR Z 24–70 mm f/4 S.

Pomiary wewnętrzne. Jakość zdjęcia ustawiona na JPEG normal, rozmiar zdjęcia na „Large”, czas otwarcia migawki na ¹⁄₂₅₀ s, spust migawki wciśnięty do połowy przez 3 s i ostrość trzykrotnie zmieniana od nieskończoności do minimalnego zakresu przed serią sześciu zdjęć, po czym wizjer jest włączony na 5 s, a następnie wyłączony, a licznik czasu czuwania może wygasnąć. Proces ten jest następnie powtarzany. Zmierzono z obiektywem NIKKOR Z 70–200 mm f/2.8 VR S. W trybie monitora wybrano opcję [ Tylko wizjer ].

Rzeczywista żywotność baterii mierzona w warunkach określonych przez CIPA. Zmierzono z obiektywem NIKKOR Z 24–70 mm f/4 S. Pomiar wykonany przy ustawieniach domyślnych.

 • Każde ujęcie może trwać do 125 minut.
 • Jeśli temperatura aparatu wzrośnie, nagrywanie może zakończyć się przed osiągnięciem maksymalnej długości lub rozmiaru.