Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

g12: Wzór zebry

Przycisk G U A Menu ustawień osobistych

Wybierz, czy wzór zebry ma być używany do wskazywania wybranych zakresów tonów w trybie wideo.

Zakres tonów wzoru

Wybierz zakres tonów pokazany przez wzór zebry z opcji [ Podświetlenia ] lub [ Tony pośrednie ] albo wybierz opcję [ Wzór zebry wyłączony ], aby wyłączyć wzór zebry. Jasne obszary i tony średnie można zdefiniować odpowiednio za pomocą opcji [ Próg jasnego światła ] i [ Zakres tonów średnich ].

Wzór

Aby włączyć wyświetlanie zebry, wybierz opcję [ Wzór 1 ] lub [ Wzór 2 ].

Wzór 1

Wzór 2

Podświetl próg

Wybierz jasność potrzebną do wyzwolenia wyświetlacza zebry, gdy opcja [ Podświetlenia ] jest wybrana dla opcji [ Zakres odcieni wzoru ].

  • Wybierz spośród wartości od 120 do 255. Im niższa wartość, tym większy zakres jasności, które będą wyświetlane jako światła.
  • Jeśli wybrano 255, na wyświetlaczu pojawią się tylko obszary potencjalnie prześwietlone.

Zakres tonów średnich

Wybierz jasność potrzebną do wyzwolenia wyświetlacza zebry, gdy wybrano opcję [ Półtony ] dla opcji [ Zakres odcieni wzoru ].

  • Zakres tonów średnich jest definiowany jako jasność [ Wartość ] i [ Zakres ] jasności wyśrodkowanych wokół wybranej wartości.
  • Naciskaj 4 lub 2 , aby wyróżniać pozycje i naciskaj 1 lub 3 , aby je zmieniać.

Wzór zebry

Jeśli zarówno wyświetlanie zebry, jak i funkcja Focus Peaking są włączone w trybie ręcznego ustawiania ostrości, będzie działać tylko funkcja Focus Peaking. Aby wyświetlić zebrę w trybie ręcznego ustawiania ostrości, wybierz [ WYŁ. ] dla ustawienia osobistego a13 [ Podwyższona ostrość ] > [ Wyświetlacz podwyższonej ostrości ].