Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Sformatuj kartę pamięci

Przycisk G U B menu ustawień

Sformatuj karty pamięci. Karty pamięci sformatowane w komputerze lub innym aparacie należy przed użyciem ponownie sformatować przy użyciu tej opcji. Aby rozpocząć formatowanie, wybierz gniazdo karty pamięci i wybierz opcję [ Tak ]. Należy pamiętać, że formatowanie trwale usuwa wszystkie zdjęcia i inne dane z karty. Przed sformatowaniem należy wykonać wymagane kopie zapasowe.

Uwaga: Podczas formatowania

Nie wyłączaj aparatu ani nie wyjmuj kart pamięci, dopóki nie pojawi się komunikat [ Formatowanie karty pamięci. ] znika z wyświetlacza.

Przyciski formatowania

Przytrzymanie obu przycisków formatu ( O / Q i S / Q ) przez ponad dwie sekundy powoduje wyświetlenie okna dialogowego z monitem o wybranie karty do sformatowania.

„Tak (pełny format)”

Podczas formatowania kompatybilnych kart pamięci CFexpress zamiast prostego [ Tak ] po wybraniu gniazda karty pamięci zostaną wyświetlone opcje [ Tak (pełne formatowanie) ] i [ Tak (szybkie formatowanie) ].

  • Wybierz [ Tak (pełny format) ], aby wykonać pełny format, usuwając dane ze wszystkich obszarów karty. Ta opcja jest zalecana dla użytkowników, którzy chcą mieć pewność, że wszystkie dane zostaną usunięte lub którzy uważają, że prędkość odczytu i zapisu danych z karty spadła i chcą poprawić szybkość przesyłania danych.
  • Aby sformatować kartę przy użyciu istniejącej metody formatowania, wybierz opcję [ Tak (szybkie formatowanie) ].

Uwaga: pełny format

Pełne formatowanie trwa dłużej niż szybkie formatowanie.

„Szybki format” kontra „pełny format”

Szybkie formatowanie nadpisuje tylko informacje o systemie plików, pozostawiając nienaruszone rzeczywiste dane pliku. Natomiast wykonanie pełnego formatowania karty pamięci CFexpress powoduje usunięcie wszystkich danych. Zalecamy pełne sformatowanie kart pamięci CFexpress przed utylizacją lub przeniesieniem własności.