Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Nowość: filmy w zwolnionym tempie

[ 1920×1080; 30p × 4 (w zwolnionym tempie) ], [ 1920×1080; 25p ×4 (w zwolnionym tempie) ], I [ 1920×1080; 24p ×5 (w zwolnionym tempie) ] dodano do opcji dostępnych dla [ Rozmiar klatki/liczba klatek ], gdy w menu nagrywania wideo wybrano opcję [ H.264 8-bit (MP4) ] dla [ Typ pliku wideo ]. Opcje te służą do nagrywania filmy w zwolnionym tempie .

 • Filmy nagrane przy użyciu [ 1920×1080; 30p ×4 (zwolnienie) ] są nagrywane z szybkością 120p i odtwarzane z szybkością 30p. Nagranie około 40 sekund materiału zajmuje około 10 sekund. Filmy w zwolnionym tempie umożliwiają oglądanie kluczowych momentów w sporcie i innych krótkotrwałych wydarzeń w zwolnionym tempie.

 • Dźwięk nie jest nagrywany.
 • Wybranie opcji [ DX ] dla opcji [ Wybierz obszar zdjęcia ] lub zamontowanie obiektywu DX w aparacie zwiększa pozorną ogniskową o około 2,3× w porównaniu z formatem FX .
 • Ustawienie niestandardowe g11 [ Wydłużone czasy otwarcia migawki (tryb M) ] jest wyłączone.
 • Poniżej przedstawiono prędkości nagrywania i odtwarzania.

  Rozmiar klatki/liczba klatek Ramki stawek są odczytywane w * Klatki szybkości są nagrywane/odtwarzane w *
  [ 1920×1080; 30p ×4 (w zwolnionym tempie) ] 120p 30p
  [ 1920×1080; 25p ×4 (w zwolnionym tempie) ] 100 pensów 25p
  [ 1920×1080; 24p ×5 (w zwolnionym tempie) ] 120p 24:00

  Rzeczywista liczba klatek na sekundę wynosi 119,88 kl./s dla wartości określonych jako 120p, 29,97 kl./s dla wartości określonych jako 30p i 23,976 kl./s dla wartości określonych jako 24p.

 • Średnia przepływność wynosi 30 Mb/s.
 • Maksymalny czas nagrywania wynosi około trzech minut.

Przestrogi: Nagrywanie filmów w zwolnionym tempie

 • Funkcje, których nie można używać podczas nagrywania wideo w zwolnionym tempie, obejmują:
  • redukcja migotania,
  • elektroniczna VR i
  • wyjście kodu czasowego.
 • Podczas nagrywania przez wyjście HDMI na nagrywarkę zewnętrzną wideo będzie nagrywane z oryginalną prędkością, a nie w zwolnionym tempie.