Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

e1: Szybkość synchronizacji lampy błyskowej

Przycisk G U A Menu ustawień osobistych

Wybierz szybkość synchronizacji lampy błyskowej.

Opcja Opis
[ 1/250 s (Auto FP) ]

Szybkość synchronizacji lampy błyskowej jest ustawiona na ¹⁄₂₅₀ lub ¹⁄₂₀₀ s. W przypadku zgodnych lamp błyskowych automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki FP zostanie automatycznie włączona przy czasach otwarcia migawki krótszych niż ¹⁄₂₅₀ lub ¹⁄₂₀₀ s.

  • W trybach P i A automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki FP zostanie włączona, jeśli rzeczywisty czas otwarcia migawki jest krótszy niż ¹⁄₂₅₀ lub ¹⁄₂₀₀ s. Jeśli lampa błyskowa obsługuje automatyczną synchronizację z krótkimi czasami migawki FP, aparat może wybierać czasy otwarcia migawki nawet ¹⁄₈₀₀₀ s.
  • W trybach S i M użytkownik może wybrać czasy otwarcia migawki nawet ¹⁄₈₀₀₀₀ s podczas korzystania z lamp błyskowych obsługujących automatyczną synchronizację z krótkimi czasami migawki FP.
[ 1/200 s (Auto FP) ]
[ 1/200 s ] Szybkość synchronizacji błysku ustawiona na wybraną wartość, która może wynosić od ¹⁄₂₀₀ do ¹⁄₆₀ s.
[ 1/160 s ]
[ 1/125 s ]
[ 1/100 s ]
[ 1/80 s ]
[ 1/60 s ]

Uwaga: Synchronizacja z krótkimi czasami migawki Auto FP

W zależności od czasu otwarcia migawki, po wybraniu opcji [ 1/250 s (Auto FP) ] lub [ 1/200 s (Auto FP) ] na zdjęciach zrobionych z użyciem automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki mogą pojawiać się poziome linie. Efekt ten można złagodzić poprzez:

  • wybierając dłuższy czas otwarcia migawki lub
  • regulacja mocy błysku.

Synchronizacja z krótkimi czasami migawki Auto FP

Synchronizacja z krótkimi czasami migawki Auto FP umożliwia korzystanie z lampy błyskowej przy czasach otwarcia migawki wynoszących nawet ¹⁄₈₀₀₀ s. Po wybraniu opcji [ 1/250 s (Auto FP) ] lub [ 1/200 s (Auto FP) ] aparat automatycznie włącza automatyczną synchronizację z krótkimi czasami migawki FP przy czasach otwarcia migawki krótszych niż czas synchronizacji lampy błyskowej. Dzięki temu można wybrać maksymalną przysłonę w celu zmniejszenia głębi ostrości, nawet jeśli obiekt jest oświetlony od tyłu w jasnym świetle słonecznym.