Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Wsparcie dla Power Zoom

Aparat obsługuje teraz funkcję Power Zoom do użytku z obiektywami Power Zoom (PZ). Oprócz korzystania z pierścienia zoomu obiektywu, dostępna jest teraz możliwość przybliżania i oddalania obiektywów z elektryczną regulacją zoomu podłączonych do aparatu za pomocą elementów sterujących aparatu („elektryczny zoom”).

Nowe ustawienie niestandardowe: f12 „ Przypisz przyciski dużego zoomu

Wybierz, czy przyciski X i W ( Q ) mogą być używane do sterowania zoomem elektrycznym podczas fotografowania, gdy podłączony jest obiektyw z zoomem elektrycznym.

Opcja Opis
[ Użyj przycisków x / w ] Wybranie opcji [ ON ] pozwala na użycie przycisków X i W ( Q ) do sterowania zoomem elektrycznym.
[ Prędkość Power Zoom ] Wybierz prędkość, z jaką można przybliżać i oddalać obiektywy z elektryczną regulacją zoomu, za pomocą przycisków.

Nowe ustawienie niestandardowe: g9 „Przypisz przyciski dużego zoomu”

Wybierz, czy przyciski X i W ( Q ) mogą być używane do zasilania zoomem podczas nagrywania wideo, gdy podłączony jest obiektyw z zoomem elektrycznym.

Opcja Opis
[ Użyj przycisków x / w ] Wybranie opcji [ ON ] pozwala na użycie przycisków X i W ( Q ) do sterowania zoomem elektrycznym.
[ Prędkość Power Zoom ]

Wybierz prędkość, z jaką można przybliżać i oddalać obiektywy z zoomem elektrycznym za pomocą przycisków; w razie potrzeby możesz wybrać jedną prędkość do użycia podczas nagrywania, a drugą do nagrywania przed i po nagrywaniu.

  • Należy pamiętać, że dźwięki wytwarzane przez obiektyw mogą być słyszalne w materiale nagranym przy użyciu zoomu. Efekt można złagodzić, wybierając mniejszą prędkość zoomu.

Przypisywanie funkcji Power Zoom do elementów sterujących aparatu

Rolę elektrycznego zoomu można przypisać do elementów sterujących aparatu za pomocą opcji nowo dodanych do ustawień osobistych f2 [ Sterowanie własne (fotografowanie) ] i g2 [ Sterowanie własne ]. Tę rolę można przypisać do przycisków Fn1 i Fn2 ( 0 Nowe opcje ustawień niestandardowych f2 „Sterowanie własne (fotografowanie)” i g2 „Sterowanie własne” ).

Nowa pozycja menu ustawień: „ Zapisz pozycję powiększenia (obiektywy PZ)

Jeśli wybrano opcję [ ON ], gdy podłączony jest obiektyw z zoomem elektrycznym (PZ), aparat zapisze bieżącą pozycję zoomu po wyłączeniu i przywróci ją po ponownym włączeniu. Należy pamiętać, że wydłuża to czas uruchamiania kamery.

Wyświetlacz ogniskowej

Ogniskowa obiektywu jest wyświetlana na ekranie fotografowania, gdy podłączony jest obiektyw z zoomem elektrycznym.