Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Dbanie o aparat i akumulator: przestrogi

Przestrogi: Korzystanie z aparatu

Nie upuść
Nie upuszczaj aparatu ani obiektywu ani nie narażaj ich na uderzenia. Produkt może działać nieprawidłowo, jeśli zostanie poddany silnym wstrząsom lub wibracjom.
Utrzymuj suchość
Utrzymuj aparat w stanie suchym. Rdzewienie wewnętrznego mechanizmu spowodowane przez wodę wewnątrz aparatu może być nie tylko kosztowne w naprawie, ale może w rzeczywistości spowodować nieodwracalne uszkodzenia.
Unikaj nagłych zmian temperatury
Przeniesienie aparatu z ciepłego do zimnego otoczenia lub odwrotnie może spowodować szkodliwą kondensację wewnątrz i na zewnątrz aparatu. Umieść aparat w szczelnej torbie lub plastikowym etui przed przekroczeniem granicy temperatury. Aparat można wyjąć z torby lub futerału, gdy zdążył już przystosować się do nowej temperatury.
Trzymaj z dala od silnych pól magnetycznych
Ładunki statyczne lub pola magnetyczne wytwarzane przez urządzenia, takie jak nadajniki radiowe, mogą zakłócać działanie monitora, powodować uszkodzenie danych zapisanych na karcie pamięci lub wpływać na wewnętrzne obwody produktu.
Trzymaj karty kredytowe i inne magnetyczne urządzenia pamięci masowej z dala od aparatu i obiektywu
Dane przechowywane na urządzeniu mogą zostać uszkodzone.
Nie zostawiaj obiektywu skierowanego w stronę słońca
Nie pozostawiaj obiektywu skierowanego w stronę słońca lub innego jasnego źródła światła. Intensywne światło może uszkodzić czujnik obrazu lub spowodować blaknięcie lub „wypalenie”. Na zdjęciach wykonanych tym aparatem może występować efekt rozmycia bieli.
Lasery i inne jasne źródła światła
Nie kieruj laserów ani innych bardzo jasnych źródeł światła w stronę obiektywu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie czujnika obrazu aparatu.
Czyszczenie
Podczas czyszczenia korpusu aparatu użyj gruszki, aby delikatnie usunąć kurz i włókna, a następnie delikatnie wytrzyj miękką, suchą ściereczką. Po użyciu aparatu na plaży lub nad morzem należy zetrzeć piasek lub sól ściereczką lekko zwilżoną świeżą wodą, a następnie dokładnie wysuszyć aparat. W rzadkich przypadkach elektryczność statyczna może spowodować zaświecenie lub wygaszenie wyświetlaczy LCD; nie oznacza to usterki. Wyświetlacz wkrótce powróci do normalnego stanu.
Czyszczenie obiektywu i wizjera
Te szklane elementy łatwo ulegają uszkodzeniu: usuń kurz i kłaczki za pomocą dmuchawy. Jeśli używasz dmuchawy aerozolowej, trzymaj puszkę pionowo, aby zapobiec wylaniu się płynu, który mógłby uszkodzić szklane elementy. Aby usunąć odciski palców i inne plamy z obiektywu, nałóż niewielką ilość środka do czyszczenia obiektywów na miękką szmatkę i ostrożnie wytrzyj obiektyw.
Nie dotykaj czujnika obrazu

W żadnym wypadku nie należy wywierać nacisku na czujnik obrazu, szturchać go narzędziami czyszczącymi ani wystawiać na działanie silnych prądów powietrza z dmuchawy. Czynności te mogą zarysować lub w inny sposób uszkodzić czujnik.

Czyszczenie czujnika obrazu
Aby uzyskać informacje na temat czyszczenia czujnika obrazu, patrz „Czyszczenie czujnika obrazu” ( 0 Czyszczenie czujnika obrazu ) i „Czyszczenie ręczne” ( 0 Czyszczenie ręczne ).
Nie dotykaj osłony czujnika

Jeśli w menu ustawień wybrano opcję [ Osłona czujnika zamyka się ] dla opcji [ Zachowanie osłony czujnika po wyłączeniu zasilania ], osłona czujnika przed przetwornikiem obrazu zamknie się po wyłączeniu aparatu. Nigdy nie przekłuwaj ani nie naciskaj osłony czujnika. Nieprzestrzeganie tego środka ostrożności może spowodować zarysowanie lub inne uszkodzenie osłony.

Kontakty obiektywu
Utrzymuj styki obiektywu w czystości. Unikaj dotykania ich palcami.
Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu
Aby zapobiec powstawaniu pleśni lub pleśni, przechowuj aparat w suchym, dobrze wentylowanym miejscu. Nie przechowuj aparatu z kulkami na mole zawierającymi naftę lub kamforę, obok sprzętu wytwarzającego silne pola elektromagnetyczne lub w miejscach narażonych na ekstremalnie wysokie temperatury, na przykład w pobliżu grzejnika lub w zamkniętym pojeździe w upalny dzień. Nieprzestrzeganie tych środków ostrożności może spowodować nieprawidłowe działanie produktu.
Przechowywanie długoterminowe
Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym na przykład wyciekiem płynu z baterii, wyjmij baterię, jeśli produkt nie będzie używany przez dłuższy czas. Przechowuj aparat w plastikowej torbie zawierającej środek osuszający. Nie przechowuj jednak skórzanego futerału na aparat w plastikowej torbie, ponieważ może to spowodować zniszczenie materiału. Przechowuj akumulator w chłodnym, suchym miejscu. Należy pamiętać, że środek osuszający stopniowo traci zdolność wchłaniania wilgoci i należy go wymieniać w regularnych odstępach czasu. Aby zapobiec powstawaniu pleśni lub pleśni, co najmniej raz w miesiącu wyjmuj aparat z miejsca przechowywania, włóż akumulator i kilkakrotnie zwolnij migawkę.
Wyłącz produkt przed wyjęciem lub odłączeniem źródła zasilania
Wyjmowanie lub odłączanie źródła zasilania, gdy aparat jest włączony, może spowodować uszkodzenie produktu. Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie wyjmować ani nie odłączać źródła zasilania podczas zapisywania lub usuwania zdjęć.
Monitor/wizjer
 • Monitor i wizjer są wykonane z niezwykłą precyzją; co najmniej 99,99% pikseli jest skutecznych, a nie więcej niż 0,01% jest uszkodzonych lub brakuje. Dlatego chociaż te wyświetlacze mogą zawierać piksele, które zawsze się świecą (białe, czerwone, niebieskie lub zielone) lub są zawsze wyłączone (czarne), nie jest to usterka. Nie ma to wpływu na zdjęcia zrobione tym urządzeniem. Prosimy o wyrozumiałość.
 • Zdjęcia na monitorze mogą być słabo widoczne w jasnym świetle.
 • Nie wywieraj nacisku na monitor. Może działać nieprawidłowo lub ulec uszkodzeniu. Kurz lub włókna można usunąć za pomocą dmuchawy. Plamy można usunąć, delikatnie przecierając monitor miękką ściereczką lub irchą. W przypadku stłuczenia monitora należy zachować ostrożność, aby uniknąć zranienia stłuczonym szkłem. Należy uważać, aby ciekły kryształ z monitora nie dotknął skóry ani nie dostał się do oczu lub ust.
 • Jeśli podczas kadrowania ujęć w wizjerze wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, przerwij korzystanie z niego do czasu poprawy stanu:

  • nudności, ból oczu, zmęczenie oczu,
  • zawroty głowy, ból głowy, sztywność karku lub ramion,
  • mdłości lub utrata koordynacji ręka-oko, lub
  • choroba lokomocyjna.
 • Podczas fotografowania seryjnego wyświetlacz może szybko migać. Patrzenie na migoczący wyświetlacz może spowodować złe samopoczucie. Przestań używać, dopóki twój stan się nie poprawi.
Jasne światła i obiekty oświetlone od tyłu
Szumy w postaci linii mogą w rzadkich przypadkach pojawiać się na zdjęciach zawierających jasne światło lub obiekty oświetlone od tyłu.
Ekrany fotografowania i odtwarzania aparatu
Gdy jako tryb tonowy wybrano [ HLG ], ekrany fotografowania i odtwarzania na monitorze aparatu i w wizjerze mogą zawierać „szum” w postaci losowo rozmieszczonych jasnych pikseli, mgły lub linii lub mogą nie odzwierciedlać dokładnie świateł i bardzo nasycone kolory. Ponadto podczas wyświetlania zdjęć w trybie pełnoekranowym na monitorze aparatu lub w wizjerze mogą być widoczne nagłe nieciągłości tonalne, chociaż same zdjęcia pozostają niezmienione. Do dokładnego odtwarzania tonów należy używać monitorów, komputerów, systemów operacyjnych, aplikacji i innego sprzętu zgodnego z HLG.

Przestrogi: Używanie baterii

Środki ostrożności dotyczące stosowania
 • W przypadku niewłaściwego obchodzenia się z bateriami może dojść do ich pęknięcia lub wycieku, co spowoduje korozję produktu. Podczas obchodzenia się z bateriami należy przestrzegać następujących środków ostrożności:

  • Wyłącz produkt przed wymianą baterii.
  • Baterie mogą być gorące po dłuższym użytkowaniu.
  • Utrzymuj zaciski akumulatora w czystości.
  • Używaj wyłącznie baterii zatwierdzonych do użytku w tym urządzeniu.
  • Nie zwieraj ani nie demontuj baterii ani nie wystawiaj ich na działanie ognia lub nadmiernego ciepła.
  • Załóż osłonę styków, gdy akumulator nie jest włożony do aparatu lub ładowarki.
 • Jeśli akumulator jest gorący, na przykład bezpośrednio po użyciu, przed ładowaniem należy odczekać, aż ostygnie. Próba ładowania akumulatora, gdy jego temperatura wewnętrzna jest podwyższona, pogorszy wydajność akumulatora, a akumulator może się nie naładować lub naładować tylko częściowo.
 • Jeśli bateria nie będzie używana przez jakiś czas, wyjmij ją z aparatu i przechowuj w chłodnym, suchym miejscu o temperaturze otoczenia od 15°C do 25°C (od 59°F do 77°F). Unikaj gorących lub bardzo zimnych miejsc.
 • Akumulatory długotrwale magazynowane należy przynajmniej raz w roku naładować do około 50%. Nie ładuj baterii do 100% przed odłożeniem jej do przechowywania. Całkowicie rozładowana bateria zostanie naładowana do około 50% w mniej więcej połowę czasu potrzebnego do naładowania do 100%.
 • Wyjmij baterię z aparatu lub ładowarki, gdy nie są używane. Aparat i ładowarka pobierają niewielkie ilości energii, nawet gdy są wyłączone, i mogą rozładować akumulator do punktu, w którym przestanie działać.
 • Nie używaj baterii w temperaturach otoczenia poniżej -10°C (14°F) lub powyżej 40°C (104°F). Nieprzestrzeganie tego środka ostrożności może spowodować uszkodzenie baterii lub pogorszenie jej wydajności. Akumulator należy ładować w pomieszczeniu w temperaturze otoczenia od 5°C do 35°C (41°F do 95°F). Akumulator nie będzie ładowany, jeśli jego temperatura spadnie poniżej 0°C (32°F) lub powyżej 60°C (140°F).
 • Pojemność może się zmniejszyć, a czas ładowania wydłużyć, gdy temperatura akumulatora wynosi od 0°C (32°F) do 15°C (59°F) i od 45°C (113°F) do 60°C (140°F).
 • Akumulatory na ogół wykazują spadek pojemności w niskich temperaturach otoczenia. Nawet świeże akumulatory naładowane w temperaturze poniżej 5°C (41°F) mogą wykazywać tymczasowy wzrost z „0” do „1” w menu ustawień [ Informacje o akumulatorze ], ale wyświetlacz powróci do normalnego stanu, gdy akumulator się wyczerpie. został ponownie naładowany w temperaturze około 20°C (68°F) lub wyższej.
 • Pojemność baterii spada w niskich temperaturach. Zmiana pojemności wraz z temperaturą jest odzwierciedlana na wyświetlaczu poziomu naładowania baterii aparatu. W rezultacie wyświetlacz baterii może pokazywać spadek pojemności wraz ze spadkiem temperatury, nawet jeśli bateria jest w pełni naładowana.
 • Baterie mogą być gorące po użyciu. Zachowaj należytą ostrożność podczas wyjmowania baterii z aparatu.
Naładuj baterie przed użyciem
Naładuj akumulator przed użyciem. Dostarczona bateria nie jest w pełni naładowana w momencie dostawy.
Gotowe zapasowe baterie
Przed robieniem zdjęć przygotuj zapasowy akumulator i utrzymuj go w pełni naładowanym. W zależności od lokalizacji, zakup akumulatorów zamiennych w krótkim czasie może być trudny.
Przygotuj w pełni naładowane akumulatory zapasowe na zimne dni
Częściowo naładowane akumulatory mogą nie działać w zimne dni. W chłodne dni naładuj jeden akumulator przed użyciem, a drugi przechowuj w ciepłym miejscu, gotowym do wymiany w razie potrzeby. Po ogrzaniu zimne akumulatory mogą odzyskać część swojego ładunku.
Poziom baterii
 • Wielokrotne włączanie i wyłączanie aparatu, gdy akumulator jest całkowicie rozładowany, skraca jego żywotność. Całkowicie rozładowane akumulatory należy naładować przed użyciem.
 • Wyraźny spadek czasu, w którym w pełni naładowana bateria zachowuje swój ładunek, gdy jest używana w temperaturze pokojowej, oznacza, że należy ją wymienić. Kup nowy akumulator.
Nie próbuj ładować w pełni naładowanych akumulatorów
Kontynuowanie ładowania akumulatora po pełnym naładowaniu może pogorszyć jego wydajność.
Recykling zużytych baterii
Akumulatory należy poddać recyklingowi zgodnie z lokalnymi przepisami, pamiętając o zaizolowaniu styków taśmą.

Przestrogi: Korzystanie z ładowarki

 • Nie przesuwaj ładowarki ani nie dotykaj baterii podczas ładowania; nieprzestrzeganie tego środka ostrożności może w bardzo rzadkich przypadkach spowodować, że ładowarka wskaże, że ładowanie zostało zakończone, gdy akumulator jest tylko częściowo naładowany. Wyjmij i ponownie włóż akumulator, aby ponownie rozpocząć ładowanie.
 • Nie zwieraj zacisków ładowarki. Nieprzestrzeganie tego środka ostrożności może spowodować przegrzanie i uszkodzenie ładowarki.
 • Odłączaj ładowarkę, gdy nie jest używana.
 • Używaj MH-25a tylko z kompatybilnymi akumulatorami.
 • Nie używaj ładowarek z uszkodzeniami, które powodują odsłonięcie wnętrza lub które podczas użytkowania wydają nietypowe dźwięki.
 • Symbole na tym produkcie oznaczają:

  m AC, p DC, q sprzęt klasy II (konstrukcja produktu jest podwójnie izolowana)