Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Dostarczanie zasilania USB

Przycisk G U B menu ustawień

Wybierz, czy aparat ma pobierać energię z urządzeń podłączonych przez złącze USB Power Delivery. Dostarczanie zasilania USB umożliwia korzystanie z aparatu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia baterii.

Opcja Opis
[ ] Gdy kamera jest włączona, pobiera energię z podłączonych urządzeń. Podłączone urządzenia będą również zasilane, gdy aparat jest wyłączony, jeśli trwa przesyłanie danych Bluetooth lub świeci się lampka dostępu do karty pamięci.
[ WYŁ ] Aparat nigdy nie pobiera zasilania z podłączonych urządzeń.
 • Zasilanie USB jest dostępne z:

  • komputery z wbudowanymi portami USB typu C (wymagany kabel USB UC‑E25, dostępny osobno),
  • opcjonalne zasilacze sieciowe do ładowania EH‑7P i
  • opcjonalne zasilacze sieciowe EH‑8P (wymagany kabel USB UC‑E25, dostępny osobno).
 • Zasilanie będzie dostarczane do aparatu tylko po włożeniu baterii.
 • Dostarczanie zasilania USB jest dostępne, gdy kabel jest podłączony do złącza USB Power Delivery w aparacie. Aparat nie będzie pobierał energii z urządzeń podłączonych przez złącze danych USB .

 • Ikona zasilania USB pojawia się na ekranie fotografowania i panelu kontrolnym, gdy aparat jest zasilany ze źródła zewnętrznego.

Zasilanie USB komputera

 • Przed użyciem komputera do zasilania aparatu sprawdź, czy komputer jest wyposażony w złącze USB typu C. Użyj opcjonalnego kabla USB UC-E25 ze złączami typu C na obu końcach, aby podłączyć aparat do komputera.
 • W zależności od modelu i specyfikacji produktu, niektóre komputery nie dostarczają prądu do zasilania aparatu.

„Dostarczanie energii” a „ładowanie”

Zasilanie aparatu jest określane jako „dostarczanie zasilania”, natomiast termin „ładowanie” jest używany, gdy zasilanie jest dostarczane tylko w celu naładowania akumulatora aparatu. Poniżej przedstawiono warunki, w których zasilanie dostarczane przez urządzenia zewnętrzne jest wykorzystywane do zasilania aparatu lub ładowania akumulatora.

Opcja wybrana dla [ Zasilanie USB ] Przycisk zasilania Zewnętrzne źródło zasilania używane do
[ ] Włączony (timer czuwania aktywny) 1 Dostarczanie mocy
Wł. (timer czuwania wyłączony) Ładowanie 2
Wyłączony Ładowanie 2
[ WYŁ ] Włączony (timer czuwania aktywny) 1
Wł. (timer czuwania wyłączony) Ładowanie 2
Wyłączony Ładowanie 2

Obejmuje przypadki, w których przełącznik zasilania znajduje się w pozycji „OFF”, ale trwa ładowanie Bluetooth lub świeci się lampka dostępu do karty pamięci.

Akumulatory EN‑EL15c i EN‑EL15b włożone do aparatu ładują się, gdy aparat jest podłączony do opcjonalnego zasilacza sieciowego EH‑7P, zasilacza sieciowego EH‑8P lub do komputera (zwróć uwagę, że połączenia z komputerami lub EH‑8P wymagają kabel USB UC‑E25, dostępny osobno).