Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

d7: Sekwencja numerów plików

Przycisk G U A Menu ustawień osobistych

Wybierz opcję numerowania plików.

Opcja Opis
[ ] Po utworzeniu nowego folderu lub włożeniu nowej karty pamięci do aparatu numeracja plików będzie kontynuowana od ostatniego użytego numeru. Upraszcza to zarządzanie plikami, minimalizując występowanie zduplikowanych nazw plików, gdy używanych jest wiele kart.
[ Wyłącz ]

Po utworzeniu nowego folderu lub włożeniu nowej karty pamięci numeracja plików rozpoczyna się od 0001. Jeśli bieżący folder zawiera już zdjęcia, numeracja plików będzie kontynuowana od najwyższego numeru pliku w bieżącym folderze.

Jeśli wybierzesz [ Wył. ] po wybraniu [ Wł. ], aparat zapisze bieżący numer pliku. Numeracja plików zostanie wznowiona od wcześniej zapisanej wartości przy następnym wybraniu opcji [ .].

[ Resetuj ] Zresetuj numerację plików dla opcji [ Wł. ]. Jeśli bieżący folder jest pusty, numeracja plików rozpocznie się od 0001 wraz z zrobieniem następnego zdjęcia. Jeśli bieżący folder zawiera zdjęcia, następnemu zrobionemu zdjęciu zostanie przypisany numer pliku poprzez dodanie jednego do najwyższego numeru pliku w bieżącym folderze.

Sekwencja numerów plików

  • Jeśli zdjęcie zostanie zrobione, gdy bieżący folder zawiera zdjęcie o numerze 9999, zostanie utworzony nowy folder, a numeracja plików rozpocznie się od 0001.
  • Gdy bieżący numer folderu osiągnie 999, aparat nie będzie już mógł tworzyć nowych folderów, a spust migawki zostanie zablokowany, jeśli:

    • bieżący folder zawiera 5000 zdjęć (dodatkowo nagrywanie wideo zostanie wyłączone, jeśli aparat wyliczy, że z liczby plików potrzebnych do nagrania wideo o maksymalnej długości wynika, że folder zawiera ponad 5000 plików), lub
    • bieżący folder zawiera zdjęcie o numerze 9999 (dodatkowo nagrywanie wideo zostanie wyłączone, jeśli aparat obliczy, że liczba plików potrzebnych do nagrania filmu o maksymalnej długości dałaby plik o numerze większym niż 9999).

    Aby wznowić fotografowanie, wybierz opcję [ Resetuj ] dla ustawienia osobistego d7 [ Kolejność numerów plików ], a następnie sformatuj bieżącą kartę pamięci lub włóż nową kartę pamięci.

Numeracja folderów

  • Jeśli zdjęcie zostanie zrobione, gdy bieżący folder zawiera 5000 zdjęć lub zdjęcie o numerze 9999, zostanie utworzony nowy folder i wybrany jako folder bieżący.
  • Nowemu folderowi przypisywany jest numer o jeden wyższy niż bieżący numer folderu. Jeśli folder o tym numerze już istnieje, nowemu folderowi zostanie przypisany najniższy dostępny numer folderu.