Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Pojemność karty pamięci

W poniższej tabeli przedstawiono pojemność bufora i przybliżoną liczbę zdjęć, które można zapisać na karcie o pojemności 660 GB 1 przy różnych jakościach obrazu ( 0 Regulacja jakości obrazu ) i rozmiarach ( 0 Wybór rozmiaru obrazu ) z [ FX (36 × 24) ] wybrane dla [ Wybierz obszar zdjęcia ] i [ SDR ] wybrane dla [ Tryb tonowy ]. Rzeczywista pojemność zależy od warunków fotografowania i typu karty.

Jakość obrazu Rozmiar obrazu Rozmiar pliku Liczba pozostałych ekspozycji 2 Pojemność bufora 2, 3
NEF ( RAW ), kompresja bezstratna Około. 51,6 MB 7300 klatek 81 klatek
NEF ( RAW ), wysoka wydajność m Około. 32,6 MB 17 200 klatek 599 klatek
NEF ( RAW ), wysoka wydajność Około. 21,1 MB 24 200 klatek Ponad 1000 ramek
JPEG /HEIF dobrze 4 Duży Około. 19,0 MB 20 900 klatek Ponad 1000 klatek 5
Średni Około. 12,4 MB 35 900 klatek
Mały Około. 6,7MB 69 900 klatek
JPEG /HEIF normalny 4 Duży Około. 11,8MB 41 900 klatek Ponad 1000 klatek 5
Średni Około. 7,0 MB 69 900 klatek
Mały Około. 3,5MB 139 000 klatek
JPEG /HEIF podstawowy 4 Duży Około. 4,0 MB 78 600 klatek Ponad 1000 klatek 5
Średni Około. 2,7MB 125 000 klatek
Mały Około. 1,8MB 251 000 klatek

Dane dotyczą karty pamięci CFexpress typu B MC‑CF660G typu B Nikon o pojemności 660 GB (stan na marzec 2023 r.) z obiektywem NIKKOR Z 50 mm f/1,8 S zamontowanym na aparacie.

Liczba zdjęć, które można zapisać na karcie pamięci lub w buforze pamięci, różni się w zależności od nagrywanej sceny.

Maksymalna liczba ekspozycji, które można zapisać w buforze pamięci przy czułości ISO 100. Może spaść w niektórych sytuacjach, na przykład gdy:

  • opcja optymalnej kompresji ([ m ]) jest wybrana dla [ Jakość zdjęcia ] dla zdjęć zrobionych w formacie JPEG lub
  • [ ON ] jest wybrane dla [ Autom. kontrola dystorsji ].

Na rysunkach przyjęto, że opcja priorytetu rozmiaru (opcja nieoznaczona [ m ]) jest wybrana dla opcji [ Jakość zdjęcia ]. Wybranie opcji optymalnej kompresji ([ m ]) zwiększa rozmiar pliku; odpowiednio spada liczba obrazów i pojemność bufora.

Spada, gdy wybrano [ HLG ] dla [ Tryb tonacji ] i wybrano [ Duży ] dla [ Rozmiar obrazu ].